Yolcu Airbag ile ilgili bir soru | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Yolcu Airbag ile ilgili bir soru

Konu, 'Cordoba' kısmında pckopat_6 tarafından paylaşıldı.

 1. pckopat_6

  pckopat_6 SCW Üyesi

  189
  0
  16
  Merhaba arkadaşlar. Bizim arabada yolcu tarafıda ağırlık sensörü var mı? Yani Allah korusun herhangi bir kaza durumunda yolcu koltuğu boş ise hava yastığı açılıyor mu?
   
 2. - 48 -

  - 48 - SCW Üyesi

  1.987
  633
  113
  benim bildiğim airbagler..emniyet kemer sistemine bağlı...taktığınız zaman çalışıyor takmayınca kimse yok sanıyor..kim araçta farketmiyor açıyor..
  bi arkadaşım yolcu kemerini takmadı diye airbag açılmamıştı..kısmı felç oldu..araba pejo idi
   
 3. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  ağırlık sensörü olup olmadığını anlamanın en iyi yolu yan tarafa birini oturtup 20-30km/h'yi geçmek..göstergede lamba da yanar ama sensör varsa ötmeye başlar zaten araç kemer takımı için..velakin kemer takılı değilse %99 Varol abinin söylediği gibi airbag açılmaz..
   
 4. pckopat_6

  pckopat_6 SCW Üyesi

  189
  0
  16
  Sürüc koltuğunda bile emniyet kemeri uyarı sistemi bulunmuyor. Araç Leon değil Cordoba.
   
 5. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  emniyet kemeri uyarısı yoksa ağırlık sensörü nasıl olsun zaten o zaman Murat.. :)
   
 6. pckopat_6

  pckopat_6 SCW Üyesi

  189
  0
  16
  Yiğit zaten ağırlık sensörü var demiyorum ki? Kaza anında yolcu koltuğu boşsa airbag patlıyor mu diyorum? Sadece sürücü airbagi açılan İbiza gördüm de? Nasıl oluyor onu soruorum ağırlık sensörü yoksa?
   
 7. - 48 -

  - 48 - SCW Üyesi

  1.987
  633
  113
  murat anladım demek istediğini..bu airbag bu aklı nerden buluyor diyorsun..güzel soru şimdi bende merak ettim...:confused: bende torpido gözünde anahtar var airbag on/off diye benim bildiğim o tamamen iptal ediyor..senin soruna gelince..tekrar kafamı kaşıyorum..bu olay genelde böylemi yoksa sadece bir iki örnek mi..biri ki örnekse airbag sensörde arıza vardır..yada darbenin geldiği yöne göre açılıp açılmayacağına karar veriyordur bunlar tabi sadece tahmini..gerçek cevabı bekliyoruz merakla
   
 8. CUPRA

  CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

  0
  12
  0
  Her kazada bütün airbagler kafasına göre açılmaz. Her airbagin araç üzerinde ayrı sensörleri var. Kazanın yapılış yeri, darbenin büyüklüğüne göre açılır airbagler.
   
 9. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  kemer takılıysa ön yolcu tarafında yine açılır airbag..kemer takılı değilse açılmaz..kimse olmadığını düşünür araç çünkü..
  sensör bi ağırlık hissetmese bile ön yolcu tarafında kemer takılıysa yine açılır airbag..ancak perde hava yastıkları kemere göre açılmayabilir..Engin abinin kazasında kemer tokası takılıymış ön yolcu tarafında sağ taraftan darbeyle perde açılmış ama kemer takılı olmasa bile perde airbag'i darbe büyükse açılabilir bence ben de net bilmiyorum..
   
 10. mayham85

  mayham85 SCW Üyesi

  3.915
  47
  48
  kardeşim golfü pert etti kemer takmaz ön iki hava yastığıda açıldı. vw grubu için şehir efsanesidir kemer takılı değilse açılmaz lafı :)

  kazanın durumuna göre açılıp açılmayacağına karar verir. mesela ben 4 taklaa ttığımda hiç bir hava yastığı açılmadı zatenönde 2 tane var arabada (connect) onlarda önden darbede açılıo yandan darbede tınlamadılar bile.
   

Sayfayı Paylaş