Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni lastik

Kutayiskurt

Kayıtlı Üye
Selamlar.
Aracım olan A3'ün yarın lastiklerini değiştirteceğim. Aynı yerde Continental Premium Contact 7 ve Michelin piramacy 4+ lastikler var. Lastik ebatlarım 205/55/r16. Continental'in fiyatı 1650 tl. Michelin ise 1850 TL. Arada lastik başına 200TL'lik bir fark var. Şuana kadar hiç bir aracımda Continental marka lastik kullanmadım. Genellikle Michelin marka kullanıyorum. Continental markasının çok sert olduğu,yüksek yol gürültüsü ve yol tutuş konusunda sıkıntılı olduğunu söyleyen tanıdıklarım var. Sizce hangisini almalıyım. Aradaki 800 tl'lik farka Michelin değermi?

Soğuk asfalt yollarda michelin çok çabuk parçalanıyor. Bir sezonda çöp olan lastiğim olmuştu. Her yol otoban gibi olmuyor maalesef. İlçe ve köy yolları anadolu da hrp soğuk asfalt.

Conti tercih ederdim ben.

LE2123 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahsettiğiniz 2 model arasında testlerde dahil Continental açık ara önde. Fiyatı da uygun. Hiç düşünmeden Conti alın geçin. Tanıdık var diye Michelin almazdım. :)

Bahsettiğiniz 2 model arasında testlerde dahil Continental açık ara önde. Fiyatı da uygun. Hiç düşünmeden Conti alın geçin. Tanıdık var diye Michelin almazdım. :)
Hocam lastik ebatları büyüdükçe conti daha öne çıkıyor ancak lastik ebatlarımın üzerinden testlere baktığımda ikiside birbirine çok yakın performanslar sergilemiş. Aralarındaki tek fark michelin biraz daha sessiz. Bakalım tanıdığım şuan araştırıyor şuan lastik başına 1500'e kadar indirdi. Bu fiyatlarda olursa michelin tercih edicem. 1700 civarında olursa conti leri takacağım.

Michelini asıl isteme sebebim önceki araçlarımdan birinin lastiği primacy 3'dü lastikten çok memnun kalmıştım. Bir çok aracımda michelin lastik vardı en çok memnun kaldığım lastik markası buydu. Hatta octavia aracımda ilk geldiğinden beri michelin primacy serisi vardı. O araç 60.000 km yol yaptı ve dişler sağlam duruyordu ancak çatlamalar olmaya başlamıştı bundan dolayı değiştrimiştim. Zamanında çok eskiden babamın aracında continentaller vardı o zamanki teknolojiyle şimdiyi kıyaslamak doğru olmaz. Onun dışında hiç continental kullanmadım. Şansa hiç bir aracımda denkde gelmedi. Michelini direkt ayrı bir sempatim var neden bilmiyorum . Aslında ilk isteğim continenantaldi ancak kuzenim zamanında kullandığını lastikte çok sert lastik olduğunu gürültülü ve yol tutmadığını söyledi. Onun üzerine biraz araştırayım dedim continantelin bu tarz şikayetlerine denk geldim. Bridgestone t001 kullanıyorum Atecada oda çok sert lastik olduğundan dolayı yola tutunamadığını düşünüyorum. Continentalde ondan biraz korkum var. Bakacam artık fiyat f/P açısından hangisi iyi olacağına. Yorum için çok teşekkür ederim.

Bende hem bağımsız testlere hem de kendi ve çevremin tecrübelerine göre tavsiye ettim. Michelin kötü değil tabiiki. İlk 3 marka arasında yerini alıyor.
Daha önce Michelin fanatikliğim vardı. Ama yumuşaklığı sebebi ile 2 defa balon yaptırıp, ömrünün biraz daha kısa olduğunu görünce Continental e geçtim. Yaklaşık 5 yıldır araçlarımda hem yazlık kışlık Conti kullanıyorum. Ciddi seviyede memnunum ki şuanki aracımda 3. senesini doldurdular ve ilk günkü gibi geliyor performansları. 2017 de Leon üzerinde Bridgestone t001 geldi. 1 yıl içinde söküp attım lastikleri. Dediğiniz gibi leş bir lastik ve 1 sene olmadan yanaklardan çatlamaya başladı. Garantiye sokmaya çalıştık ama kullanıcı hatası deyip salladılar.

Bende hem bağımsız testlere hem de kendi ve çevremin tecrübelerine göre tavsiye ettim. Michelin kötü değil tabiiki. İlk 3 marka arasında yerini alıyor.
Daha önce Michelin fanatikliğim vardı. Ama yumuşaklığı sebebi ile 2 defa balon yaptırıp, ömrünün biraz daha kısa olduğunu görünce Continental e geçtim. Yaklaşık 5 yıldır araçlarımda hem yazlık kışlık Conti kullanıyorum. Ciddi seviyede memnunum ki şuanki aracımda 3. senesini doldurdular ve ilk günkü gibi geliyor performansları. 2017 de Leon üzerinde Bridgestone t001 geldi. 1 yıl içinde söküp attım lastikleri. Dediğiniz gibi leş bir lastik ve 1 sene olmadan yanaklardan çatlamaya başladı. Garantiye sokmaya çalıştık ama kullanıcı hatası deyip salladılar.
Çok teşekkür ederim. Valla fiyat açısından continental daha önde bu hafta içerisinde fiyatı tam olarak indirimli bir şekilde geçecek hangisi ucuz olursa onu takacağım. Yorumun için çok teşekkür ederim.

Bu arada aracın üzerinde bridgestone t005'ler var. Ben ömrümde hayatımda bu kadar kötü bir marka görmedim. Araç kuru asfallta 116 beygir olmasına rağmen deli gibi kafadan kaydı. Aracı aldım ancak asıl sürücüsü kardeşim ve kıza arabayı vermeye korkuyorum. Lastiğin durumu belli. 2019 model lastik. Üzerine tahminimce 20 bin bile yapmamış. Atecada bu kadar kötü lastik olduğunu biliyordum hadi diyordum onda güç var. Bu araç o kadarda güçlüde değil. BRİDGESTONE GERÇEKTEN PİŞMANLIK.. Birde bu lastiği 1600 TL fiyat veriyorlar şaka gibi :) :)

Ekli dosyalar

• LASTİK.jpeg
    LASTİK.jpeg
    223.1 KB · Görüntüleme: 11
Geri
Üst Alt