Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,2 tsi

TFSI mı şimdi bu yani..
TSI'ın bi çok parçasının tasarımı da metaryeli de farklı işte..tamamen stratejik olarak isimler 1 oldu..VW'nin patronuyla konuşmak istiyorum.. :D :D

Küçük hacimden, yüksek güç üretmenin doğu ve batı olarak çözümlenmesi:
Doğu: Atmosferik, küçük hacim, yüksek güç, aşırı beslemesi olmadığı için çok daha uzun ömürlü motor.
Batı: Aşırı beslemeli, küçük hacim, aşırı besleme olduğu için daha kısa ömür, bir üst hacimin gücüne ulaşmak için yapılan chip sonucu canına okunan, ya da okunmaması için sürekli para harcanması gereken motor.
Yakında bu 1.2 TSI motoru Passat'a da koyarlar. Aracın bir ağırlığı vardı oda gitti bence 1.4 motorla. Mercedes'de sektöründe ağırlığını koymuş bir marka. Nedense bu tür küçük hacimli motorlara başvurmuyolar. Belki de bu marka stratejisi, markanın adında saklıdır. Volkswagen: halk otomobili.
Devrim niteliğinde görülen bu motorun, belki de japonlar tarafından bir benzerinin daha önce kullanıldığını söylesem ortalık sallanır.. Daihatsu YRV Turbo.
1.298cc, 4 silindir, aşırı besleme ve 140hp güç. Ve 950kg ağırlık. Turbo ile akıllı VTEC teknolojisinin günümüzden 9 sene önce sentezlenmiş hali. 2.800 d/d'da alınan 170nm tork. 0-100km/h hızlanması 8.1 saniye ve hiçbir güvenlik, konfor ekipmanından geri bırakılmamış bir araç.. Belki batılılar, bazı şeyleri doğunun daha iyi yaptığını, çok daha önce farkına vardıklarının farkına varmaya başlamıştır? Ne dersiniz :)
daihatsuyrvdto01nf9.jpg

TSI motorun sürekli masraf çıkartan motor olduğu nerden çıktı..
motor çıkalı 3-4 sene oldu nerdeyse ben böyle bişiyi ilk defa duydum..

O yazılımla, aracın 10 yaşına gelince anlarsın söylemek istediğimi Yiğit.

Ayberk Mercdedes küçük hacimli aşırı beslemeli 1.6 motor kullanmıyo mu?

Örnek olarak onu vermişsin de. Ayrıca BMW'nun yeni çıkack olan küçük hacimli ve turbolu motorlarında haberin yok heralde.

Avrupa'lılar artık baya baya geçmeye başladı turbolu motorlara ve bence VW bu işe erken başlamasının meyvelerini ilerde yiyecek. Sonuçta seri üretim olarak bu kadar turbolu ve kompresörlü araba üretmenin tecrübeye olan katkısı tartışılmaz.

Ayberk Mercdedes küçük hacimli aşırı beslemeli 1.6 motor kullanmıyo mu?

Örnek olarak onu vermişsin de. Ayrıca BMW'nun yeni çıkack olan küçük hacimli ve turbolu motorlarında haberin yok heralde.

Avrupa'lılar artık baya baya geçmeye başladı turbolu motorlara ve bence VW bu işe erken başlamasının meyvelerini ilerde yiyecek. Sonuçta seri üretim olarak bu kadar turbolu ve kompresörlü araba üretmenin tecrübeye olan katkısı tartışılmaz.
Orada Passat'dan bahsettim. Passat'ın Mercedes'deki karşılığı E sınıfı. E sınıfında 1.6 motor kullanılıyor mu?

Orada Passat'dan bahsettim. Passat'ın Mercedes'deki karşılığı E sınıfı. E sınıfında 1.6 motor kullanılıyor mu?

Passat'ın karşılıgı Mercedes'te C class olmuyo mu? D segmenti olarak.

Bu arada aklıma geldi birden 1.6 dizel Volvo s80 satılıyo yurt dışında.

1.6, ve 1.2'den yeterince büyük değil mi? Yazdığım yazıyı asıl hedefinden uzaklaştırıyosun. Orada nelerden bahsettim.. VW çıkardığı küçük hacimli motorları sürekli üst segment araçlarına da koyuyor. 1.4'de bunun örneğini gördük.
1.2, 1.4 TSI motorları da insanlar devrim gibi karşılıyo. Marka da bunu devrim gibi sunmaya çalışıyo. 2001 yılında Daihatsu'nun seri üretim aracında 1.3 Turbo 140hp aracının olduğuna dikkat çektim. Devrimin motorda mı, yoksa batının doğuyu örnek almasında mı olduğuna dikkat çektim.

Geri
Üst Alt