Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2tsi 8vmi?16vmi?

lpg performans dusurmez aslında tamamen kullanılan sıstem ve ayar performansı dusuruyor.Yuksek basınclı enjektorler kullanılırsa ve ıyı ayar yapılırsa performans kaybı olmaz.Bununla alakalı Techte guzel b konu vardı,cok ıyı mesajlar vardı konu ıcerısınde.Lpg nın zararı baslı basına yanlıs yapılan ayardan kaynaklanıyor.Lpg ye karsıyım bu nedenlerde dolayı baslı basına.

Araca kattığı ekstra ağırlık katacağı performansı amorti edecektir. LPG ile sonuna kadar avans açılmadığı sürece bir performans katacağını düşünmüyorum, lpg performansa yönelik ayarlanırsa maliyet olarakta benzinden çok farklı olmayacaktır..

Alp ben demiştim 16v diye ;) Hatta otohaber dergisindeki test sürüşünden resmi göstermiştim, orada da 16v yazıyordu :) Ama 8v'ymiş bizim motorlar ;)

1.2 TSI 8v'dir arkadaşlar. Silindir başına 2 subap düşmektedir ;)

şuanda cok sasırdım 8v olmasına.. ben alırken satıs elamanı 16v dıye mılyon kere soylemıstı :S

Araca kattığı ekstra ağırlık katacağı performansı amorti edecektir. LPG ile sonuna kadar avans açılmadığı sürece bir performans katacağını düşünmüyorum, lpg performansa yönelik ayarlanırsa maliyet olarakta benzinden çok farklı olmayacaktır..

canimcim sen tofaslarin arkasindaki termosifona benzeyen lpg tanklarinda kaldin heralde=) utkunu eski leonunda simit tank vardi spetne yerinde duran ve araba kantarda 1200 kilo gelmiyodu bile.ki leonun bombos agirligi spetnesiz az benzinle 1550kg .performansa yonelik ayarlamak degil performans kaybi yasatmicak sekilde ayarlamak lazim dedim ben sana,ayrica avans ayari nedir neden acilinca fazla yaksin bilerek mi yazdin bunu=) arabaya yazilim yapmaktan bahsetmiyoruz yeni yakit turu ile arabayi performans kaybi yasatmadan yurutmekten bahsediyoruz.arabaya wb baglanir,duzgun af ayarlanir.bunun disinda performans kaybinin yasanmasinin baslica nedeni lpg ayari yaparken yanmanin yanlis zamanda yaptirilip hem yakittan verim alinamamasina hemde zamanla subablarin zarar gormesinden kaynaklanmaktadir.lpg nin benzin gibi sogutucu etkisi de yoktur zarar vermesinin diger b yanida bunla beraber yanmayan gazi kurum baglatmasidir.sen duzgun yanmayi saglarsan zaten performans dusurmicegin gibi buna paralel olarak ekonomiden kayip yasatmazsin.tr deki sikinti takilan kitlerde enjektorlerin araba cesitlerine gore cok cesitlilik sunmamasi, kayip yasatmasi buna karsilik ve duzgun ayar yapilmamasina baglidir.basit b ornek verim youtube a gir kurtbil yaz benim videolar cikicak.orda utkunun eski leonla olan denemelerimiz var,butun denemeler lpg de yapildi son denemede benzine aldi aradaki farki gorebilirsin,cunku utku lpg ayarini kendi test ederek yapti ustasi ile=)

canimcim sen tofaslarin arkasindaki termosifona benzeyen lpg tanklarinda kaldin heralde=) utkunu eski leonunda simit tank vardi spetne yerinde duran ve araba kantarda 1200 kilo gelmiyodu bile.ki leonun bombos agirligi spetnesiz az benzinle 1550kg .performansa yonelik ayarlamak degil performans kaybi yasatmicak sekilde ayarlamak lazim dedim ben sana,ayrica avans ayari nedir neden acilinca fazla yaksin bilerek mi yazdin bunu=) arabaya yazilim yapmaktan bahsetmiyoruz yeni yakit turu ile arabayi performans kaybi yasatmadan yurutmekten bahsediyoruz.arabaya wb baglanir,duzgun af ayarlanir.bunun disinda performans kaybinin yasanmasinin baslica nedeni lpg ayari yaparken yanmanin yanlis zamanda yaptirilip hem yakittan verim alinamamasina hemde zamanla subablarin zarar gormesinden kaynaklanmaktadir.lpg nin benzin gibi sogutucu etkisi de yoktur zarar vermesinin diger b yanida bunla beraber yanmayan gazi kurum baglatmasidir.sen duzgun yanmayi saglarsan zaten performans dusurmicegin gibi buna paralel olarak ekonomiden kayip yasatmazsin.tr deki sikinti takilan kitlerde enjektorlerin araba cesitlerine gore cok cesitlilik sunmamasi, kayip yasatmasi buna karsilik ve duzgun ayar yapilmamasina baglidir.basit b ornek verim youtube a gir kurtbil yaz benim videolar cikicak.orda utkunun eski leonla olan denemelerimiz var,butun denemeler lpg de yapildi son denemede benzine aldi aradaki farki gorebilirsin,cunku utku lpg ayarini kendi test ederek yapti ustasi ile=)

