Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 Tsi vs 1.6 Tdi

Merhaba Sevgili dostlar,

uzun bir aradan sonra yazıyorum umarım hepiniz iyisiniz.

2014 yılı Haziran ayında aldığım Tdi manuel Leon'um şuan 45.500 Km yaptı. makyajlı kasalarda gördüğüm kadarıyla yeni bir benzinli motor eklenmiş 1.0 Tsi 115Hp. Dsg.

şimdi siz dostlarımdan görüşlerini belirtmelerini rica ediyorum

1.6 manuel Tdi'dan 1.0 Tsi Dsg motora geçmek mantıklı olur mu.
%90 sakin kullanan biriyim uzun yollarım vardır hatta yaptığım Km. 17-18.000'lik kısmı uzun yoldur.

Yüksek torkları ararsınız. Ne kadar da performaslı olursa olsun. Küçük motorlar sıkışık trafikte belli bir süre sonra isteksizleşiyor. 1.6 TDI ile yakaladığınız değerleri 1.0 da yakalamanız hatta yaklaşabilmeniz bile zor olacaktır. Uzun süreli binmek istediğinizi söylüyorsunuz ancak satış tarafından da bilgilendirmek isterim. Ülkemizde küçük motora karşı inanılmaz bir önyargı var. Ben kısmetse 1-2 yıl daha binip eğer SEAT markasından devam edersem TDI ya geçmeyi düşünüyorum.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bu aralar fırsat bulursam test sürüşü yapacağım aslında TDI aracımdan memnunum fakat dsg şanzımana geçmek zorunda kalıyorum. İstanbul'un en yoğun trafik saatlerinde Maslak beylikdüzü yapıyorum varın siz düşünün halimi

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eklemek istediğim bir nokta ise fiyatlar. Diyebilirsiniz o zaman TDI dsg bak, 2017 fiyatları ortada 100.000 TL üstü rakamlar ve bu fiyatlara çıkamam

Eklemek istediğim bir nokta ise fiyatlar. Diyebilirsiniz o zaman TDI dsg bak, 2017 fiyatları ortada 100.000 TL üstü rakamlar ve bu fiyatlara çıkamam

Dostum yaltigin km de iyi ve aktif kullanansin. 1.0 seni yorar. Tdi da kalmani oneririm. Dsg de sorunlu bir sanziman sahsen ben problem yasiyorum. Yakittanda sorun yasarsin bu arada. En iyi benzinli yakitini esimdeki micrada gordum. 4.8 yakti. Daha asagida olmaz bence. Istanbul trafiginde bu degerler benzinde 6-7 aktina inmez. Bence tdi da kal. Hayirli haftalar

Bu mesaj GT-I9190 cihazımdan SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt