Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

yağ yakma yardım lütfen..

Konu, 'Cordoba' kısmında magnetic tarafından paylaşıldı.

1. magnetic

magnetic SCW Üyesi

29
    8
    3
    arkadaşlar ekim 15 de 2004 cordoba 1.4 100 hp lik bir araç aldım. km 103binde idi 1 hafta sonra triger değiştirirken yağınıda değiştirdim mobil1 4 litre yağ kondu. 1 ay önce ise dik rampada araç kalkmamasından dolayı sanayide çözüm ararken 1 lt yağ takviyesi oldu fakat araca canım sıkıldığı için hangi marka nasıl bir yağ kondu bilmiyorum. ( rampada kalkmaması bobinlerden imiş) dün ise baktım yağ eksitmş (108 bin km) ilkim otoya gittim. 2 litre civarında yağ eksiltmiş bu arada castrol magnetic koydular. motoru açacagız en az 850 tl segmanlar olursa 1500 motor yapmaya gider se 2500 masrafı var dediler... sorularım şu yağ tankı 5 litre ise başta zaten 1 litre eksikti. sonrasın da koyulan açık yağ ise o yapmış olabilirmi . şimdi ise 3 farklı yağ var. en güzeli boşaltıp yeniden iyi bir yağmı koymak gerekir. tabi buna bakarken de arıza var ise büyütürmüyüm. kafam karışık ilginizden dolayı teşekkür ederim.

2. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.264
    113
    geçmiş olsun..aracına deneme amaçlı 10w60 sentetik yağ doldurup denermisin

Bunu beğendi. magnetic bunu beğendi.
  3. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    öncelikle geçmiş olsun, eğer aracınız gerçekten yağı fazla yakıyorsa motor yarımdır gitmek üzeredir...segman la kurtarılabilir...
    ama ben bir de yağ değişiminden sonra konulan bor power öneriyorum.
    özellikle bor power gibi yağ katkılarının segman boşluklarını doldurduğunu duymuştum belki faydası olabilir,
    en azından 1000-2000 tl yerine 55 tl ile kurtarabilirseniz ne ala...

4. magnetic

magnetic SCW Üyesi

29
    8
    3
    cezmi abi mobil 1 mi deneyim eğer motorda bir sıkıntı varsa bu deneme zamanı arızanın boyutunu büyütürmü abi

eğer yağ tankı 5 lt ise zaten yağ yakmıyordu. 2. yağ yaptı diye düşünüyorum

ilginden dolayı teşekkürler cezmi abi

5. magnetic

magnetic SCW Üyesi

29
    8
    3
    feridun ilginden dolayı teşekkürler.

mobil 1 de katkı maddesi kullanmayın diye yazıyordu o yüzden düşünmedim. birde ben bu aracı alırken en az 4-5 yıl kullanmak için aldım. bor kısa vadeli bir çözümmü olur...:)

Bunu beğendi. altıpatlar bunu beğendi.
  6. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.264
    113
    özgürüm aracın yağ yakmıyorda sadece eksiltiryormu?
    birde Mobil1 hangisini kullanıyorsun

7. magnetic

magnetic SCW Üyesi

29
    8
    3
    cezmi abi motorda herhangi bir yerinde kaçak yok. egzozdan da bir şey atmıyor. dün baktığımda yağ eksikti yakşalık 2 litre yağ ekledik dediler.

8. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    yanılmıyorsam şimdi bütün marka yağların üzerinde katkı kullanmayın diyorlar..
    ama bahsettiğim bor power zaten sıfır ve yeni rektefiyeli araçlara kullanmayın yani en az 80 100bin km civarında araçlara tavsiye ediyorlar ve katkının etkisinin en az 60 bin km süreceği anlatılıyor bence kesinlikle kullanın...
    aracınız yağ yakmasa bile 100 bin km li bir motora, segman piston boşluklarına silikon gibi yapışıp faydası olacağını düşünüyorum...

9. dgkndmrr

dgkndmrr SCW Üyesi

3.523
    584
    113
    geçmiş olsun

10. magnetic

magnetic SCW Üyesi

29
    8
    3
    abi mobil1 kondu ama hangisi hatırlamıyorum:(

abi yarın önerdiğin yağı koyduracam şimdi mobil in sitesine baktım [TABLE="class: recommendations, width: 540"]
    [TR]
    [TD="class: recommendation, colspan: 2, align: left"]Mobil 1 ESP Formula 5W-30
    öneriyor benim araba içn[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

Bunu beğendi. kfy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş