Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 TSI Turbo Timer?

notyet

Kayıtlı Üye
Turbo timer takmak istesem sorunsuz olarak hangi marka ve kiti takmam lazım .Birkaç ilan baktım, harness dahil değildir felan yazıyor. Turbo timer'ın yanında başka neler almam gerekiyor yada hiçbirşey almadan takabileceğim bir turbo timer markası var mı kullandığınız ya da gördüğünüz?
Teşekkür ederim.

bildiğim HKS Type 0 var..iyi olduğunu bildiğim..
ama tercihim AEM olurdu..velakin sanki takılması biraz karışık ve zor gibi aklımda kalmış..

herhalde turboya en çok özen gösterenlerden biriyimdir..
soğuk marşta 30sn.'den daha az beklediğimi motor ısınana kadar 3K deviri geçtiğimi hatırlamıyorum..kapatırken de duruma göre gereksiz olduğunu bilsem de abartılı bi şekilde rolantide beklettiğimi..

bence pek lüzümu olan bişi değil..
30sn. zaman ayıramayacak kadar kimse bu yaşlarda yoğun değil..
onun yerine bi turbo basınç saati al takılması da kolay emme manifoldundan bağlamazsan, bu sayede turbonun hareketlerini de görürsün..

apexi var sıfır 100 tl burdan mehemet abıye de almıstık ıstersen gayet memnun bı kac extra bısıler falanda gosterıyomus sanırım.

ya yoğunluktan değil de sabahları unutuyorum dalıp çoğu zaman. disipline giredim bu konuda. Turbu basınç saati alsam o dikkatimi çekebilir belki, o olunca kapatmam gereken zamanı anlayabilecek miyim? Onda hangi marka almak lazım, takması kolay olsun aman birde:)

Turbo timer her arabaya sorunsuz olmuyo. Önceki kasa Ibiza'lara gayet güzel oluyo ancak yeni tip araçlarda ve yeni tip beyne sahip araçlarda problem yaratma olasılığı yüksek. Mesela 207 RC'ye taktırmak için aldık elektrikçiye götürdük. Daha önce birisinin beyin yaktığını söyledi. Sorunsuz kullanan da var. Riski göze almak sizin tercihiniz. Leon'lardaki beyin için uygun mu değil mi araştırmak lazım.

saatle kapatman gereken zaman konusunda bilgi alamazsın..
benim saat emme manifoldundan değil de direkt turbodan ölçüm yapıyo..vakuma düşmüyo saat sadece onun dışında gösterdiği değerler elektronik olarak kaydedilenle birebir aynı..
3 farklı zamanda dyno'da test ettik..delme kesme biçme gibi bişi yok..direkt turbodan ölçüm yapacak şekilde takılınca..

saatle kapatman gereken zaman konusunda bilgi alamazsın..
benim saat emme manifoldundan değil de direkt turbodan ölçüm yapıyo..vakuma düşmüyo saat sadece onun dışında gösterdiği değerler elektronik olarak kaydedilenle birebir aynı..
3 farklı zamanda dyno'da test ettik..delme kesme biçme gibi bişi yok..direkt turbodan ölçüm yapacak şekilde takılınca..

Doğru turbo timer göstermiyor haklısın. Ama mesea bu turbo basınç saati dikkatimi çeken birşey olsun, ben onu görünce arabayı kapatmıyayım diye düşeneyim, böyle olur mu? Aracı durdurdum rölantide çalışıyor o sırada, turbo basıncının bir değerine göre yorum yapabiliyor muyum?

Turbo timer her arabaya sorunsuz olmuyo. Önceki kasa Ibiza'lara gayet güzel oluyo ancak yeni tip araçlarda ve yeni tip beyne sahip araçlarda problem yaratma olasılığı yüksek. Mesela 207 RC'ye taktırmak için aldık elektrikçiye götürdük. Daha önce birisinin beyin yaktığını söyledi. Sorunsuz kullanan da var. Riski göze almak sizin tercihiniz. Leon'lardaki beyin için uygun mu değil mi araştırmak lazım.

Risk varsa ben girmiyeyim zaten :) Teşekkür ederim.

Doğru turbo timer göstermiyor haklısın. Ama mesea bu turbo basınç saati dikkatimi çeken birşey olsun, ben onu görünce arabayı kapatmıyayım diye düşeneyim, böyle olur mu? Aracı durdurdum rölantide çalışıyor o sırada, turbo basıncının bir değerine göre yorum yapabiliyor muyum?

gazladın bi anda durdun basınç değer olarak çok az da olsa direkt turbodan ölçülünce saatte gözüküyo..belki ordan beklemen konusunda hatırlatıcı olabilir bilmiyorum.. :)

Geri
Üst Alt