Avansı arttırınca fazla yaktırır demedimki zaten. :) Tam tersine avans bir motoru verimleştirir. Benim demek istediğim şey performans için avans sonuna kadar açılırsa, motor biraz daha safe olsun diye biraz daha zengine çekilebilinir..

cancım sana bir soru sorabilirmiyim canım kankam ben toledoya lpg taktırdığım zaman proje değerine göre araç neden 68 kg ağırlaştı ve ruhsattaki ağırlık değeri değişti :)

5065165060506065 kere ayar yaptırdım avansıda açtım avansıda kıstım. yok araba gitmiyor istedikleri kadar inkar etsinler araba gitmiyor lpg varken. benzinde 4 le çıktığı rampayı mecbur 3 le çıkıyorsun doğru avans ayarında ki altımdaki arbada hantal bir 1,6 değil 1,8.

zaten 1 haftadır sızdırmazlık tı fenni muayeneydi yok gaz kaçırıyor orayı değiştir yok bu hortum eskimiş onu değiştir altı üstü 2 senelik hortumlar eskimiş gaz kaçırıyor.

benzine alıyorum rolanti ip gibi çizgisinde gaza alıyorum dansöz gibi oynuyor falan.

zaten gıcığım lpgye iyice anti-lpgci oldum nerdeyse bu yüzden.

işinn şakası bi yana açıkcası benim araçda kaç valf tam olarak hatırlamamkla birlikde , 8valf olduğunu biliorum motorda yazıodu sanırım : )

acaba doğrumudur :rolleyes:

1,4 se 16v dir.

arkadaşlar aracın kaç valf olduğu önemli değil. bir motorda önemli olan egzoz ve emme zamanlamaları sırasıdna gaz-yakıt/hava karışımı giriş çıkışlarının en rahat nasıl yapıldığı.

8v motorların daha basit mekanik aksamı oldğu için tercih edilmiş olabilir.

cancım sana bir soru sorabilirmiyim canım kankam ben toledoya lpg taktırdığım zaman proje değerine göre araç neden 68 kg ağırlaştı ve ruhsattaki ağırlık değeri değişti :)

5065165060506065 kere ayar yaptırdım avansıda açtım avansıda kıstım. yok araba gitmiyor istedikleri kadar inkar etsinler araba gitmiyor lpg varken. benzinde 4 le çıktığı rampayı mecbur 3 le çıkıyorsun doğru avans ayarında ki altımdaki arbada hantal bir 1,6 değil 1,8.

zaten 1 haftadır sızdırmazlık tı fenni muayeneydi yok gaz kaçırıyor orayı değiştir yok bu hortum eskimiş onu değiştir altı üstü 2 senelik hortumlar eskimiş gaz kaçırıyor.

benzine alıyorum rolanti ip gibi çizgisinde gaza alıyorum dansöz gibi oynuyor falan.

zaten gıcığım lpgye iyice anti-lpgci oldum nerdeyse bu yüzden.

emre ben gereklı kosulları yazdım ve bunların TR de yapılmadıgını da yazdım:)Yaparsan ya kendın yapcaksın ustune dusup en ıyısını tutturana kadar yada cıdden ısı bılen kısıler yapıcak.Bu ısı ankarada cıddı anlamda ustlenmıs adamlar var kı buyuk turbolu arabalarında lpg kullanyolar o derece.Sen kendı arabanda butun herseyın eksıksız oldugunu dusunebılırsın ama ayarında,montajında,kullanılan malzemelerde b yerde b eksıklık olabılır.Ben lpg fanı degılım hc b zaman olmam da ama bazı seylerı es gecmemek lazım.basıt b ornek verdım utkunun eskı leonu hakkında az da olsa anlatmak ıstedıgımı acıklasın dıye

Geri
Üst Alt