Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

vw xxxx servis

peki aracın yakın zamanda mekatroniği değişti yada söküldümü serviste?

normal bakımlarda falan mekatronik asla sökülmez. sadece arıza halinde sökülen bir parçadır. hani belki yakın zamanda mekatronik söküldü ve geri takıldıktan sonra yağ koymayı unuttular dicektim ama öyle bir durum yok ortada.

bakımlarda şanzıman yağının müktarı da kontrol edilmez. çünkü 7 iler dsg bir şanzıman 1.7LT yağ alır. yağ seviyesi yerinde mi diye kontrol yapılırsa istemeseniz bile bir miktar yağ azalacaktır. müşteri mantığına göre her bakımda kontrol edilirse belli bir süre sonra şanzımanda yağ kalmaz. zaten yağ buhar olup uçmaz şanzımanda. anca bi yerde çatlak falan varsa yada contalarda sorun varsa ordan kaçırır ki bu da bariz belli olur ve bakım sırasında danışmana haber verilerek müşteriden ne yapılmasını istediği konusunda onay istenir.

şuan elimizde net bir bilgi yok ne olduğu ile ilgili. o yüzden yapacak pek bişey de yok maalesef. dışarda bu sorunu yapabilirlermi bilemiyorum. çünkü cihaz mutlaka gerekecektir. şanzıman yapıldıktan sonra her ihtimale karşı mekatronik temel ayarı yapılması gerekebilir. hatta şanzıman yazılım güncellemesi de yapılırsa iyi olur ama bu güncelleme sadece serviste yapılabilir. çünkü yazılım almanyadaki serverdan yükleniyor her seferinde. hani ben bunu bilgisayarın hdd sine kaydedeyim sonra dışarda yükleyim de diyemiyorsun.almanyadaki portala da sadece servislerdeki internet ağından erişebiliyorsun maalesef.

Abi bence dsg şanzumanlar hep sıkıntılı şu anlattığın olayı birebir yaşayan arkadaşım var dışarda sağdan soldan toplama ile yaptırdı 3500 lira parası gitti ve ben bu dsg lerin şanzumanı ile ilgili çok duydum bu tarz sıkıntıları

normal bakımlarda falan mekatronik asla sökülmez. sadece arıza halinde sökülen bir parçadır. hani belki yakın zamanda mekatronik söküldü ve geri takıldıktan sonra yağ koymayı unuttular dicektim ama öyle bir durum yok ortada.

bakımlarda şanzıman yağının müktarı da kontrol edilmez. çünkü 7 iler dsg bir şanzıman 1.7LT yağ alır. yağ seviyesi yerinde mi diye kontrol yapılırsa istemeseniz bile bir miktar yağ azalacaktır. müşteri mantığına göre her bakımda kontrol edilirse belli bir süre sonra şanzımanda yağ kalmaz. zaten yağ buhar olup uçmaz şanzımanda. anca bi yerde çatlak falan varsa yada contalarda sorun varsa ordan kaçırır ki bu da bariz belli olur ve bakım sırasında danışmana haber verilerek müşteriden ne yapılmasını istediği konusunda onay istenir.

şuan elimizde net bir bilgi yok ne olduğu ile ilgili. o yüzden yapacak pek bişey de yok maalesef. dışarda bu sorunu yapabilirlermi bilemiyorum. çünkü cihaz mutlaka gerekecektir. şanzıman yapıldıktan sonra her ihtimale karşı mekatronik temel ayarı yapılması gerekebilir. hatta şanzıman yazılım güncellemesi de yapılırsa iyi olur ama bu güncelleme sadece serviste yapılabilir. çünkü yazılım almanyadaki serverdan yükleniyor her seferinde. hani ben bunu bilgisayarın hdd sine kaydedeyim sonra dışarda yükleyim de diyemiyorsun.almanyadaki portala da sadece servislerdeki internet ağından erişebiliyorsun maalesef.

Adamlardaki düzene bak istihbarat örgütü gibi sızma yok valla

resimler bunlar gözüküyordur umarım servis de yapılan işlemler..

bu resimde yapılan işlerin hiç birinin şanzıman ile alakası yok. şanzımanın neden böyle olduğu konusunda ne söylesem yalan olur şimdi. yardımcı olmayı inan çok isterdim ama bu durumun nedenini en iyi orda çalışanlar bilebilir.

evet arkadaşlar.aracımızı yaptırdık.servisin 14000-15000 tl fiyat biçtiği arızalı şanzıman dediği olayı bostancı OTO SANAYİDE 150 TL(yüzellitürklirası) ye yaptırdık.aslında o kadar da değil.anlatıyım.bozulan parça akisin içindeki bilya imiş.(aslında yerinden çıkmış.)tek teker dönmediği içinde beyinde otomatik olarak kendini kilitlemiş.usta akise türk gücü ile vurdu.yerine oturdu çuk diye.olay bundan ibaret.verdiğimiz parada şanzıman yağını değiştirdik.ona verdik 150 lira.teknik olarak bazı şeyleri bilmiyorum.benim duyduğum bu şekilde.:)

Geri
Üst Alt