Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2006 Stylance LPG de Stop Etme sorunu

Lambdanin yuksek cikmasi birckok sebepten olabilir. Muhtemelen aracinda lpg kaynakli zengin/fakir karisim var. Buna sebep oluyor. Nacizane tavsiyem bir elm327 cihaz alip ariza koduna bakman. Sildikten sonra da lpgye hic gecmeden araci yaklasik 100-200 km kadar kullanman olur. Bu surecte aracta rolanti vs duzelirse ve tekrar ariza lambasi yakmazsa bilki sorun tamamen bozuk lpg ayarindan ya da lpg de herhangi bir problemden kaynaklidir. Once soruna teshis koymani oneririm.

Lambdanin yuksek cikmasi birckok sebepten olabilir. Muhtemelen aracinda lpg kaynakli zengin/fakir karisim var. Buna sebep oluyor. Nacizane tavsiyem bir elm327 cihaz alip ariza koduna bakman. Sildikten sonra da lpgye hic gecmeden araci yaklasik 100-200 km kadar kullanman olur. Bu surecte aracta rolanti vs duzelirse ve tekrar ariza lambasi yakmazsa bilki sorun tamamen bozuk lpg ayarindan ya da lpg de herhangi bir problemden kaynaklidir. Once soruna teshis koymani oneririm.
Bu dediğinizi bi uygulayım. İlginiz için teşekkür ederim üstad

Üstad bugün bir ustaya daha sordum.
Würth enjektör temizleyici ile aracı benzinde kullanmamı ve sonuca bakmamı önerdi. Oksijen sensörü yada gaz kelebeğinden yapar dedi.
Gaz kelebeği temizlendi ve adapte edildi dedim. Yok yine de kronik bunlarda o yüzden değişmesi lazım dedi. Önce enjektör temizleyici deneyip sensörün temizlenmesini bekleyecem.
Olmadı gaz kelebeğini Ankara dan çıkma parcacıdan alıp değiştirmek mantıklı mı.
Garantili parçaymış bu arada

Merhabalar Kolay gelsin
Aracım 2006 stylance leon . Eski tip BRC lpg sistemi takılı olduğunu öğrendim.

Araç Işıklara dururken , geri vitese takıp parkederken ,veya hareket halindeyken düşük hızlarda U dönüşü yaparken Debriyaja bastığımda vs stop ediyor.

Benzinde Bu sorunları yaşamıyorum.

2 adet LPG ustasına gittim.

1-) Enjektörler kötü ve Regülatör de sorun olduğunu söyledi 1000 lira kadar Masraf Çıkar dedi .Tamir yerine Komple yeni Atiker tesisat takmayı önerdi 1850 tl ye (tüp tankı dahil değil )
2-) Diğer bir Usta ise Filtrenin Tıkanmış ve kötü durumda olduğunu söyleyip değiştirdi. Gaz kelebeğinin temizlenmesi gerektiğini söyledi .Enjektörlerin stabil olduğunu belirtti.
150 tl ye Filtre ve Gaz kelebeği gibi işlemleri yaptı ve sorun hala devam etmektedir.

Sizlerden bu sorunları yaşayanlar varmı öğrenmek istedim varsa ne tavsiye edersiniz.

Ayrıca Araç rolantideyken hem benzin hem lpg de içeriye ufak titreme veriyor. Eskiden Motorun sarsıntısı içeriden hiç hissedilmezdi. Ama şimdi titremeler hissediliyor. Motor kulakları şanzuman kulağı kontrol edildi sorun yok.
Bujiler 1 yıl önce değişmişti.

Aksaray ilinde ikamet ediyorum tavsiye edebileceğiniz Leondan anlayan usta varsa sağa sola para kaptırmadan kesin çözüme ulaşmak isterim.

Teşekkürler
Merhabalar Kolay gelsin
Aracım 2006 stylance leon . Eski tip BRC lpg sistemi takılı olduğunu öğrendim.

Araç Işıklara dururken , geri vitese takıp parkederken ,veya hareket halindeyken düşük hızlarda U dönüşü yaparken Debriyaja bastığımda vs stop ediyor.

Benzinde Bu sorunları yaşamıyorum.

2 adet LPG ustasına gittim.

1-) Enjektörler kötü ve Regülatör de sorun olduğunu söyledi 1000 lira kadar Masraf Çıkar dedi .Tamir yerine Komple yeni Atiker tesisat takmayı önerdi 1850 tl ye (tüp tankı dahil değil )
2-) Diğer bir Usta ise Filtrenin Tıkanmış ve kötü durumda olduğunu söyleyip değiştirdi. Gaz kelebeğinin temizlenmesi gerektiğini söyledi .Enjektörlerin stabil olduğunu belirtti.
150 tl ye Filtre ve Gaz kelebeği gibi işlemleri yaptı ve sorun hala devam etmektedir.

Sizlerden bu sorunları yaşayanlar varmı öğrenmek istedim varsa ne tavsiye edersiniz.

Ayrıca Araç rolantideyken hem benzin hem lpg de içeriye ufak titreme veriyor. Eskiden Motorun sarsıntısı içeriden hiç hissedilmezdi. Ama şimdi titremeler hissediliyor. Motor kulakları şanzuman kulağı kontrol edildi sorun yok.
Bujiler 1 yıl önce değişmişti.

Aksaray ilinde ikamet ediyorum tavsiye edebileceğiniz Leondan anlayan usta varsa sağa sola para kaptırmadan kesin çözüme ulaşmak isterim.

Teşekkürler

Merhaba, ara sıra bu forumdaki konulara göz atıyorum. Müdavimlerden değilim. Belki yardımı olur düşüncesiyle başından geçeni paylaşmak istiyorum. Bende de benzer sorunlar olmuştu. 2004 Toledo sahibiyim. Yaşadığım arızanın sizinki ile aynı olup olmadığını bilemiyorum ancak benzer belirtiler olmuştu. Daha önce triger seti değiştiğinde sente atlaması yapmışlar. Uzun bir süre bu şekilde sürdüm sorun olmadı. (zaman zaman titreme dışında) Farkında olmadım çünkü hiçbir arıza belirtisi göstermedi. Aynı sürede aracın termostatı da arızalıydı. Yani sıcaklık 90 derecede sabit durmuyordu. Sürekli açık durumdaydı. Termostatı değişince sizin bahsettiğiniz sorunları yaşamaya başladım. İkide bir arıza lambası yanıyordu. Park edeceğim sırada rölanti dalgalanmaları oluyordu. Uzun süren çözüm arayışları sonunda her nasılsa tamircim trigerin hatalı takıldığını fark etti. Ömrü henüz tam dolmamış trigerin yeniden değiştirilmesiyle sorunum çözülmüştü.

Merhaba, ara sıra bu forumdaki konulara göz atıyorum. Müdavimlerden değilim. Belki yardımı olur düşüncesiyle başından geçeni paylaşmak istiyorum. Bende de benzer sorunlar olmuştu. 2004 Toledo sahibiyim. Yaşadığım arızanın sizinki ile aynı olup olmadığını bilemiyorum ancak benzer belirtiler olmuştu. Daha önce triger seti değiştiğinde sente atlaması yapmışlar. Uzun bir süre bu şekilde sürdüm sorun olmadı. (zaman zaman titreme dışında) Farkında olmadım çünkü hiçbir arıza belirtisi göstermedi. Aynı sürede aracın termostatı da arızalıydı. Yani sıcaklık 90 derecede sabit durmuyordu. Sürekli açık durumdaydı. Termostatı değişince sizin bahsettiğiniz sorunları yaşamaya başladım. İkide bir arıza lambası yanıyordu. Park edeceğim sırada rölanti dalgalanmaları oluyordu. Uzun süren çözüm arayışları sonunda her nasılsa tamircim trigerin hatalı takıldığını fark etti. Ömrü henüz tam dolmamış trigerin yeniden değiştirilmesiyle sorunum çözülmüştü.
Anladım benimde trigerimin önerilen km değişim zamanı geldi değişim yaptırmadım. Belkide bundan kaynaklı olabilir. Ağır bakımları yapıldıktan sonra ortaya cıkacaktır. Sağolun yorum için ustaya da sorayım yine de.

