Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yağmur sensörü hakkında

LeoN_ER

Kayıtlı Üye
2016 kasım ayında leon 1.2 style paket araç satın aldım sıfır. araç kataloğunda yağmur sensörü standart olarak veriliyor gözüküyordu.
Malum havalar kış, yağmurlu havada sileceklerin otomatik olarak çalışmasını bekledim ancak bi hareket göremeyince kitapçıktan inceledim ve silecek kolunda uç kısmında hız sabitleyicideki kol gibi düğme gösteriyor ancak benm araçın silecek kolunda herhangi bir düğme yok.
Acaba bnm araçta yağmur sensörü olmayabilirmi, yada bu yağmur sensörü bir yerden mi açılıp kapatılıyor yada çalışma prensibini yanlış mı biliyorum.

Bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Bende ekim ayında aldım aracımı FR DSG ilk başta bende çalıştıramadım sonrasında öğrendim silecek kolu bir kademe yukarı kaldırıyorsunuz silecek kolunun üstünde sağa sola hareket eden bir tırnak şeklinde düğme var onunla şiddetini ayarlıyorsunuz sileceklerin.Ancak silecekler çok yağmurda zaten otomatik hızlı yada yavaş hali alıyor.silecek kolunu yukarıda bırakıp sonra aracınızı hareket ettirdikten bir süre sonra kendi kendine çalıştığını göreceksiniz silecek kolunu hep bir kademe yukarıda bırakın arabayı stop edin ertesi gün çalıştırın yağmurda bir süre gittikten sonra kendi kendine çalıştığını göreceksiniz.

unutmuşum bu arada araç ekranındaki menüden de yağmur sensörü kapalıysa aktif edin araç menüsü içinde olması lazım tam hatırlamıyorum şuan

2016 kasım ayında leon 1.2 style paket araç satın aldım sıfır. araç kataloğunda yağmur sensörü standart olarak veriliyor gözüküyordu.
Malum havalar kış, yağmurlu havada sileceklerin otomatik olarak çalışmasını bekledim ancak bi hareket göremeyince kitapçıktan inceledim ve silecek kolunda uç kısmında hız sabitleyicideki kol gibi düğme gösteriyor ancak benm araçın silecek kolunda herhangi bir düğme yok.
Acaba bnm araçta yağmur sensörü olmayabilirmi, yada bu yağmur sensörü bir yerden mi açılıp kapatılıyor yada çalışma prensibini yanlış mı biliyorum.

Bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Arkadaşın da belirttiği gibi silecek kolu 1 tık yukarda olmalı falat, kolun üstünde ki tuşla hassaslığını ya da sileceklerin fasılasını ayarlıyorsunuz.
sensörün olduğu yer ön camda sağ taraf yani yolcu tarafında olması biraz saçma olmuş, bazen çalışmakta gecikebiliyor, bundan dolayı suyu oraya kaydırmak için bazen dirrksiyonu sola kırdığım doğrudur
Ayrıca kış aylarında özellikle don durumlarında geceden otomatiği manuele almanızı tavsiye ederim, ilk çalıştırdığınızda zorlayıp zarar vermesin.
Kolay gelsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt