Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 eco tsi dsg deneyim

Arkadaşlar ibiza st 1.0 ecotsi dsg aracımı 50 gündür kullanıyorum.Motor bence gayet başarılı. Araç sollarken veya yokuşlarda hiç rahatsız etmiyor. Vites geçişleri sorunsuz. Şehir dışında 4.5 lt değerini görebiliyorum. Sakin bir suruşle yakıt açısından tutumlu. Birtek dsg ile ilgili tereddütlerim var. Garantiyide o yüzden 5 yıla uzattım.
[doublepost=1463765040,1463763036][/doublepost]Motor için rodaj 1500 km, lastikler için 500 km . Araç ilk çalışırken yakıt tüketimi yüksek zamanla azalıyor. Motora alışıp doğru zamanda gaza basmaya alışınca yakıt tüketimi azalıyor.

garantiyi 5 yıl a cıkartmak icin ka. para ödediniz?

Bugün Ankara çevre yolunda son hız deneyelim dedik 4400 devirde 197de kesildi mekanik kilit sağolsun

Performansı evet beni de şaşırttı. TSI motorların hepsinde aslında aynı bence gaza okşayarak basıldığında gayet iyi yakıt tüketimi elde ediliyor ama bu aracın torku ciddi anlamda çok. O yüzden gaza basma isteği doğuyor insanda. Ondan dolayı biraz savurgan gözükebilir. Kayadibi'nde test ettim aracı hoşuma gitti ama 2.el pazarına girebilmesi için 2-3 senesi var. En çok yadırgadığım şey arabada 3bin ila 4bin devir bandında 125'lik yamaha motosiklet gibi ses çıkarıyor olması :) motorun küçüklüğü o anda hissediliyor sanki hemen tıkanacakmış gibi geliyor ama tıkanmıyor arkadaşlar :)

araç performans olarak gerçekten 1.0 dan beklenmedik performansı veriyor.Tabiki bunun 1.0 olması yakıta sıkıştırdıgınız an acayip etki ediyor mesela 30 dakika boyunca şehir içinde sürerken ışıklarda son gaz basıp kalkarsanız direk direk ışığa kadar sonra durup gene öle 20-30 dakka seri kullanırsanız ortalama tüketim 10 Litre gösteriyor :) yok ama 70 e sabitleyip 10 km yol giderseniz ortalama tüketim 4.5 L olarak gösteriyor bayır çıkarken asla tıkanmıyor ama yakıtın tüketimini baya fazlalaştırıyor.aracım 3333 Km e geldi bugun pek sakin sürmem ben gözlemlerim böyle..

Merhabalar,

Bende yakın bir tarihte ibiza 1.0 ecotsi dsg almayı düşünüyorum. Aklıma takılan yakıt sorunu zaten yukarıda açıklanmış fazlasıyla. Fakat motorun 999 cc olup, beygir gücünün yüksek olması motora zarar verir mi acaba diye düşünüyorum. Pek arabadan anlamadığım için garip bir soru olabilir. Ama yardımcı olunursa sevinirim.

Bunu zamanla tecrübe edeceğiz ama ; aynı motorun birçok modelde daha yüksek güçlerde (skoda , audi,Vw) kullanılması güvenilir olduğunu gösteriyor.

Aracı ilk çalıştırdıktan sonra kaç km ve ne kadar yol gidiyorsun mesela, bunlar da çok önemli. Direkt trafiğe mi giriyorsun? Ben aracı İstanbulda kullanıyorum, çalıştırır çalıştırmaz direkt 200 mt yokuş tırmanıyorum. Ardından kilit trafiğe giriyorum haftada 1 gün ve yakıt tüketimi 10km yolda 8 Lt civarında görünüyo. Mesela dün İzmit'e giderken normal trafik 130 Km yolu 140 hız ortalamasıyla 5.3 ile gittim. Araç 5400 Km'de. Ortalamam da 6.3 şuan için. Aracı nerde, kaç km, hangi sertlikte kullandığın çok önemli. Sürüş profili çok etkiliyor yakıt tasarrufunu.
arkadaşlar ben servise gittim yakıt tüketimi ile ilgili usta kullandıkça yakıt tüketiminde azalma olur dedi. Ama ben tatmin olmadım. Yakıt tüketimi ile ilgili çok mutsuzum :(

Discovery Air cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trafik yokken çevre yolunda sakin bir suruşle (90 km) 3.6 lt ortalamayı gördüm.

1.2 dsg ibizam var. 2014 .9000 de
Aldım. Başlarda çok yakıyordu. Sonra düştü. Gayet memnunum. 100 ün altında a yakıyor. Performansı süper. 5 kişi bindik. Bagaj dolu uzun yolda bana mısın demedi. Ses yalıtımı çok iyi. Yalnızca arka tekerlerden biraz uğultu alıyor. O da normaldir sanırım hatchback araba sonuçta. En sevdiğim özelliği hızı belli etmemesi. Konforu güzel vuruntu yapmıyor. Süspansiyon çok güzel. Uzun yolda 28 kuruş şehir içi 35 kuruş yakıyor. Tek beğenmediğim kısmı göğüs çok sade... Bagaj bu araba için çok büyük. Gerçekten çok başarılı. Sıfır modelini yolda gördüm. Önce leon mu dedim. İbiza olduğunu görünce çok şaşırdım. Hele o bej rengine bayıldım. Araba daha oturaklı ve daha kaslı görünüyordu.
[doublepost=1509825334,1509824649][/doublepost]İbiza düşünen arkadaşlar tavsiyem bir poloyu bir de ibizayı denesinler
İbizanın hem konfor hem bagaj hacmi hem de süspansiyon ve yalıtımı ile çok önde olduğunu görecekler. Ama ibizayı beğendikleri halde herkes ne der diye ikilemde kalacaklar. Marka takıntısına kapılacaklar ve Güzelim ibizadan vazgeçecekler. (İçlerine sindiği halde ) markayı boş ver mantığını dinle. Hangisi hoşuna gidiyorsa onu al kardeşim. Kızımla test sürüşüne katıldık. Poloyu ve ibizayı test ettik. Ben kızımı hiç yönlendirmedim . Hangisi diye sorduğumda ibiza dedi. Neden dedim. Çok rahattı dedi. Çocuk sonuçta araba ayrıntısından anlamaz. Ama en azından konforunu o da fark etti.
[doublepost=1509825525][/doublepost]Son olarak virajda harika olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Karoserde asla yatma söz konusu değil. Çok güven veriyor bu konuda.

Geri
Üst Alt