Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi manuel sahiplerine ???

muratcantona

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar genel bi soru sorcam aracı herhangı bir vw grup aracı olup 1.4 tsi olup duz vıtesı olup 2. vitese gecerken problem yasayan varmı .... eger varsa solerlerse sevınırım yardımcı olmak ısterım

2007model 1.4 tsi golfu olan bı arkadasımın once sanzumanın bellı parcası degıstı sonra komple ındı degıstı garantıden ( zorla garantıye soktuk )
2009 model 1.4 tsi golf 6 sı olan bı arkadasımın aynı sekılde samzumanla ılgılı problem cıktı sonra tamır olup komple ındı 14 bın tl ye yenı sanzuman geldı takıldı ve kullanıcı hatası dendı ..
2009 model 1.4 tsi leon (makyajsız) 2. vitesteproblem var ve takılma ypıyorum
bu olaylar olmadan once 3 aracında 2. vıtesı atarkn problem yasatıyordu ve bıraz spor kullanım yapanların araclarında oldu bunlar .... sole bıse dıyım 20bın km yı gecmedı hıc bırıde

muratcan sizin sportifinizle normal br kullanıcınınki farklı biliorsn değilmi bunu :)

bende ne passatta ne leonda hiç sorun yok yağ gibi akıo vitesler :D

viteslerimde aracı alalı 13-14ay oldu ve hiç bi problem yok..
balatam da değişmedi komple set aynı araç 28.5K'de şuan..

TSI şanzımanıyla ilgili hatta TSI'la ilgili ilk defa bi sorun duymuş oldum..
ancak sorun debriyaj setinde ya da vites kolu halatlarında ya da oralarda yağsızlıkla vs. olmasın..kullanıcı hatası olması her zaman muhtemeldir elbette..şu zamana kadar 235346346345 defa vites değiştirdiğimi düşürsek sadece her düz viteste olduğu gibi bazen geri vitese girmek istemiyo o zamanda debriyaj tazeleyerek sorun çözülüyo..
hele 2.viteste şu zamana kadar hiç sorun yaşamadım..

yiğit vw lerin bir kaç sorunundan birisi senkromenş aşırı sert kullanıma dayanmıyor manuellerde. buda konforlu vites geçişleri sağlamak için aşırı yumuşak malzeme kullanmasından kaynaklanıyor.

ancak sen sorun yaşamadıysan düşün yani adamlar ne sertlikte binmiş :D

yiğit vw lerin bir kaç sorunundan birisi senkromenş aşırı sert kullanıma dayanmıyor manuellerde. buda konforlu vites geçişleri sağlamak için aşırı yumuşak malzeme kullanmasından kaynaklanıyor.

her ne kadar hızlı vites değiştirirsen değiştir debriyaja tam basmazsan zaten illaki sorun yaşar her şanzıman..ama dediğin gibi benim arabam hem çok şanslı hem çok şanssız mekanik olarak..şu zamana kadar şanzımanda tık yok Allah bozmasın.. :)

emre tamda eksık yazdıgım seyı solemıssın sekromenclerden kaynaklanıyor zaten o olayda sekromenclerı parcalıor once

emre tamda eksık yazdıgım seyı solemıssın sekromenclerden kaynaklanıyor zaten o olayda sekromenclerı parcalıor once

onları parçalamak için garç gurç sesleri duymuş olmaları gerekiyo zaten en başta..debriyaj zamanlarını tutturamadıktan sonra garantiye sokabilmiş olmaları da şans olmuş kırmamış VW sizi resmen.. :)

onları parçalamak için garç gurç sesleri duymuş olmaları gerekiyo zaten en başta..debriyaj zamanlarını tutturamadıktan sonra garantiye sokabilmiş olmaları da şans olmuş kırmamış VW sizi resmen.. :)

arabayı yakmaya yeltendıkte ole soktuk zaten .. :D:D:D emre tahmın edıordur sportıf kullanım dıınce benım ve bnm arkaların :D:D 1.8 vwde 16 bın devrı gordum yanı :D ... ama bence vwnın hatası vardır sonucta bunu aracı en ıyı dayanacak sekılde sportıf kullanımada dayanacak sekılde uretmelıdır

arabayı yakmaya yeltendıkte ole soktuk zaten .. :D:D:D emre tahmın edıordur sportıf kullanım dıınce benım ve bnm arkaların :D:D 1.8 vwde 16 bın devrı gordum yanı :D ... ama bence vwnın hatası vardır sonucta bunu aracı en ıyı dayanacak sekılde sportıf kullanımada dayanacak sekılde uretmelıdır

en iyi sportif kullanım aracın lastikleri dışında hiç bi şeyine zarar vermeden yapılır Murat.. ;)

daha geçen hafta aracım aynı sorundan servise gitti.2 vitese girerken ses yapıyordu

Geri
Üst Alt