Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yazılım hangi aract verimli olur

Varol dereceli eksantrik mili ile bayağı iddialı bg alanlar olmuştu tabii abartmıyorlarsa.Hatırladığım kadarı ile yakıt bile artmadı demişti trabzonlu bir arkadaştı.İstersen bir araştır derim.

Eger araba ben daha bınerım dıyosan bence yaptır aynı zamanda sakın kullanımda yakıt tasarrufu da saglıyor,ben sehır ıcınde sakın kullanımda 7 lıtrelere kadar ınmıstım.
Egzantırık konusuna da gelınce trabzonda yaptıran b arkadas vardı tekın abınınde dedıgı gıbı ,kendısıylede uzun uzun konusmustuk performanstan cok memnundu ama egzantrık bıraz daha ısın malıyetlı kısmı oluyor,egzantrık,ayarlı kasnak falan fılan derken lıste uzuyor kı ılk hedefın olcak bsey degıl,satmamıs olsaydım aracımı benım b sonrakı adımım olcaktı

Gaz tepkısı konusuna da sunu soylım,yazılım ustunden gaz tepkısının zamanı ayarlanaılıyor bu yuzden sprınt booster flan gıbı ıvır zıvır malların pesınde kosmanıza gerek yok

bu bahsettiğin konu gerçekten iyi oldu..ona ihtiyaç duymamak maliyeti de düşürür..
ilk hedefim yazılım
eksantrik olayı hoşuma gitti..ama maliyet yüksekse bunu düşünmem lazım..

Varol dereceli eksantrik mili ile bayağı iddialı bg alanlar olmuştu tabii abartmıyorlarsa.Hatırladığım kadarı ile yakıt bile artmadı demişti trabzonlu bir arkadaştı.İstersen bir araştır derim.

bu konuda bir bilgim yoktu bunu da araştırıcağım.

sadece egzantrıklerı 1.6 16V ın 600 euroydu gecen sene ben arastırdıgımda bunun yanında acısını ayarlayabılmek ıcın ayarlı egzantrık kasnagı da alman gerekıyor 150-200 euro gıbı b fıyatı var onunda bunun yanında montaja da 500-600 lıra vercegını dusunursek ve ustune de yenı yazılım yapcagın ıcın sana masrafı 2500-3000 lıra arası bsey olcak.e bunları yaptıgında egsoz sıstemını ılk bahsettıgım sekılde sessız sedasız kullanamıcaksın ordada degısıklık yapmak zorunda kalcaksın.Enjektorlerının yeterlı olmaması durumunda onları da CC sı daha buyuk olanlarla degıstırceksın buna baglı olarak Fpr degıstırmen gerekıcek.Bunların hepsı ek malıyetler.Ben kendı arabamı chıp-egsoz-fıltreden oteye tasımak ıstedıgımde bunları hesaba katarak ıse gırıscektım ama kısmet olmamıstı satmak zorunda kaldım.Benım onerım ılk olarak bahsettıgım sekılde b egsoz sıstemı yapmak ve custom guzel b fıltre sıstemı ve yazılımla desteklemek.

sadece egzantrıklerı 1.6 16V ın 600 euroydu gecen sene ben arastırdıgımda bunun yanında acısını ayarlayabılmek ıcın ayarlı egzantrık kasnagı da alman gerekıyor 150-200 euro gıbı b fıyatı var onunda bunun yanında montaja da 500-600 lıra vercegını dusunursek ve ustune de yenı yazılım yapcagın ıcın sana masrafı 2500-3000 lıra arası bsey olcak.e bunları yaptıgında egsoz sıstemını ılk bahsettıgım sekılde sessız sedasız kullanamıcaksın ordada degısıklık yapmak zorunda kalcaksın.Enjektorlerının yeterlı olmaması durumunda onları da CC sı daha buyuk olanlarla degıstırceksın buna baglı olarak Fpr degıstırmen gerekıcek.Bunların hepsı ek malıyetler.Ben kendı arabamı chıp-egsoz-fıltreden oteye tasımak ıstedıgımde bunları hesaba katarak ıse gırıscektım ama kısmet olmamıstı satmak zorunda kaldım.Benım onerım ılk olarak bahsettıgım sekılde b egsoz sıstemı yapmak ve custom guzel b fıltre sıstemı ve yazılımla desteklemek.

öncelikle harika bir bilgi..tam aradığım gibi .çok teşekkür ederim..
dediğin gibi ekzantrik işi hoşuma gitse de girilmemesi gereken bir konu benim maliyet hesabımdan dolayı..3bin'e bi 3bin daha katınca model yükselir yada başka bir şey alma şansım olabilir..ama senin yaptığın yazılım işini kesin yapacağım..bi taşla iki kuş vurmak da buna denir..gaz tepkimesi kısalacak..bi de 10-12 beygir alacam..bu hafta bi antep'e gideceğim sonra ankara sonrada ilk fırsatta seni rahatsız etmek isterim konu ile ilgili..:)

konu çözüme varmış ama başlığa uyuyo diye ekliyorum

TDI motorda sadece chip bile cok etkili sonuçlar doğuruyo... misal =

LeonII 1.9 tdi 105hp

Yazılımdan önce Dyno 105 beygir 250 tork gösterdi..fabrika verisinin aynısı..

Custom yazılım ile Dyno 149.8bg 338.9 nm tork

kullanımda acaip fark etti (45bg de fark etsin zaten:))

downpipe + kutuiçi havafiltresi + stage3 yazılım 190bg lere geliyor...

oda kesmez diyenlere; turbo intercooler buyutmesi gerekecek. ama buna bağlı olarak enjektör değişir, daha yuksek ısılara dayanıklı biston subap+headers+egzos ve sonunda tekrar yazılım, uçuk rakamlar görürsünüz...

Şahsi fikrim 150bg candır her kuruşuna değer:) ama 190lara çıkarıyım derseniz iyice araştırın derim. yok turboyuda değiştiricem fln bence gereksizz 3 ay ayar yaparsınız 1 hafta kullanırsınız sonra tekrar 3 ay sanayi...Gereksiz...:p

Sprint booster için ise; kendisi op-amp'tır. Yani bildiğimiz amfi. Gaz pedalına bastıkça 0-10V gerilim üretir. Bu parçayı araya takınca üretilen voltu, bir çarpan ile genişletip ECU'ya öyle iletir. Yani siz %10 gaza basmişken bu alet bu değeri (2 ile çarptığını var sayalım) ECU'ya %20 olarak gösterir. Gaz kelebeği daha çok açılır.Gaza daha çok basmışsınız gibi olur. Yanı sadece gaz pedalının hassasiyetini azaltır.

Sprintboosterlı gaz pedalı (%0-20-40-60-80-100) gibi artarken Sprintbooster'sız araba (%0-10-20-30...90-100) oranında artacaktır.

Buraya kadarı teknikti şahsi fikrim bu alet hiçbir işe yaramaz birde 500tl fiyat koyuyolar. Araştırmadan bole manasız fiyatlara işeyaramayan modifiye parçaları almayın arkadaşlar...

Pd105 1.9 tdı motorun 190bg ye cıkması ıcın gt1749VA turbo kullanılması gerekır Dildar.Pd130 ların en fazla gıderi 190-200bg kı aralarında turbo farkı var zaten.Daha da ustu bg ler ıcın ıntercooler,gt1756 hybrıd yada uzerı turbo,cupra tdı ıntake pipe yada acık fıltre olarak BMC kullanılmalı,enjektor,stage3 baskı balata ve guzel bır custom yazılım gereklı tamamlayıcı olarak.

Geri
Üst Alt