Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

0,222 TL Olabilir mi?

Bu araba ,40 dan aşağı yaksın bende arabamı yakarım aga aha buraya ayazdım :)

tam depo gidebileceğin mesafe en az 270lerde olmalı sen git pompacıyı benim için döff kalp sekmesi yaşadım bee :)

1.6 lt benzinli motorla şehir içi 22 kuruş yakıyorsa helal olsun derim ancak. depoyu ilk doldurduğunda eleman yedek depoyada yakıt koymuş olabilirmi? yoksa pompa attığında bıraktırdın mı bazı akıllı pompacılar yuvarlama için bişeyler atıyor içeri.
Bu yedek depo olayı nedir yaww ??? Oradan bi hesap hatası olabilir ?

bu tarz hesapları, alınan litreyi baz alarak yaparsanız daha iyi olacak, malum benzin fiyatları aldı başını gidiyor.. bırak seneye , 6 ay sonra bile baksan bu başlıga bi anlam ifade etmeyecek :D

Bu yedek depo olayı nedir yaww ??? Oradan bi hesap hatası olabilir ?

O yedek depo meselesi tam bir şehir efsanesi; yedek depo diye bişi yok ama benzinin hava yapmaması için ayrı bir bölüm var hava tahliye bölümü... Mühendis bilgisine sahip Bazı pompacı arkadaşların çok bilmişliğinden kaynaklanan yedek depo hurafesi de bu dur..

O zaman litre olarak yazayım, benzin fişleri duruyor, 240 km de 12,330 lt benzin kullanmışım. O da 100 km de 5,138 lt yapar ?

O zaman litre olarak yazayım, benzin fişleri duruyor, 240 km de 12,330 lt benzin kullanmışım. O da 100 km de 5,138 lt yapar ?

valla çok çok iyi bi deger, ben TSI da yapamıyorum bunu :) bi yerde bi hata yoktur umarım :) TDI mı dicektim ama benzin almışsın :)

Helal Olsun ozaman, 1.4 TSI dan Az yakıo senin araban..
Ben alalı 1 sene oluyor nerdeyse 10lt / 100km Oranının altına düşemedim hiç.. Ayakta Alkışlıyorum..

sen hesabını tekrar bir kontrol et bence belki pompa hava felan yapmış atmıştır sonrada dol diye bırakmışlardır yada km saatin bozuktur 1 km gidiyorsundur 2 km yazıyordur :) yada lpg fiyatından benzin almışındır. :) şaka bir tarafa hesabını takrar deneyerek kontrol et büyük bir yanlışlık var bahsettin araba 450-500 tl arasında yakması gerekir fazlası olur ama aşağısı olmaz bir mucize değilse :)

Helal Olsun ozaman, 1.4 TSI dan Az yakıo senin araban..
Ben alalı 1 sene oluyor nerdeyse 10lt / 100km Oranının altına düşemedim hiç.. Ayakta Alkışlıyorum..
Yok yawww ayakta alkışlanacak bi durum. Bende arkadaşlara katılıyorum bi yerde bi hata var.
Bu hava tahliye bölümü mü nedir orayı doldurmuş olabilir ilk pompacı, ikinci de doldurmadıysa oradan fark oluşmuş olabilir. Başkada bir şey gelmiyor aklıma.

Geri
Üst Alt