Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi verip 1.6 tdi almak ?

dizel herzaman karlıdır tabi yılda 10 bin km yapıyorsan zarar edersin ama 30bin km yapan 20bin km yapan için bence karlı dizel.... ayrıca yeni dizeller sesli değil hele leon CR dizel oldu eski TDI lardaki sesten eser yok

tsi nin tadını tdi de alamazsın. ama tdi deki ekonomitide tsi da bulamazsın. ama faruk abinin dediği gibi alım masrafları gibi etkenler girince işin içine çok mantıklı olmaz.

öyle yapcam sanırım beyaz alıp cupra tamponlu alcam mercek farlı alcam sanırım

Araba zaten şu an 43.500TL buna tampon ve bi-xenon farlar eklenince neredeyse 50.000TL'yi bulacak. Bence imkanınız varsa durumunuzu biraz daha zorlayıp 58.000TL'ye 2.0TDI CR FR DSG düşünülebilir... Hatta şu an Seat TR'nin fiyat listesinde bulunmasa bile bu aracın düz vitesli olanı mevcut, DSG farkı düşürülürse daha da uygun bir fiyata inebilir (54.000-56.000TL gibi). Tabi ki 1.6TDI kadar tasarruflu olmayacaktır, ama 1.4TSI ile neredeyse kafa kafaya olur yıllık gideri diye düşünüyorum. Performansı da cabası.
Seat'ın resmi web sitesindeki tüketim değerleri ile şöyle bir tablo hazırladım, umarım işinize yarar:
tablo.jpg

Berkay çok güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık
DSG farkı Leon' da 4000tl. yani 1,6TDI 43.500 - 1,6 TDI DSG 47.500tl

kendi açımdan düşündüm de biraz, çok zorlanırdım heralde. muhtemelen 1 sene dolmadan istemeden de olsa araba değiştirmek zorunda kabilirim, dizel ekonomisine geçmek için.
ve aklımdaki araba da Golf 1,6 TDI DSG. Ve fiyatı 57000 e falan geliyor
sen Dizel FR' ın fiyatı 58.000 diyene kadar hiç aklımda bile yoktu ama şimdi düşürdün eşşeğin aklına kapruz kabuğunu :)

Geri
Üst Alt