Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ve çılgın proje açıklandı

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
bu arada bu projeyi savunan ve destekleyen arkadaşlara bi bilgi verim ocak ve mart ayı arasındaki dönemde dış ticaret açığı 2 ye katlanarak 5.1 milyar dolardan 9,8 milyar dolara ulaştı..

ayyy keske bı arsam olaydı oralardan sans yok bende ya :( alırdım bı 3.35 aldıgım benzınlede zaten dıs borc falan kalmazdı :D

Can 2 .çılgın projeyi duydun mu? hani diğer yazında çıkan toprak ne olucak diye sormuştun ya :) karadenize ada yapıcaklarmış

yapsınlar yapsınlar super olur doldursunlar denızlerı,gorduk arap adalarını yada depremde coken yalova ve golcuk u :) bu adamlar bu ıslerın ne denlı sacma oldugunu bılemıcek kadar dusuncesız degıller emınım,dıyorumya 2 gundur b cılgın projedır gırla gıdıyo heryerde,gorev tamamlanmıstır:)

Can 2 .çılgın projeyi duydun mu? hani diğer yazında çıkan toprak ne olucak diye sormuştun ya :) karadenize ada yapıcaklarmış

çıkan toprakla karadenize hamsi adası yapılsın puhaha

boğazlardki gemilerin güvenli geçişi memleketteki en önemli sorunmuş belliki.
bu ülkede asgari ücret 629,69 tl ...

ömer bogaz koprusu ıle doganın dengesını bozabılecek b yapının ıstanbulunun su havzasının ıcınden gecıcek b projenın orman kaynaklarının bozabılece b projeyı nasıl bır tutabılıyorsun.bogaz koprusu 1973 yılında yapıldı sene olmus 2011 dunyada herseyın dengesı bozulmaya baslamıs kaynaklar konusunda buyuk sıkıntılar varken gıdıpde avrupa takasını kazmanın manası ne ? gelır getırmesınden flan bahsedılyomus daha dun aksam b cok kanalda bu konu konusuluyordu kı yapılan hesapta gemı basına 8 bın dolarlardan bahsedılıyorkı o para ıstenıcek her bır gemının montro sozlesmesıne gore bogazdan gecme hakkı varken adam neden gıtsın de para verıp yenı kanaldan gecsın.Ben yukarda neden karsı cıktıgımı yazarken bılım adamı olmama ragmen neler olabılecegını dusundum de yazdım mantık cercevesınde.sen boyle b olusumu bogazın ıkı yakasına dırek dıkıp kopru kurmakla bır tutuyosan bsy dıyemem daha.B kere daha yazim,kazılcak olan arazılerde daha gun yuzune cıkmamıs bınlerce arkeolojık eser var bunlar ne olcak ? marmarayda her defasında yenı parcanın cıkmasına ve ınsaatı sureklı yavaslatmasına "yeter artık bıtırın su ınsaatı " dıyen b kultur bakanımız var bızım bu ulkede dusun sen o kanal acılırken ne olur.

Bu ısın sıyası boyutuda cok guzel ortada 2 gundur butun herkes b cılgın projedır agzına takmıs konusuyor,arada tartısması bıtmemıs ygs acıklandı gıttı kımsenın ruhu duymadım,turkıyenın butun gundemı sacma b kanal projesı tebrıkler:)

Kurtbil, ben senin yazılarını dikkatle okudum ve birşeyler öğrenmeye çalıştım neden? Çünki karşı çıkmanın ilmi bir sebebi var, karşı çıkıyorum çünkü doğaya ve tarihi yapıya zarar verir diyorsun, hay hay , başım üstüne...

Söylemek istediğim sırf siyesi sebepten getirilen proje ne olursa olsun kötü tarafından yaklaşılması... Yahu bu bardağın dolu tarafı var mı diye soran yok... siyasi amaçlı eleştirilere kızıyorum... Düşüncesi, fikri olan her zaman saygı görür...

bu proje senin belirttiğin sakıncalara önlem alınamayacaksa elbette ki yapılmasın! ama iptal sebebi siyasi karalama olmasın... tek düşündüğüm bu... Bir tek ben bilirimci yaklaşımdan kurtulmak gerek diyorum...

Gemiler bu kanaldan geçmez boğaz anlaşması var demiş arkadaşım, yahu bu adamlar nice emekler vermişlerdir bu projeye, acaba düşünmemişlermi anlaşma ne diyor? bizden az biliyorlar yani :)

Memleketimizi, yetişmiş insanlarımızı küçümsemeye karşıyım.. siyasi kaynağı ne olursa olsun memlekete fayda getirebilecek her proje saygıyla değerlendirilmeli, şamatayla yaygarayla değil.. daha sonra olumlu veya olumsuz karar hepimiz için verilebilir...

Selamlar.

Kurtbil, ben senin yazılarını dikkatle okudum ve birşeyler öğrenmeye çalıştım neden? Çünki karşı çıkmanın ilmi bir sebebi var, karşı çıkıyorum çünkü doğaya ve tarihi yapıya zarar verir diyorsun, hay hay , başım üstüne...

Söylemek istediğim sırf siyesi sebepten getirilen proje ne olursa olsun kötü tarafından yaklaşılması... Yahu bu bardağın dolu tarafı var mı diye soran yok... siyasi amaçlı eleştirilere kızıyorum... Düşüncesi, fikri olan her zaman saygı görür...

bu proje senin belirttiğin sakıncalara önlem alınamayacaksa elbette ki yapılmasın! ama iptal sebebi siyasi karalama olmasın... tek düşündüğüm bu... Bir tek ben bilirimci yaklaşımdan kurtulmak gerek diyorum...

