Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi?

Yeni Ibiza'yı o kadar çok beğendiyseniz, biraz bekleyin FR TDI'ını almanızı tavsiye ederim. 2.0 TDI 143 hp çıkacak. Yazılım filtre düz boru ile 200hp nin üzerine çıkabilirsiniz. Yetmez diyorsanız, bi 10.000TL harcayıp enjektör, Turbo, manifold, debriyaj vs. vs. değiştirdikten sonra 2.0 dizel 300hp+ bir aracınız olur. 1.4 motor yüksek güçler için yetersiz ve dayanıksız bir motor.
mk4 ibizadan bahsedıyo ayberk yenı kasadan degıl

Yeni Ibiza'yı o kadar çok beğendiyseniz, biraz bekleyin FR TDI'ını almanızı tavsiye ederim. 2.0 TDI 143 hp çıkacak. Yazılım filtre düz boru ile 200hp nin üzerine çıkabilirsiniz. Yetmez diyorsanız, bi 10.000TL harcayıp enjektör, Turbo, manifold, debriyaj vs. vs. değiştirdikten sonra 2.0 dizel 300hp+ bir aracınız olur. 1.4 motor yüksek güçler için yetersiz ve dayanıksız bir motor.

neden dayanıksız Ayberk. ??
Almanya'da 300 küsür bi 1.4 TSI yok muydu ben mi yanlış hatırlıyorum..

neden dayanıksız Ayberk. ??
Almanya'da 300 küsür bi 1.4 TSI yok muydu ben mi yanlış hatırlıyorum..

Hacım yok,Turboyu doldurması ıcın yuksek devır lazım( buyuk projeler ıcın yazıorum) zaten asırı besmele arabalar arasında yuksek sıkıstırmalı b motor bu seferde sıkıstırmayı dusurmek gerekıcek falan flan,1.4 16V ıle zaten efsane guc almak zor,1.4 tsi ıle de 300-400 bg almak zor.Baska b forumda okudugumdan alıntı yapım 300 kusur bglık b tsı yapmıslar ve kısa surede kırılmıs motor

Hacım yok,Turboyu doldurması ıcın yuksek devır lazım( buyuk projeler ıcın yazıorum) zaten asırı besmele arabalar arasında yuksek sıkıstırmalı b motor bu seferde sıkıstırmayı dusurmek gerekıcek falan flan,1.4 16V ıle zaten efsane guc almak zor,1.4 tsi ıle de 300-400 bg almak zor.Baska b forumda okudugumdan alıntı yapım 300 kusur bglık b tsı yapmıslar ve kısa surede kırılmıs motor

yapmışlar derken stock versiyondan 2-3 kat güç üreten bi motorda değişikliğie gidilmezse gereken parçaları her motor çatlar patlar..gerekenler değişmiş mi..
hangi forum o. ??

mk4 ibizadan bahsedıyo ayberk yenı kasadan degıl
Haa farketmedim :)

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

yapmışlar derken stock versiyondan 2-3 kat güç üreten bi motorda değişikliğie gidilmezse gereken parçaları her motor çatlar patlar..gerekenler değişmiş mi..
hangi forum o. ??
Her motor çatlayıp patlamaz. S2000 701whp, stok motoruyla vermiş. Video'larda var görebilirsin. 1.4 TSI öyle ahım şahım bi motor değil. Çift besleme olmayanıyla 200hp'lerin üzerine çıkmak zor. Turbo koymakla bitmiyor, birde onu doldurması var. 5000 devirde devreye giren bi Turbo'nun, Alman'ların devirsiz motorlarında bir işe yaramayacağı gerçeği var. Haa, Japon olsa iş değişir.

zaten golf en saglıklısını yapıp 1.4 e 170hp koymus daha fazla hp ıstıyorsan bıraz daha yuksek hacıml motor lazım bence...

oto2000 var isanbulda orda varsa vardır cıkması ordan temın edılebılır bence:D ama benım fıkrım klasık bıse ama uyarsa yapılabılırse 1.6 vtec 160 hplık honda motoru tak :D hem atmosferık hem rahat olur hemde bulunuyor fazlasıyla ucuzda olcagını tahmın edıyorum

Haa farketmedim :)

---------- Post added at 18:04 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

Her motor çatlayıp patlamaz. S2000 701whp, stok motoruyla vermiş. Video'larda var görebilirsin. 1.4 TSI öyle ahım şahım bi motor değil. Çift besleme olmayanıyla 200hp'lerin üzerine çıkmak zor. Turbo koymakla bitmiyor, birde onu doldurması var. 5000 devirde devreye giren bi Turbo'nun, Alman'ların devirsiz motorlarında bir işe yaramayacağı gerçeği var. Haa, Japon olsa iş değişir.

Katılıyorum. Ama şöyle: 1.4 TSI bence gayet iyi bir motor ama modifiye için sıkıntılı. Dediğin gibi hacim yok, devirde çok yüksek değil. Bir motorun turboyu doldurması için gereken 2 en önemli element. Haklısın, japon olursa iş değişir ama oda 1) çok yüksek devir çevirmesi sayesinde 2) yinede hacim gerekir. 3) aracın ekonomi ile alakası kalmaz 4) Alt devirler ölü olur 5) yüksek devir olayını japonlardan başkalarıda biliyor :D Örn: İtalyanlar, ve birazda almanlar :D

Geri
Üst Alt