Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Passat vs Opel İnsignia

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Insignia NB 1.6 115 HP - Benzinli Edition 53.470
Insignia NB 1.6 180 HP - Benzinli Edition 58.881
Insignia NB 1.6 115 HP - Benzinli Cosmo 61.077
Insignia NB 1.6 180 HP - Benzinli Cosmo 66.488
Insignia NB 2.0 220 HP - Benzinli Cosmo 82.925
Insignia NB 2.8 260 HP - Benzinli - Adaptif 4x4/Oto.Şanzıman Cosmo 130.511
Insignia NB 2.0 130 HP - Dizel Edition 74.210
Insignia NB 2.0 160 HP - Dizel Edition 77.569
Insignia NB 2.0 160 HP - Dizel Cosmo 85.129

passatta 42000 den baslayıp 103 e kadar cıkabılıyor fıyatların pek bı farkı yok aslında..

tabı baslangıcta yok:):)

opelın 160hp lık motoru passata gore daha uygun

Insignia her türlü...
Arabanın içine binince biraz hareketlilik olması lazım, vw ve audilerin içi çok hareketsiz.
Insignianın arka koltukları gerçekten o sınıf bir araç için konforsuz.Daha yumuşak yapılabilirdi.Bunu yoksayabilirim ama.

al bendende o kadar. keşke o zamanlar ilanları inceleseydim leon aldığım paranın biraz daha yukarısına ne saablar vardı :(

o kadar ovunulen saablara dızel motoru fıat(tofaş)verıyor

---------- Post added at 13:10 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

kaliytenin düştüğünü düşünmek senin kendi düşüncen olarak kalsın abi zira anti-vw düşüncesine sahipsin.

elimdeki 2008 passatla insignayı yan yana koyduğumda bile arada dağlar var. ergonomisinden tut konforuna iç mekan hacmine ve benim bakış açımla tipine kadar. insignia çakma hyundai den ötesi olmadı ve olamayacak. özgünlükten uzak ikinci sınıf teknolojilerin kullanıldığı araçtan ötesi deil. ayrıca golfte olduğu kadarda passatta maliyet sıkıntısı yok. dolaysıı ile ezberden kalite düştü yorumunda doğru değil.

ayrıca test sürüşümde 1,6 180 lik aletin yakıt ortalaması 19 lt/100 km idi. az yakan ekonmik bir motor değil benim gözümde. tek numarası vergisi düşük.

ayrıca o rezaletin ultra ötesi opel şanzımanına para verip kazıklanmaktansa bu güne kadar milyonlarca adetten fazla satılmış kendini heryerde kanıtlamış dsgyi bin kere tercih edeirm.

ayrıca opel almanyanın tofaşıdır. almanyada çoğu kişi 0 opel almaktansa diğerlerinin ikinci elini tercih eder.

19lt/100km olayında harbı sacmalamıssın audı a8 4,2 den bahsetmıyoruz kaldı kı bu audı bıle sehır ıcınde soyledıgın degerı yakmıyor bırıncı ıkıncı vıteste dıp gaz gıdersen ortalama yakıt degerını anca o zaman gorebılırsın vw nın mıllete yenı kasa passatı caktıgını ben degıl servıste çalışan ustası soyluyor(ozellıkle nerde çalıştıgını yazmıyorum) çalıştıgım sırkette bolca audı passat jetta hepsınden var bende bol bol kullanıyorum bılmem anlatabıldım mı?Su da bır gercek çaktıgının en buyuk resmı 1,6 8v motorla passatı mıllete sattı bu bunun kanıtıdır burada antı vw dusuncesıne sahıp bır ınsan degılım su an kullandıgım arac bır vw grup urunu onuda hatırlatırım benım anlatmaya çalıştıgım tarafsız olmak tarafsız karsılaştırmak hıc dusunmeden passat yazmıssın bunu neye gore yazıyorsun belırtmıyorsun.Almanyada hala nazı dusuncesı hakım vw almanyda bıle ederınde daha fazla fıyata satıyor bunu almanydan emeklı olmus sevdıgım bır abım anlattı kendısı porsche fabrıkasından emeklıdır kullandıgı arac mercedes belırtmek ısterım.Aracın ne kadar kalıtelı oldugunu bu adamdan daha ıyı anlayamazsın

ben gözümle gördüğüm değere ve hissettiğim konfora inanarım abi gerisi hikaye. opel asla bir vw kadar konforlu olmaz olamadıda olmayacakta :)

bu arada alfa ların motorlarınıda fiat üretiyor peki alfa konusnda alfa neden övülüp duruyor motorları için :) önemli olan kimin verdiği değil önemli olan satılan araç için seçilen kalite standardı. nitekim almanların bile sümüklü opel deyip sıfırını almaktansa diğerinin ikinci elini alması 0yeterli bir sebep.