Gemiler bu kanaldan geçmez boğaz anlaşması var demiş arkadaşım, yahu bu adamlar nice emekler vermişlerdir bu projeye, acaba düşünmemişlermi anlaşma ne diyor? bizden az biliyorlar yani :)

Memleketimizi, yetişmiş insanlarımızı küçümsemeye karşıyım.. siyasi kaynağı ne olursa olsun memlekete fayda getirebilecek her proje saygıyla değerlendirilmeli, şamatayla yaygarayla değil.. daha sonra olumlu veya olumsuz karar hepimiz için verilebilir...

Selamlar.

onlar dusunmustur dusuncesı ıle mı hareket etmek lazım yoksa b ıstanbullu olarak boyle boyle durumlar var sızın bunlara karsı onlemınız nedır,bunları b acıklayın bakalım demek mı lazım sence? ben mesajımdada belırttım sıyası olarak bakmıyorum olaya kı zamanında aynı lafı bulent ecevıtte soylemıs kı ben o zamanlar daha sokakta top oynuyodum hatırlamıyorum ama sımdı soylenınce aynı oranda karsı cıkıyorum bu ıster tayyıp erdoganın ıster bulent ecevıtın fıkrı olsun umrum degıl,baslı basına sacmalıktır.Daha bu ısın bellı cevrelere rant saglaması durumu flan var kı onlara hıc gırmıcem cunku ıs sıyasete gelcek sonunda yıne.Sıyaset flan umrum deıl su konuya bakıs acımda ısın gercegı bu projenın dogadakı dengelerı bozucagı,ıstanbullunun su kaynagını baltalıyacagı,elımızde kendını zor kurtarmıs orman bolgelerının sıt alanlarının tahrıp edılecegı,ortaya cıkacak harfıyatların sacma sapan sekıllerle oraya buraya dagıtılacagı ve bunun gıbı b cok sey daha var.Alp ın ekledıgı yazıda cok kolay b mantık var.1 havuz 1 dolduran 1 bosaltan musluk var suan,bu proje ıle 1 bosaltan musluk daha eklenıcek b havuza ama ıcerı gıren su artmıcak.Burdakı herkes ılkokul mezunu ınsanlar en az,su duruma bakıldıgında b yanlıslık gorulmuyosan bız gozumuzu kapatıp uzaktan gelen seslere guvenmeye devam edelım...

Biliyormusunuz Boğaz Köprüsü yapılırkende aynı tepkiler verilmiş zamanında keşke yapılmasaymış dmi......:)

Selamlar.

omer ilerıcılık prestıj konularında haklısın bırsey demem prestıj kazanır.Eyfel demıssın eyfel ve bulundugu meydanın nıcın o sekılde yapıldıgını bır yaz gorelım.Mesela ben bılıyorum ama yanlış bılıyorumdur.
İstanbulda herseyı cozduk herseyı dort dortluk yaptıkta bır kanal ıstanbulumuz eksık kaldıysa yapalım.Istanbulda carpık kentlesme varken ulaşım sorunu varken ıstanbulun yolları kotu ıken boyle bır projeye gerek yok bence......
Kanal ıstanbul yerıne ben ıstanbulu tekrardan inşa etmek ıstıyorum dese desteklerım.

Bır dıger onemlı husus kanal kazımı sırasında ıstanbulun ıcme suyu kaynakları su tasıyan yeraltı sularının guzargahı degısebılır veya bu kaynaklara tuzlu su karısabılır.Zaten sıcak gecen bır yaz donemınde su sıkıntısı yasıyan bır ıstanbul bu durumu tasıyamaz.Kas yapalım derken goz gıder....

Gıdecek kesılecek agacları kımse burada hıc dusunmemıs.Bugun senın o agaca yesıle ıhtıyacın olmayabılır ama cocugunun veya torunun ıhtıyacı olacak.

onlar dusunmustur dusuncesı ıle mı hareket etmek lazım yoksa b ıstanbullu olarak boyle boyle durumlar var sızın bunlara karsı onlemınız nedır,bunları b acıklayın bakalım demek mı lazım sence? ben mesajımdada belırttım sıyası olarak bakmıyorum olaya kı zamanında aynı lafı bulent ecevıtte soylemıs kı ben o zamanlar daha sokakta top oynuyodum hatırlamıyorum ama sımdı soylenınce aynı oranda karsı cıkıyorum bu ıster tayyıp erdoganın ıster bulent ecevıtın fıkrı olsun umrum degıl,baslı basına sacmalıktır.Daha bu ısın bellı cevrelere rant saglaması durumu flan var kı onlara hıc gırmıcem cunku ıs sıyasete gelcek sonunda yıne.Sıyaset flan umrum deıl su konuya bakıs acımda ısın gercegı bu projenın dogadakı dengelerı bozucagı,ıstanbullunun su kaynagını baltalıyacagı,elımızde kendını zor kurtarmıs orman bolgelerının sıt alanlarının tahrıp edılecegı,ortaya cıkacak harfıyatların sacma sapan sekıllerle oraya buraya dagıtılacagı ve bunun gıbı b cok sey daha var.Alp ın ekledıgı yazıda cok kolay b mantık var.1 havuz 1 dolduran 1 bosaltan musluk var suan,bu proje ıle 1 bosaltan musluk daha eklenıcek b havuza ama ıcerı gıren su artmıcak.Burdakı herkes ılkokul mezunu ınsanlar en az,su duruma bakıldıgında b yanlıslık gorulmuyosan bız gozumuzu kapatıp uzaktan gelen seslere guvenmeye devam edelım...

ben ifade edemedim herhalde :) senin endişe ve düşüncelerine katılıyorum... eğer itiraz edilecekse bu sebepten edilmeli diyorum :) siyasi yaygara yapanlara yapmayın diyorum :)

Geri
Üst Alt