Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2015 1.2tsi

yildiz19

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba 2015 40binde 1.2TSİ motor Leon almayı düşünüyorum.Bu aracın 1.2 motoru kaldırmyacağı ve şanzıman arızası aldığı gibi sağdan soldan birşeyler duydum.Siz kullananlar olarak nedir görüşleriniz acaba?

1,4 Tsi ile kıyaslanmıyor ise, 1,2 Tsi motorun aracı kaldırmayacağı saçmalıklarına inanmayın. Gayet güzel kaldırıyor ve kasaya gayette yetiyor. 110 Hp ve 175 Nm torka sahip canavar gibi motor. Gerektiğinde performans, gerektiğinde ekonomi sağlıyor. Ki artık 1,2 lerin bile üretimi kalkarak 1,0 hacimli motorlar üretiliyor.
Eğer otomatik düşünüyorsanız Dsg şanzıman tamamen şans işi. Arıza verebilir. Ama manuel şanzımanları sorunsuzdur. Arkanıza bakmadan güvenle kullanabilirsiniz.

Araç yarı otomatik.Şanzıman arızalarında yetkili servis garanti süresi ne kadar peki?Bir de böyle bir arıza varsa araçta ekspertizde çıkar mı?

Tüm bakımlar yetkili serviste yapıldığında, sıfır araca garanti süresi olarak 2 yıl veriliyor. Arıza durumunda şanzıman onarımı sonrası takılan parçalarda yine garanti 2 yıl sanırım.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.Bir de son merak ettiğim şanzıman arızası var ise ekspertizde çıkar mı?

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.Bir de son merak ettiğim şanzıman arızası var ise ekspertizde çıkar mı?
Maalesef çıkmaz. Dsg den anlayan biri test etmeli. Ses, vuruntu, geç vites değitirme vb gibi birçok farklı belirtliler mevcut. Standart bi ekspertiz anlayamaz.

Ve eğer alacaksanız, mutlaka servise götürüp, servis kayıtlarına da baktırın.

Herkese merhaba 2015 40binde 1.2TSİ motor Leon almayı düşünüyorum.Bu aracın 1.2 motoru kaldırmyacağı ve şanzıman arızası aldığı gibi sağdan soldan birşeyler duydum.Siz kullananlar olarak nedir görüşleriniz acaba?

Arkadaşımız gerekli bütün açıklamaları yapmış zaten ekspertiz için de yetkili servise sorun bazı servisler bu işlemi yapıyor yada öneride bulunuyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Vazgeçtim arabayı almaktan.Arabayı görmeye gittik sağ arka lastik üzeri çamurlukta hafif göçük vardı.Diğer arka sol kapıda da 2-3 cm boya kalkmış sürtmeden kaynaklı.Neyse dedik hadi buraları bir şekilde hallederiz çok mühim değil.Sonra şase nodan tanıdık bir sigortacıya sordurdum 5. sahibi imiş şu anki kişi.İlk şahıs satın almış ,sonra bir şirket almış,sonraki kişiler yine şahıs.2015 model bir araba için bu kadar fazla devir işlemi kafamı kurcaladı iyice.Ben de vazgeçtim.Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Üst Alt