Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt tüketimim nasıl arkadaşlar :)

Birkan kardeşim memleket Afyonkarahisar :) İstanbul ile arası 460-470 km civarı.. Memeleketten gelirken adapazarında da dolaştım biraz toplam 490 km de gösterge yarıya daha yeni geliyordu.. Toplamda da sanırım 850 km yapmıştım.. Bizim arabalarda yarıya kadar hızlı düşmüyor gösterge ama yarıdan sonra birazdaha hızlı iniyor. İbizadan önce bende de punto multijet vardı onunda yakıt tüketimi çok iyiydi, aşağı yukarı ibiza ile aynı gibi diyebiliriz..

Cevabın için sağol abi :)

Ben aslında Grande Puntomdan çok memnundum.. Ama kilometresi olmuştu 145,800 küsür. Turbomdan garip garip sesler geliyordu. Sattığım kişiyede uygun fiyata sattım ve turbodaki durumu anlattım uygun yazdığım fiyatın 500 TL altına verdim.

Araçtan tek şikayetim uzun yolda klimayıda açtığımda bariz çekişten düşmesiydi. 1,3 yazıyor ama aslında fiestalardaki gibi 1,25 motor :) 1248cc. GP 90 HP idi bendeki 6 vitesli, ibizam 80 HP olmasına rağmen 1,4 olmasının avantajıyla bariz daha iyi gidiyor.

Tek aradığım şey 6.vites.. İbiza uzun yolda 6.vitesi arıyor :) 6 vites olsa hız sabitleyici ile birlikte en az yakan araba olur gerçekten..

Şanzumanı değiştirme imkanımız var tabi ama o da masraflı olacağından düşünemiyorum malesef..

Ben henüz uzun yol deniyemedim fakat depoyu fulledikten sonra yol bilgisayarında Gebze'den İstanbul'a gelene kadar 850 km gider yazısını gördüm yol bilgisayarında yarım saat içinde. Yolum daha uzun olsaydı dahada artardı yapacağım km yol bilgisayarında.

arttı arttı kat iptallinden sonra alt devirler öldü ve arttı..sinir oldum vallahi...
arabayı her şeyi ile stock hale çevirecem

Cevabın için sağol abi :)

Ben aslında Grande Puntomdan çok memnundum.. Ama kilometresi olmuştu 145,800 küsür. Turbomdan garip garip sesler geliyordu. Sattığım kişiyede uygun fiyata sattım ve turbodaki durumu anlattım uygun yazdığım fiyatın 500 TL altına verdim.

Araçtan tek şikayetim uzun yolda klimayıda açtığımda bariz çekişten düşmesiydi. 1,3 yazıyor ama aslında fiestalardaki gibi 1,25 motor :) 1248cc. GP 90 HP idi bendeki 6 vitesli, ibizam 80 HP olmasına rağmen 1,4 olmasının avantajıyla bariz daha iyi gidiyor.

Tek aradığım şey 6.vites.. İbiza uzun yolda 6.vitesi arıyor :) 6 vites olsa hız sabitleyici ile birlikte en az yakan araba olur gerçekten..

Şanzumanı değiştirme imkanımız var tabi ama o da masraflı olacağından düşünemiyorum malesef..

Ben henüz uzun yol deniyemedim fakat depoyu fulledikten sonra yol bilgisayarında Gebze'den İstanbul'a gelene kadar 850 km gider yazısını gördüm yol bilgisayarında yarım saat içinde. Yolum daha uzun olsaydı dahada artardı yapacağım km yol bilgisayarında.

Evet Punto da klima açınca özellikle kalkışlarda falan kasıyordu, ibizada öyle değil maşallah.. Bizim arabaların 1-2 vites oranı uzun gerçekten, dediğin gibi 6 ileri olsaymış tadından yenmezmiş..

2006 seat ibiza 1,4tdi elegance ile 1196km yi 210tl lik mazot ile gittim. Ankara-Burdur gölhisar arası yani. Çok tasarruflu geldi inanamadım. Aracı alalı 1 ay olmadı henüz yakıtından çook memnunum.

arkadalar ben de test etme şansı yakaladım. 170 TL lik eurodizel ile (eurodizel güncel 3,72) 745km yaptım. güzergah Beyoğlu-Halkalı arası aradaki mesafe 24km, bu 24 km yi 45dk 1 saat arasında değişen trafik ile gidip geliyorum 24 + 24 = 48 km her gün..

yakıt opetten, aynı pompadan aynı miktarda dolum yaptırdım. pompa attığı anda bıraktırdım ekleme yaptırmadım.

nasıl değer?

arkadalar ben de test etme şansı yakaladım. 170 TL lik eurodizel ile (eurodizel güncel 3,72) 745km yaptım. güzergah Beyoğlu-Halkalı arası aradaki mesafe 24km, bu 24 km yi 45dk 1 saat arasında değişen trafik ile gidip geliyorum 24 + 24 = 48 km her gün..

yakıt opetten, aynı pompadan aynı miktarda dolum yaptırdım. pompa attığı anda bıraktırdım ekleme yaptırmadım.

nasıl değer?

şehir için iyi bir rakam gibi geldi bana...opet in yakıtını sevmesemde iyi değer çıkmış ortaya

güncel mazot fiyatlarıyla sehir içi 230-240 yapıyorum dur kalk vs. ama biraz daha kendimi kontrol etsem gaza gelmesem daha az tutabilirim :)

bide ankara-bolu arası gittim sürat 160 tan aşşa çok az düşmüşümdür işte o zaman tüketim beni baya şaşırttı basıncada yakıyo namussuz =)

aklı kelden mazotu shellden alıcan hacı dayılar :D

bu bir reklam kesinlikle değildir!

burhan konu geçensenenin konusu litre bazında örnekler verirsen sonraki dönemde kullanıcılara açıklayıcı bir paylaşım bırakmış oluruz.. para olarak konuşursak bundan bir sene sonra konuya giren arkadaşımız tarihlere dikkat etmez ise yanılır etse bile bir yıl önceki fiyatları tahmin edemeyebilir...:eek:key:

Geri
Üst Alt