Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2001 seat toledo signo plus

Merhaba.1 hafta önce 2001 model otomatik vites seat toledo signo plus sahibi oldum.Araç 130000 de lpg li.17500 tl e aldım.Araç donanımsal ve kullanım açısından hoşuma gitti.Ancak aracı ilk aldığımda 90 tl lik gaz ile 200 km yol yaptı.ertesi gün gaz ayarı yaptırdım,gaz filtresini değiştirdim bu sefer 350 km yol yaptı.Bu yakıt tüketimi normalmidir?
Aracı yavaş yavaş tanımaya çalışıyorum.Ama saatini ayarlamayı bir türlü bulamadım.Bir defa saat ekranında yakıt tüketimini gösterdi sonra kayboldu tekrar saat çıktı.Ama saat ayarsız ve ayarlayamadım bir türlü.Arka cam sileceğini de bulamadım:)Bir de sinyal kolunda +res on of yazan bir buton var.satıcı hız sabitleyici olduğunuda söyledi ama onuda çalıştıramadım.
Cahilliğimi mahsur görün.bu kadar donanımlı bir arabayı ilk defa kullanıyorum.Bu konularda yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler..

Adil Arkadaşım senin araba oldukça fazla yakıyor. Ben alalı 2 ay oldu. 2002 signo plus. Alıncada lpg taktırdım. Azami km de 161 yaktı. 32 lt lik gazla 378 km yol yapıyor. Bir depoyu genelde 11 gün kullanırım. Şehir dışında genelde 100-110 km/h giderim. %60 ı şehir içi. Saat ayarı km sıfırlama çubuğunu sağa sola çeviriyorsun. Hız sabitlemeyi çalıştırması çok basit. Yolda 30 km üzerinde giderken sadece düğmeye basıyorsun.Çalışmadıysa problem var.

Ekli dosyayı görüntüle 2023

Merhaba Bayram bey.Evet şu an arabamın tek sıkıntısı yakıtı.Canımı sıkıyor bu durum.Gaz ayarını yaptırdım ama durum değişmedi.Bu hafta sonu bujilerine ve hava filtresine baktıracağım.Hız sabitleyici de söylenen tüm kombinasyonları denedim ama aktif edemedim Sanırım elektiriksel bir sorun.Çokta önemli bir özellik değil benim için aslında.Yol bilgisayarında yakıt tüketiminden hariç iki tane km çıkıyor biri düşük biri yüksek genelde,Birde normal saatin dışında bir saat var ayarlanmıyor.Bunları çözemedim.
Bendeki sinyal kolu böyle.Sizinkide böylemi.Teşekkürler...

Merhaba Bayram bey.Evet şu an arabamın tek sıkıntısı yakıtı.Canımı sıkıyor bu durum.Gaz ayarını yaptırdım ama durum değişmedi.Bu hafta sonu bujilerine ve hava filtresine baktıracağım.Hız sabitleyici de söylenen tüm kombinasyonları denedim ama aktif edemedim Sanırım elektiriksel bir sorun.Çokta önemli bir özellik değil benim için aslında.Yol bilgisayarında yakıt tüketiminden hariç iki tane km çıkıyor biri düşük biri yüksek genelde,Birde normal saatin dışında bir saat var ayarlanmıyor.Bunları çözemedim.
Bendeki sinyal kolu böyle.Sizinkide böylemi.Teşekkürler...

Bendeki kol da aynısı. Gidiş hızınıza göre ortalama kilometre ve aracı çalıştırdıktan sonra yaptığınız km. Silecek kolundaki reset tuşundan sıfırlayabilirsiniz. Aracı çalıştırdıktan sonra yaptığınız km. aracı stop ettikten yaklaşık 30 dk gibi (tahmini süre) bir zaman sonra sıfırlanır. Bu süre içinde tekrar çalıştırırsanız km kaldığı yerden devam eder. O ayarlanmayan saat siz arabayı çalıştırınca 00:00 dan devreye girer, tıpkı km gibi. Yaptıgınız yolu zaman olarak ölçer.

haaa bu arada gaz pedalı telli ise o kol hız sabitleyici değildir. Gaz pedalının elektronik olması lazım...

Onu bilmiyorum tellimi değilmi.nasıl anlaşılır.gaz pedalına sonuna kadar bastığımda bir kademe daha var.ona bastığımda sanırım araba vites küçültüyor ve atağa geçiyor.

Geri
Üst Alt