Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 TSI Leon vs 2004 model 1.6 VVT-I Corolla vs 2010 model 1.6 Jetta

kısa mesafe olursa tsi alır ıkısınede yer uzun mesafede ne olur bırsey dıyemem ama corollanın cok basarılı bır yol tutusu yok haberın olsun

corolla lar tüysiklet kasa sayesinde kazanır motor başarısı ile değil. 1100 kg lık arabaya ne koysanız 110 bg gider. (0-100 10.2 yada 10.4 sn idi yanlş hatırlamıyorsam) anck aynı motor 1300 kg lık avensiste 12 snde 0dan 100e çıkıyor yani 1.6 8v jetta ile aynı.

1.2 tsi leon ise ara hızlanmada alayına basar geçer ama aşırı uzun ve ekonomi odaklı şanzımanlarla ve leon gibi ağır bir araba ile işi de zor. 0 dan kalkışta pilotaj hatası olmazsa corolla geçer. son hızda belki corolla. ama ara esneklikte jetta da corolla ada 1.2 tsi arkasından bakar.

size iddia ediyorum corolla ile 1.4 TSI yan yana kapışsın 150 km den sonra %100 1.4 TSI bile geçemez tootayı.. Araba 90 km hızı 3000 devirde görüyor yahu hesap edin.. Ona görede fazla yakıyor tabiki 10 lt altına düşmüyor. ;) Toyotayıda kalkışta kesinlikle geçemez 1.2 TSI..

bence tsi ilk 120 km alır sonra geçilir
1.tsi az bi farkla
2.corolla
3.jetta

aynı benim düşüncem.. 100'e kadar gider 2. corolla olur 3. jetta 120den sonra corolla hafif hafif gelmeye başlar.. jetta yine gelemez :) 140-160dan sonrada corollanın hafif önde olacağını düşünüyorum :D bakalım 1aya kadar yapılır..

Bugün Altur'a gittim.. bazı aksesuarlar eklemek için.. 1haftadır beklemeye bekleye bi hal oldum :) bu araçlarını 2-3 ay bekleyenler nasıl bekliyo şaşıyorum.. çarşamba günü geliyormuş bayiye... Cuma yada P.tesi salı gibi alırım... Bayiden çıkarken bide leonun içine oturdum kurcaladım biraz Corsa'dan sonra kalbimi çok rahat hızlandırabiliyor :D pişman olacağımı düşünmüyorum...

yanlış bir kanı ama Muratcım, toyotanın ara hızlanması, kalkışı, son hızı ancak 1.4 TSI ile ölçüşebilir 1.2 TSI harcı değildir :)

o kadar iyi mi ya :)) arkadaş kullandığında öyle kendini ileri atan bi durumu yoktu hatta belki inanmicaksın 80hplik corsada 90-140 arası öne bile geçmiştim.. tabi easytronic vitesi her ne kadar kötüseler de S modunda tam yerinde vites değiştirmesi sayesinde olabilir.. Ama dediğin doğru olabilir Serbay abi 1.2 TSI'ı kullanmadan bilemeyiz.. :)

ev arkadsımda corolla hb var otomatık bırde gıdısını bılıyorum az cok her turlu 1. corolla olur.fakat onun kadar da yakan 1.6 gormedım ılk kalkıstı anlık 90 a cıkıyor ya

abi sizin dediğiniz corollayla benimki farklı galiba.. onu biliyorum göstergelerde fark var sizin dediğinizde.. 2004 model hatchback yeşil ön konsolu ve göstergeleri yukarda bitiyo.. video bulursam eklicem sizin dediğiniz 1.6 corollaları biliyorum onlar çok iyi gidiyo :) 1.4le kafa kafaya gider arıorm şuan videoları :)

benim dediğimin göstergeleri böyle :
http://www.youtube.com/watch?v=6N2-jQfb538 bunun hatchback kasası işte

cevaplamadan önce 1.2 TSI kullanmış olmam ya da trafikte karşılaşmış olmam gerekirdi..ben sadece sesini duydum ve 10m. geri gidişini gördüm.. :)

Geri
Üst Alt