Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,2 tsi

Üretilen V12 TDI'lar ya da ağır vasıtalar bu kanunlardan muaf mı?

Hayır sonucu. Q7 ye V12 TDI yerine benzinli V12 koysalar emisyon değeri çok daha yukarda olurdu.

Otobüslerin ve kamyonların üstünde Euro3, Euro4, Euro5 yazar. Buda ağır vasıtaların muaf olduğunu göstermiyor...

ağır vasıtalar zaten dışarda bildiğim kadarıyla..
onların standartlara indirilmesi biraz daha zaman alır elbet..sonuçta alan da kullanan da uzun yıllar kullanmak amaçlı kullanıyo..velakin ben Volvo'nun Merc'in kamyonlarının vs. emisyon değerlerinin çok yüksek olduğunu sanmıyorum..

isterse V2342 olsun..
bi ülkede ya da kıtada satılabilmesi için zaten belli bi değerin altında kalması gerekiyo..
Amerika'da kanun Avrupa'ya göre daha farklı bildiğim kadarıyla..

konuyla hiç ama hiç alakası yokta yasaklardan fln bahsedilirken , asıl yasaklancak şey şu 2 zamanlı sucu motorları Allah ım bu nasıl sestir:S:S hele bide dip gaz yaptımı pehhh!!

2 zamanlı motorun ürettiği güç aynı hacim 4 zamanlıdan daha yüksek de ondan bilidiğim kadarıyla.. :)

Hayır sonucu. Q7 ye V12 TDI yerine benzinli V12 koysalar emisyon değeri çok daha yukarda olurdu.

Otobüslerin ve kamyonların üstünde Euro3, Euro4, Euro5 yazar. Buda ağır vasıtaların muaf olduğunu göstermiyor...
Bugatti Veyron gibi araçlar nası bu kanundan geçiyo o zaman?

---------- Post added at 02:02 ---------- Previous post was at 02:01 ----------

2 zamanlı motorun ürettiği güç aynı hacim 4 zamanlıdan daha yüksek de ondan bilidiğim kadarıyla.. :)

2 zamanlı motor yüksek devir çevirir. Ancak 4 zamanlı motor yanında torkta sunduğu için tercih edilir.

Bugatti Veyron gibi araçlar nası bu kanundan geçiyo o zaman?

---------- Post added at 02:02 ---------- Previous post was at 02:01 ----------

2 zamanlı motor yüksek devir çevirir. Ancak 4 zamanlı motor yanında torkta sunduğu için tercih edilir.

Eşşek kadar vergiye razı olduktan sonra :D

İngilterede vergiler mesela emisyondan alınır. Veyron direk en üsstte.

He başta üretim aşamasındayken nasıl izin çıktı diye soruyosan o aracın üretim sayısıda var tabiki işin içinde. Çok az üretilince no problem. Zaten günlük kullanılan araçlarda değil. Sonuçta ülkeler toplam emisyonlarını düşürmek zorundalar. Her ülkenin methodu farklıdır..

Veyron'un 596g/km F430'un şimdi baktım 420g/km..
arada çok büyük fark yok ki Viper'ın vs. muhtemelen daha yüksektir değerleri..

Eşşek kadar vergiye razı olduktan sonra :D

İngilterede vergiler mesela emisyondan alınır. Veyron direk en üsstte.

He başta üretim aşamasındayken nasıl izin çıktı diye soruyosan o aracın üretim sayısıda var tabiki işin içinde. Çok az üretilince no problem. Zaten günlük kullanılan araçlarda değil. Sonuçta ülkeler toplam emisyonlarını düşürmek zorundalar. Her ülkenin methodu farklıdır..
Demekki kanun, araç üretimini kısıtlamıyormuş. Alan kişinin cebinden çıkacak olan parayı değiştiriyormuş.. Oda ülkesine göre..

üretim sayısı kısıtlar az olması bilmiyorum avantaj olabilir elbet..
velakin yakında Alp'in dediği gibi emisyona göre vergi olayı olabilmesiyle beraber, zaten egzotiklerin sonu olucak..

Geri
Üst Alt