Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0 Km Araç Teslim Alımı Hk.

onix11

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Kısmetse yarın Seat Leon 1.0 ecotsi dsg aracımı Göztepe- Erya'dan Teslim alıcam. Size sormak istediğim aracı teslim alırken nelere dikkat etmem gerekiyor direk imza atıp çıkmak istemem.

Diğer sorum ise aracın rodajı nasıl olmalı püf noktaları nelerdir? start stop kapatmak gerekirmi ? ilk 1000 km de metal kalıntılarını atmak için yağ değiştirmelimiyim ?

Son olarak aracın jantlarını boyayıp film çekmek istiyorum. Bunları yaparsam garanti dışı kalma gibi bir durum olabilirmi ?

Şimdiden hayırlı olsun arkadaşlar. Ben de Kasım 2016 da İzmir Mbu dan İbiza 1.2 style almıştım. Sabah gittim bayiye akşam 6 'da işim anca bitmişti. Ödeme vs yaptıktan sonra plaka basma işlemlerine geçmişlerdi. Aracımı incelemek için yeterince vaktim olmuştu. Sağına soluna heryerine baktım. Daha sonra müşteri temsilcim bir evrak göstermişti. Servisin aracı kontrol ettiğine dair bir belge. O belgede aracın a dan z ye her türlü aksamının kontrol edildiği görünüyordu. En son anahtar teslim edilirken temsilcim ile araca geçtik. Araç içindeki tuşlar ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaptı. Sonra bastım gittim. :) Çok heyecanlı oluyor ve insan çok mutlu oluyor. :)

Şimdiden hayırlı olsun arkadaşlar. Ben de Kasım 2016 da İzmir Mbu dan İbiza 1.2 style almıştım. Sabah gittim bayiye akşam 6 'da işim anca bitmişti. Ödeme vs yaptıktan sonra plaka basma işlemlerine geçmişlerdi. Aracımı incelemek için yeterince vaktim olmuştu. Sağına soluna heryerine baktım. Daha sonra müşteri temsilcim bir evrak göstermişti. Servisin aracı kontrol ettiğine dair bir belge. O belgede aracın a dan z ye her türlü aksamının kontrol edildiği görünüyordu. En son anahtar teslim edilirken temsilcim ile araca geçtik. Araç içindeki tuşlar ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaptı. Sonra bastım gittim. :) Çok heyecanlı oluyor ve insan çok mutlu oluyor. :)
Teşekkür ederim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhabalar,
Kısmetse yarın Seat Leon 1.0 ecotsi dsg aracımı Göztepe- Erya'dan Teslim alıcam. Size sormak istediğim aracı teslim alırken nelere dikkat etmem gerekiyor direk imza atıp çıkmak istemem.

Diğer sorum ise aracın rodajı nasıl olmalı püf noktaları nelerdir? start stop kapatmak gerekirmi ? ilk 1000 km de metal kalıntılarını atmak için yağ değiştirmelimiyim ?

Son olarak aracın jantlarını boyayıp film çekmek istiyorum. Bunları yaparsam garanti dışı kalma gibi bir durum olabilirmi ?

Şimdiden hayırlı olsun arkadaşım. Bu konuyu açman çok güzel olmuş. Zira ben de kısmetse pazartesi leon 1.2 tsi style alacağım ve bu benim ilk sıfır aracım olacak. Ben de ne yapılması gerekiyor bilmiyorum. Umarım yardımcı olacak biri cevap verir

Ben aracimi Adana Kaviden teslim almadan önce bir Liste yapmistim, seninde yapmani tavsiye ederim.

Araci alirken bunlara dikkat et;

- Dis boyayı kontrol et, cizik, boya hatasi, boya da baloncuk varmi?
- Dis Kaportayi kontrol et, göçük vs. gibi
- Ic kisimda Koltuklari kontrol et, yirtik veya hatali yerleri varmi diye
- Ic kisimda genel cizik kontrolü yap
- Siparis ettigin Opsiyonlari bir bir kontrol et orada. Hersey üretim asamasinda takilmismi diye bak
- Motor kaputunu ac genel bir kontrol yap.
-Stepneyi kontrol et
-ilkyardim çantası, paspaslar vs eklenmiş mi onlara mutlaka bak.

Bu kontroller en önemliler cünkü arac ile Seat'ı terkettigin zaman Seat de suç olsa bile daha sonra hic birsey kabul olmuyor cünkü sende yapmis olabilirsin yani
smile.png
.

Hayirli olsun simdiden..

Merhabalar,

hayırlı olsun...aracı iyice inceleyiniz...kusurlu aracı almayın (çizik,kopuk, vs) rodajı düşünmeyiniz normal kullanın...yenı nesil araclarda rodaj demekte kasıt bakımlarınızı ıhmal etmeyin yeterlidir..
garantiden cıkartırlar erya nın profili biraz bozuk :)hiç bişi yapmayın iyicene binin sonra efsaneleştiririz :) güle güle binin

Hayırlı olsun. Ben Samsundan İstanbul esenyurt bayisine günübirlik gidip aracı aldım. Nerdeyse tüm gün aracın yanındaydım. Önce suratımda hafif bir sırıtma ile aracimi inceledim. Sonra uzun uzun özellikleri dinledim. Daha önceden forumlarda boya ile ilgili sikintilar duyduğum için boyasını ölçtürüp belge olarak aldım. Şöyle de bir şey oldu. Fullink var arabada ama servistekiler çalıştıramadı. Bende tamam bırakın ben sonra hallederim dedim. En son da sabahtan beri aracı silen abiye bahşiş vererek ayrıldım. Arabanın boyası incelemiş olabilir o abi yüzünden :) bir anahtar kabı hediye aldım. Normalde 100 kusur lira galiba. Yapıştırmalı. 2 anahtarlık da almıştım. Güzel bir duygu, kazasız belasız binin inşaallah.

Geri
Üst Alt