Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1,2 tsi skoda yeti - 1,6 8v skoda octavia

mayham85

Kayıtlı Üye
http://magazin.auto.cz/testy/test-skoda-yeti-1-2-tsi-vs-skoda-octavia-combi-1-6-mpi.html

Arkadaşlar google tercümeden çevirebilirsiniz. zaten karşılaştırmada alt kısımdaki tabloları incelemeniz yeterli olacaktır.

yetiocti.png

1.jpg117..jpg

2.jpg100..jpg

3.jpg89..jpg

4.jpg74..jpg

5.jpg56..jpg

Ağırlıgı ne acaba Yeti'nin Yunus biliyo musun?

Son hızı çok düşük geldi de bana 105hp'si olmasına ragmen.

Bu arada Octavia'nın ön tasarımı çok güzel gerçekten...

---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

Bu arada 1.2TSI Octavia Şubat 2010'da Hollanda'da satışa sunulcakmış. Bakalım TR'ye ne zaman gelecek...

Yeti 1.2 TSI DSG de TR'ye Mayıs 2010'da gelecek diye biliyorum.

http://skoda.nl/home/over_skoda/nieuws/0,5035,21686_D0Lnl,00.html

melihcim 1,2 tsi polo ve golfte hali hazırda pazarda. yeti de de satılıyor şuan.

golfteki verilere bir bakayım onda nasıl.

---------- Post added at 12:07 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

1,2 tsi golf için:

son hız 190 km/h

performans verileri :
0-80 / 0-100 km/h, s 6,9 / 10,6
80 - 120 km/h, s * 13

innerorts 7,1
außerorts 4,9
kombiniert 5,7

1,6 golf için:
son hız : 188
0-80 / 0- 100 = 7,3 / 11,3
80-120 = 14,5

innerorts 9,7
außerorts 5,6
kombiniert 7,1

Biliyorum biliyorum Polo ve Golf'te alınaibliyo şu an Almanya'da. Golf ve Polo'daki verileri zaten gayet iyi. Demek ki Yeti'nin ağırlıgı ve aerodinamik yapısından dolayı son hızı düşük kalmış. Sağolasın bilgiler için.

1.2TSI'yı 1.6 "hitler" motoru yerine koysalar aslında baya uygun fiyata yeterli performansa ve yakıt tüketimine sahip bir araca binmiş olur herkes ama VW 1.6 motordan vaz geçmeyecek anlaşılan bi 5 sene daha :)

melihcim bende son hız konusunda senin gibi düşünüyorum.

bu arada 8v motorun şuan en çok satılma nedeni bi-fuel yani fabrika çıkışı lpg li satılıyor olması. sanrım bu yüzden devam edecekler. ama bize gelmiyor onlar orası ayrı.

---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

bu arada verielr almanya vw sitesinden alınmıştr arkadaşlar.

Octavia sedan liftback tarzı bi otomobil zaten..
aero açısından yüksek hızlarda Yeti'den avantajlı her şeyden önce zaten..

yeti sanırım 4 çekerdi o yüzden olabilir ... geçenlerde bi dergide görmüştüm vw tiguanla karşılaştırması wardı bikaç segmentte üstün gelmişti yeti ...

1.2tsi motorlu versiyonlar sadece 2 çeker olması lazım Kerem.

Geri
Üst Alt