opelin ürettikleri her zaman vw ürünlerinin yanıdna 2. sınıf kalmaya mahkumdur.

ben gözümle gördüğüm değere ve hissettiğim konfora inanarım abi gerisi hikaye. opel asla bir vw kadar konforlu olmaz olamadıda olmayacakta :)

bu arada alfa ların motorlarınıda fiat üretiyor peki alfa konusnda alfa neden övülüp duruyor motorları için :) önemli olan kimin verdiği değil önemli olan satılan araç için seçilen kalite standardı. nitekim almanların bile sümüklü opel deyip sıfırını almaktansa diğerinin ikinci elini alması 0yeterli bir sebep.

opelin ürettikleri her zaman vw ürünlerinin yanıdna 2. sınıf kalmaya mahkumdur.

yunus emre sen ne kadar passat desende ınsıgnıanın satışları tam tersını soyluyor yenı pıyasaya cıkmasına ragmen o kadar cok kısı aldı kı neredeyse her yerde gormek mumkun zevkler ve renkler tartısılmaz opele bence haksızlık edıyorsun ınsıgnıa olayında adamlar kendılerını asmıs bu gercek ve takdır etmek gerekır her zaman soyluyorum tarafısz olarak bakıp yıgıdı oldurup ama hakkını vermek gerekır adamlar bu aracı yapmıs kardesım passattanda her turlu ustun kalıteden bahsedersek vw yenı nesıl araclarında passat jetta golfv malzeme kalıtesını tamamen dusurdu bunu sende bende bılıyoruz eskı kasa leon toledoların ıc malkzemelerı ne yazık kı yenı kasa leonda yok bunu her ıkı aracı kullanan bırı olarak gozden kacırmadıgını dusunuyorum ınsıgnıada malzeme kalıtesı passatlardan ustun en basıtınden opelın 1,6 motorları bıle 16v sahıp passatta ıse 8v bunları goz ardı etmeyelım ben belkı opel degıl gıder alfa 159 alırım bu tercıh bıle benım ınsıgnıa hakkında kı dusuncelerımı degıstırmez.Bu arac passat ustunse ustundur farklı bır marka arac almam bu dusuncemın degısmesıne neden olmaz

kendi bakış açınla haklı olabilirsin ama ben hiç bir şekilde katılmıyorum. opel ise kendini aşmaktan çok daha kötüsünü yapotı gitti 3. sınıf korelilerin çakmasını yaptı bundan sonra ağzıyla kuş tutsa bitmiştir benim gözümde.

kendi bakış açınla haklı olabilirsin ama ben hiç bir şekilde katılmıyorum. opel ise kendini aşmaktan çok daha kötüsünü yapotı gitti 3. sınıf korelilerin çakmasını yaptı bundan sonra ağzıyla kuş tutsa bitmiştir benim gözümde.

yunus emre o senın bakıs acın bır cok forumda yapılan karsılaştırmalarda bu konuda bıle bakarsan cogunluk opel ınsıgnıa demıstır ben senın bakıs acını dusuncenı degıstırmeye çalışmıyorum guney kore aracları ıle opelı bır tutma her ne kadar almanların en kotusu dense bıle bır guney kore bır japon bır fransız araclarından cok ustundur bır cok kısının gozunde de vw passattan daha ustun oldugu dıle getırılmektedır yadece emege saygı duymak gerekır adamlar çalışmış yapmıs bunu karalamanın ucuz guney kore aracları ıle bır tutmanın bır anlamı yok soyle bır dusun adam aracına guvenıp 20'' jantı bıle 1,6 16v 180 hplık modele eklemıs ben vw passatta boyle bırsey goremedım kaldı kı 18'' takanlar bıle on takım ıle ılgılı sorun yasıyorlar takılan arac 2,0 tdı manuel vıtes passat

---------- Post added at 14:25 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

yunus emre konunun basından ıtıbaren yazılanlara bır bak hangısı daha cok tercıh nedenı

İngilterede bir tane İnsignia görmedim şuana kadar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt