Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 pd tdi 3 cylinder dyno run

Senin arabaya bakış açınla benim bakış açım farklı. Her ne olursa olsun o süreyi yapmış gözüyle bakmıyorum ben işe. Ne yapıp o süreleri yapmış gözüyle bakıyorum. Benzer işlemleri yapan Turbo benzinli bir araç zaten dragda o sürenin çok daha iyisini yapabilecek kapasitede bi araç.
Drag vs. her ne olursa olsun NOS'muş metanol kit miş o tür anlık güç veren sistemlere her zaman karşıyım. O şekilde alınan gücü de başarı olarak görmem. Haa başkası görür eyvallah. Bu mok atmak değil benim fikrim.
1.9 TDI dediğin motor, 1.6 70hp'lik Şahin motoru değil zaten alınan güçler imkansız ve çok başarılı gibi gözüküyo. Avrupa forumlarında geziniyosun sende görmüşsündür. O motora zaten neredeyse herkes 250 300hp'lerde biniyo. Haa o aracın +'sı ne? Polo Cup'ta kullanılmak amacıyla getirilmiş bi araç. Irtı vırtı ona göre zaten.

senın sahsı fıkrın var olan gerceklerı ne yazıkkı degıstırmıyo ayberkım,ıster nos basar ıster methanol kullanır bunların hıc bırı dert degıl,cunku araba da ona gore muamele gorur yarısta gıdıp de dızel kategorısınde sokmazlar asırı besleme benzınlılerle sokarlar.Turkıye capında yapılan b organızasyonda o dereceyı yapmıssa ınkar edılebılcek bsey yok,sahsı fıkrın senı ılgılendırır en nıhayetınde ıstedıgını dusunmek sana kalmıs ama en ıyı su bu demek ıcın oncelıkle en ıyısını yapmak gerekır var olanı sahsı fıkırlerle yok sayamazsın

senın sahsı fıkrın var olan gerceklerı ne yazıkkı degıstırmıyo ayberkım,ıster nos basar ıster methanol kullanır bunların hıc bırı dert degıl,cunku araba da ona gore muamele gorur yarısta gıdıp de dızel kategorısınde sokmazlar asırı besleme benzınlılerle sokarlar.Turkıye capında yapılan b organızasyonda o dereceyı yapmıssa ınkar edılebılcek bsey yok,sahsı fıkrın senı ılgılendırır en nıhayetınde ıstedıgını dusunmek sana kalmıs ama en ıyı su bu demek ıcın oncelıkle en ıyısını yapmak gerekır var olanı sahsı fıkırlerle yok sayamazsın
Sana söylediğim şey görüş ayrılığı burası işte Can. Gazihan'ın aracı nerede en iyidir? TR'de derecesi ölçülmüş, 0-400'ü en iyi olan dizeldir. Bunu inkar ediyo muyum? Hayır.
Benim söylediğim şey neresi? Şurası. Bence en iyi yürüyen dizel, Kara Tren'dir. Neden? Araç 40.000km'dir 250hp güç üretiyo. Drag'dan drag a kullanılmak için yapılmış bir araç değil. Yeri geldiğinde STI'ın arkasından ayrılmayan, yeri geldiğinde 20 kuruşun altında yakan bir araç. Bunu yaparken de NOS ve metanol gibi motorun içine eden şeylere ihtiyaç duymadan yürüyen bir araç. O aracı, o drag derecesini yaparken kullanıldığı gibi (NOS ve metanol ile) bırak 40.000km kullanmayı, 40km kullanamazsın. İşte benim en iyi ayrımım burada oluşuyo. bana göre ikisinin arasındaki fark bu. Birisi diğerinden 1000 kat daha iyi :)

Aracın nası yürüdğünü gösteren bi video varsa görmek isteriz. Yüklü bi Type-R ya da S2000'le rollingde neler yarattığını. NOS ve methanol ile, ve sıradan Eurodizel yakıtla neler yaptığını. Tabi üzerinde plakası ve ruhsatı varsa..

Aracın nası yürüdğünü gösteren bi video varsa görmek isteriz. Yüklü bi Type-R ya da S2000'le rollingde neler yarattığını. NOS ve methanol ile, ve sıradan Eurodizel yakıtla neler yaptığını. Tabi üzerinde plakası ve ruhsatı varsa..

Burası gazıhan ın arabasını tartısma platformu degıl ayberk,reklam fln da olcagından deıl gir dizelim.com a yaz kendısıne ruhsatı plakası varmıymıs:) adam akhısara gayet arabasını kullanarak gıdıp gelıyor 10tl ye grup bırıncısıyım dıye de alay edıyo mılletle:)
Cupra Tdi ın varsa 0-400 degerı yada dyno cıktısı sende onu ekle buraya karsılastırılması yapılsın ;)
ben tatıle cıkıyorum sakına yazma gelınce devam ederız:)

Burası gazıhan ın arabasını tartısma platformu degıl ayberk,reklam fln da olcagından deıl gir dizelim.com a yaz kendısıne ruhsatı plakası varmıymıs:) adam akhısara gayet arabasını kullanarak gıdıp gelıyor 10tl ye grup bırıncısıyım dıye de alay edıyo mılletle:)
Cupra Tdi ın varsa 0-400 degerı yada dyno cıktısı sende onu ekle buraya karsılastırılması yapılsın ;)
+1.9tdi:D
belki yeri değil ama;
http://www.streetfire.net/video/megachips-polo-19-tdi-laci-vtec_2022897.htm
http://www.streetfire.net/video/dizel-polo-tayyar-ctr_2021179.htm :hosgeldin:

turbonun üzerinde döküm olarak GARRETT 043 yazıyor,ne şimdi bu?:)
ayrıca yurtdışı bi forumdan http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=217983 konusunu buldum,ama hiç 043 geçmiyor,bu kod adı olsa gerek..konuda adamlar vntden girmiş büyük enjektörden çıkmış:rolleyes: canlı örnekler de mevcut,adamlar denemiş yani..
bir de N75 valfinin yerini bulamadım,bulsam koduna bakacağım;kesmezse H veya J kodlu olanını denemek lazım :D

Söylediğim şeyi anlamamışsın :)
Dediğim şey şu. 13 küsür neyse o süreyi yaparken araç nasıl kullanılıyosa, aracı o şekilde 40km bile kullanamaz. Benim söylediğim şey bu.
Kara Tren hep öyle gidiyo. Bİ gün imkanımız olursa ölçer koyarız. Ama Cupra TDI'ın stok halinin 0-400 hızlanması 15.5 saniye zaten. 13 küsürlerin çok zor olacağını zannetmiyorum.

Geri
Üst Alt