Lpg de stop etme sorununu Aksaray da Yakup Usta ile hallettim. Arızayı tespit edip parçayı değiştirdi. En iyi gaz ayarını yaptı.

Eline sağlık diyorum 3 4 yer gezdim arızayı çözen Yakup Usta oldu.

Lpg de stop etme sorununu Aksaray da Yakup Usta ile hallettim. Arızayı tespit edip parçayı değiştirdi. En iyi gaz ayarını yaptı.

Eline sağlık diyorum 3 4 yer gezdim arızayı çözen Yakup Usta oldu.
Gecmis olsun ustad gule gule kullanirsin insallah. sorun hangi parcadan cikti acaba bilgin varsa paylasabilirsen ayni arizayu yasayanlar icin rehberlik edebilir..

Gecmis olsun ustad gule gule kullanirsin insallah. sorun hangi parcadan cikti acaba bilgin varsa paylasabilirsen ayni arizayu yasayanlar icin rehberlik edebilir..
Regülatör den kaynaklı çıktı. Kanister benzin hortumu kopuktu o yenilendi. Aracı 200 km benzinde kullandım. Benzin haritası düzeldi ve gaz ayarı yapıldı.
Rolanti deki bozukluğa gaz kelebeği veya enjektör veya buji, buji kablosu vb diyenlere aldırmasınlar sorun lpg tesisatında çıkıyor %99

Regülatör den kaynaklı çıktı. Kanister benzin hortumu kopuktu o yenilendi. Aracı 200 km benzinde kullandım. Benzin haritası düzeldi ve gaz ayarı yapıldı.
Rolanti deki bozukluğa gaz kelebeği veya enjektör veya buji, buji kablosu vb diyenlere aldırmasınlar sorun lpg tesisatında çıkıyor %99
Gecmis olsun ustad. Regulator demekki lpgyi isitamayip sivi halden gaza donusturemiyordu bu da stop etmeye neden oluyordu... Lpg de bozuk olan ayar da benzini sapitiyordu.. insallah sorunlarin kokten cozulmustur.

Bizde standart zaten rolanti sorunu vs oldumu direkt gaz kelebegi teshisi konuluyor :) halbuki lpg araci o kadar derinden etkiliyor ki..

Misal şuan bende bir sorun var sabahlari yarim marsta calisan arac son 10 gundur sabahlari 2. Hatta 3. Marşa dusuyordu. Gun icinde bir daha ayni sorunu yapmiyordu. Enjektor benzin pompasi vs vs bir ton durum diyecek olanlari bildigim icin teshisi kendim koydum.

-Araci lpgde kullanip eve 1.-2 km kala benzine alip park edecegim yerde benzinde birakip sabah calistirdigimda yine aynisi oldu.

- araci hic lpgye almadan gun icinde kullanip denedim sabah yine aynisi oldu.

-lpyi tanktaki vanalari kapatarak devre disi biraktim sabah yarım marşta almaya basladi :)

Yani sonuc olarak gaz kesicilerden birisi gorevini tam yapmiyor ve enjektorler sabaha kadar manifolda gaz basiyor...

Daha yaptirmadim benzinde kullaniyorum ama sorunum %99 regulator uzerindeki gaz kesiciden cikacak gibi.. bakalim..

Demek istedigim ustalara gitmeden once sizler de birseyler deneyin ki boş yere aracinizin bircok yerini degistirmesinler..

Tekrardan gecmis olsun aracini ustad gule gule kullan insallah

Geri
Üst Alt