Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni alacağım Polo GTI hakkında :)

Bagaj için konuşmak gerekirse polo gti'da akü motorda değil arka tarafta. O nedenle olabilir. Ağırlık dengesi oluşsun diye yapmışlardır mini cooperdaki gibi. 3.20d için üzücü bir ara hızlanma ve 0-100 olur fakat yüksek yızda 3.20d alır diye düşünüyorum yazılımla yanına yanaşamaz. Jantı küçültmeniz aleyhinize olur ki araçla çıkıp roll yapacak değilsinizdir. 17 jant ideal. İsterseniz hafif olan OZ jantlarını takabilirsiniz. Ultraleggera takarsanız aracın yürüyüşü artar ufaktan ama 250nm tork var zaten araçta nasıl kasar ki 17 jant :) yazılım içinde ABT chip garantiden çıkarmıyorsa bile söyledikleri beygirin hakkını vermiyor. Yürümüyor o kadar. PSChiptuning yaptırabilirsiniz. Forge twincoole yaptırıp iyi bir alt yapı hazırlayarak 250hp lere çıkarabileceğinizi düşünüyorum.

Edit: bana sorarsanızda 160hp lik bir golf alın aynı motor var üzerinde. Yazılımla aynı hpleri alıyorsunuz aynı yüklemeyi yapabilirsiniz.

Bana sorarsan 180 ps lik aracın stok halini kullanmadan motoruna dokunma derim,alacağın arac ödeyeceğin muhtemel 50 küsür k lık parayı sonuna kadar hakeden bir aractır,Ayrıca polo GTI alıpta arabanın boyutlarının kücüklüğünden büyüklüğünden bahsetmeniz bir aractan ne beklediğiniz konusunda muamma oluşturur:),17 inc jantları daha hızlı olabilmek adına 15 yada 16 ya düşürmeniz o araca ve güvenlik unsurlarına karşı yapılacak bir kötülüktür,sonucta bu aracı sadece düz yolda kullanmayacaksınız..

Çok güzel bir seçim..ama 46 yaıyor sanki fiyat listesinde..bence 1 sene hiç dokunma..160lık dsgli scirocco beni mest etti bu kimbilir ne yapar.

Polo GTI çok güzel seçim, yağ eksiltme biraz fazla bu araçlarda 5.000 km'de felan sürekli kontrol et derim. Kronik sorun olarak DSG şanzuman sesi duyacaksınız yüksek ihtimal başka birşey olacağını düşünmüyorum :)

Çok güzel bir seçim..ama 46 yaıyor sanki fiyat listesinde..bence 1 sene hiç dokunma..160lık dsgli scirocco beni mest etti bu kimbilir ne yapar.

teşekkür ederim o gördüğünüz fiyat Türkiyeye gelmeyen bomboş bir araç için geçerli doğuş o kadar çirkefleşmeye başladıki belki eskiden bu şahinler içindi galiba sağ dikiz aynası opsiyonlu sunulurdu doğuşta bu opsiyonlara yönelmiş olabilir diye düşünüyorum :D Galiba öyle yapıcam bir süre dokunmasamda yeticek diye düşünüyorum.

Polo GTI çok güzel seçim, yağ eksiltme biraz fazla bu araçlarda 5.000 km'de felan sürekli kontrol et derim. Kronik sorun olarak DSG şanzuman sesi duyacaksınız yüksek ihtimal başka birşey olacağını düşünmüyorum :)

Bu yağ eksiltme ne kadar problem yaratır bilmiyorum ama o DSG garanti bittikten sonrada sorun çıkarırsa valla çok pahalıya patlar bana.Çok ekonomik ve seri olmasına karşın çok pahalı ve yaptırması heryerde mümkün olmayan bir sistem DSG

Bu yağ eksiltme ne kadar problem yaratır bilmiyorum ama o DSG garanti bittikten sonrada sorun çıkarırsa valla çok pahalıya patlar bana.Çok ekonomik ve seri olmasına karşın çok pahalı ve yaptırması heryerde mümkün olmayan bir sistem DSG

Turbo araçların yağ eksiltmesine kronik sorun olarak bakmamak gerek nerdeyse her turbolu araç yağ eksiltir. Bunun oranı kullanımına göre değişiyor, aracı çok sıkıştırırsan çok eksiltir, zorlamadan kullanırsan o sorunu pek yaşamassın. bende her 5bin km de bir yağ ekliyorum aracıma.

17 jantlari sokup 15 leri takabilirsin disk boyutu uygun ama basli basina arabanin hem goruntusu hem yol tutusu degisir.yazilim konusunda abt nin artik garantili yazilim gibi b ozelligi kalmadi ve cok soft isler yapiyolar.revo tercih edilebilir yada pschiptuning barbaros abi.ankaradan umit doganda var.dp,duz boru,son susturucu uclusune ek olarak guzel b filtre sistemi yapmak lazim izolasyonlu.dv de olmasi gerekiyo bu setup icin,intercoolerla tamamlandiktan sonra 220-240bg guc alinabiliyor.ki hafif ve dsg olan b arabada cok tatmin edici gucler

ufak hızlarda kesınlıkle gtı ancak 180 lerden sonra 320 d !!! sagolsun hasan abı nın aracını bı kac kez kullandım 220 lerde nefesı kesılmeye baslıyor ken 320 d 255 de kesıcıye gırıyor

Geri
Üst Alt