Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Yeni aldığım araçta sarı nokta şeklinde lekeler!

Konu, 'Araç Detaylı Temizlik ve Boya Koruma' kısmında ibizastyle2011 tarafından paylaşıldı.

1. ibizastyle2011

ibizastyle2011 SCW Üyesi

71
    0
    6
    Arkadaşlar aracımı alalı bir ay oldu.Aldığımdan bu yana 1 defa yıkamacıda fırçasız yıkama yaptırdım, 1 defada ben mikrofiber eldiven ile ve cilalı şampuan ile yıkadım.
    Ancak yıkarken aracın bazı yerlerinde çok ufak (belki 0,5 belki 1 mm) açık sarı noktalar olduğunu farkettim tabi korkudan çok fazla bastıramadım ama normal yıkama ile çıkmıyorlar. aklıma pas olabilirmi diye bir kurt düştü :)
    Bu arada aracı alırken boya koruma yapıldı...
    Ekleyebilirsem fotoda eklicem..

2. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    arı b.ku olabilir.

3. ibizastyle2011

ibizastyle2011 SCW Üyesi

71
    0
    6
    Valla benimde aklıma ilk gelen sinek B.ku idi ancak bu soğukta sinek bulmak zor...:)

4. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    arıdır o arı:) tırnaklarsan çıkar

5. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.359
    113
    resimleri eklersen daha iyi olur gibime geliyor

6. mete

mete SCW Üyesi

402
    29
    28
    bendede olmuştu yıkarken tırnağımla çıkardım :)

7. Cihan

Cihan SCW Üyesi

1.415
    1
    38
    senin arabaya boya uçmuş galiba, bendede aynı sıkıntı var, iş yerinin yakınlarında falan püskürtmeli boya ile dışarıda boya yapan biri varsa oradan uçmuş büyük ihtimal. Bendede sarı kırmızı ve mavi lekeler var ama çok çok küçük, çok yakından bakınca ve elini boya üzerinde gezdirince pürüzden anlıyorsun.. Kille temizletmen gerek, pasta cila ile sıfır aracın boyasına yazık olur, pasta boyadan alır.. Kil en iyi çözüm, arkasından bide boya koruma yaptır bir daha olursa aynı olay bari boyana zarar gelmesin..

8. plajhavlusu

plajhavlusu SCW Üyesi

3.140
    205
    63
    epoksi boya yapar onu

9. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    kaporta boyacılarda halledebilir çok büyük bi sorun değil az bi cila yada pasta ile çıkar diye düşünüyorum...:confused:

10. GRKMSRGL

GRKMSRGL SCW Üyesi

5.241
    306
    83
    mazotla yıka arabayı cam sil kutusuna doldurup püskürt ve ov biraz sonrada köpükle yıka 2 kere mazotun yağı kalmasın hiçbiryerde

Sayfayı Paylaş