Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni araç alacağım yardımınızı istiyorum

Arkadaşlar merhaba,

Siteye yeni üye oldum. Bir süredir FR almayı düşünüyorum. Bu benim ilk aracım olacak. Aracın sigorta, plaka vb. işlemleri için ne kadar harcama yapmam gerekiyor?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Ben geçen sene mayısta 1.2 TSI aldım. Toplamda 2000TL kadar masraf oldu... kaskosu indirimli olduğu halde. Senin önceden kaskon olmadığını varsayarak 2300-2500 gibi bir masrafın olur tabi bu da pazarlıktan sonra bütün masrafları ben yapacağım dersen...

http://1drv.ms/1sB5HRq

Yukarıdaki tablodan; otomobil fiyatlarına ve yıllık giderlerine göre yıl yıl maliyet hesabı yapabilirsiniz.

Web excel ile çalışırken ortak dosya olarak paylaştığım tablonun formulasyonlarını ve yapısını bozmamaya dikkat edelim.

Ben geçen sene mayısta 1.2 TSI aldım. Toplamda 2000TL kadar masraf oldu... kaskosu indirimli olduğu halde. Senin önceden kaskon olmadığını varsayarak 2300-2500 gibi bir masrafın olur tabi bu da pazarlıktan sonra bütün masrafları ben yapacağım dersen...

http://1drv.ms/1sB5HRq

Yukarıdaki tablodan; otomobil fiyatlarına ve yıllık giderlerine göre yıl yıl maliyet hesabı yapabilirsiniz.

Web excel ile çalışırken ortak dosya olarak paylaştığım tablonun formulasyonlarını ve yapısını bozmamaya dikkat edelim.

Merhabalar

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Aracı ihtiyaç kredisi ile almayı düşünüyorum. Sanırım böyle bir kredi kullanırsam kasko yaptırmak zorunda olmayacağım. Doğru mu?

İkinci olarak araca kasko yaptırmak istemiyorum çünkü mali limitlerimi zorluyorum aracın şu anki fiyatıyla. Kasko yaptırmamamın ne gibi bir olumsuz etkisi olabilir?

Bayiden 3-4 lira civarında indirim alınabilir mi?

Biraz çok soru soruyorum, kusura bakmayın...

Saygılarımla.

the_chief sigorta yaptırmak zorundasın yoksa plaka ruhsat alamazsın :) ama kaskoda bi zorunluluk yok ama yeni araç alıyorsun herşey olabilir kaskonun güzel avantajları var mini hasar gibi belli miktardaki hasarları hasarsızlık indirimini bozmadan yaptırabiliyorsun ben 1.2 tsi a 1600 tl ye yaptırdım 8 e böldüler. Bide 0 araç alacam diyorsun bir sürü gideri olacak sigorta,kaporta koruma, boya koruma, cam filmi + ekletmek istediklerin falan cebinde fazladan bi 3 bin lira olmasının faydası var.Araçlar zaten kampanyada olduğu için o kadar indirim olacağını zannetmiyorum

the_chief sigorta yaptırmak zorundasın yoksa plaka ruhsat alamazsın :) ama kaskoda bi zorunluluk yok ama yeni araç alıyorsun herşey olabilir kaskonun güzel avantajları var mini hasar gibi belli miktardaki hasarları hasarsızlık indirimini bozmadan yaptırabiliyorsun ben 1.2 tsi a 1600 tl ye yaptırdım 8 e böldüler. Bide 0 araç alacam diyorsun bir sürü gideri olacak sigorta,kaporta koruma, boya koruma, cam filmi + ekletmek istediklerin falan cebinde fazladan bi 3 bin lira olmasının faydası var.Araçlar zaten kampanyada olduğu için o kadar indirim olacağını zannetmiyorum
@mertona çok teşekkür ederim aktardığın bilgiler için. Kendi sorularımla senin konunu oldukça meşgul ettim. Kusura bakma.

Sıfır araç alınıyorsa hele ki insan kendini zorlayarak alıyorsa dışarıda bin bir türlü şey var muhakkak kasko şart diye düşünüyorum ben. Sıfır araçlarda indirim 400-500 lira civarı oluyor. En azından bana öyle yapmışlardı :D

Geri
Üst Alt