Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Uzun Yol ve Hız Sabitleyici / Ort. Yakıt Tüketimi

Konu hortlucak ama ben yokuş çıkarken Hiz düşürme tuşuna ara ara basıyorum. Anlık tüketim yukselmiyor. Yokuşa göre ayarlıyorum. 10-20km/s Hiz kaybını yokus bitikten sonra yol düzse azar azar yokuş assagi ise direk ekliyorum. Yokuş çıkarken ayağınızın tepkisi daha düzensiz oluyor. Az yakmak icin gaza basmamaniz gerekiyor. Basmayınca da hız çok düşüyor. Tekrar eski hiza gelmekte daha fazla yakıt tüketimine sebep oluyor. Hiz sabitleyicisi güzel bisey. Ama keşke opeldeki gibi vites değiştirdiğimiz de devre dişi kalmasa

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Opel bunu nasıl becermis anlamadım. Debriyaja basınca mantıken devreden çıkması gerekir. Tek tuşla ardından eski hıza dönüyor ama devreden cikmamasini cozemedim. Mantığıma uymadı

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Opel bunu nasıl becermis anlamadım. Debriyaja basınca mantıken devreden çıkması gerekir. Tek tuşla ardından eski hıza dönüyor ama devreden cikmamasini cozemedim. Mantığıma uymadı

Aslında mantıksız bişey yok. sonuçta hız sabitleyicisi bu gaz sabitleyicisi değil. 4. viteste sabitlediğiniz hızda 5. vitese attığınız da tekrar 4. viteste sabitlediğiniz hızda tutmaya devam ediyor. Bence olması gereken bu. Arkaşın araba 2010 astra 1.3crdı
5. viteste sabitliyor, yokuşta filan bayılmaya başlayınca 4 de alıyor yokuş bitince tekrar 5. vitese alıyor hız sabitleyici devrede hep

Arkadaşlar yakıt işine gelince 2011 1.4 tsı km ,de 35 kr yakıyor.Bu hafta depoyu fulledim, 185 km git gelde 65 tl yaktı.Benzin fiatı 5.28 yani ne yapsanız 30-35 kr yakıyor.Hız 100-140 arası.
Belki yüzü geçmesem 32 kr düşer. Leonu seven dikenine katlanır bu böyle.

Arkadaşlar yakıt işine gelince 2011 1.4 tsı km ,de 35 kr yakıyor.Bu hafta depoyu fulledim, 185 km git gelde 65 tl yaktı.Benzin fiatı 5.28 yani ne yapsanız 30-35 kr yakıyor.Hız 100-140 arası.
Belki yüzü geçmesem 32 kr düşer. Leonu seven dikenine katlanır bu böyle.
280 km git gel yaz lastikleriyle 4,4 litre yaktım keşke bir fotoğraf alsaydım çok şaşırdım zaten uzun yolda en fazla yaktığım 5,6 litre o da kış lastikleriyle güzergah kdz ereğli-bolu-gölcük tabiat parkı. Hız sabitleyici kullanmadım.

Aslında mantıksız bişey yok. sonuçta hız sabitleyicisi bu gaz sabitleyicisi değil. 4. viteste sabitlediğiniz hızda 5. vitese attığınız da tekrar 4. viteste sabitlediğiniz hızda tutmaya devam ediyor. Bence olması gereken bu. Arkaşın araba 2010 astra 1.3crdı
5. viteste sabitliyor, yokuşta filan bayılmaya başlayınca 4 de alıyor yokuş bitince tekrar 5. vitese alıyor hız sabitleyici devrede hep
Motor freniyle aracı hiçbir zaman yavaslatamazsiniz. Bence yanlış. Tabi şahsi fikrim.

Arkadaşlar sanırım bir konuya açıklık getirmek gerekiyor sizin bahsettiğiniz opeldeki hız sabitleyici adaptif diye geçiyor babamın opel astra j kasa 2013 cdti model arabasında var ama benim tdi leon aracımda sadece hız sabitleyici var ikisi çok farklı devamında hız sabitleyicinin çok bir fark ettirdiğini düşünmüyorum şirket aracı olarak tdı octavia dsg var onun tüketimi 5.6 benim aracın tüketimi 5.4 fark yok o genelde uzun yolda şahsi aracım karma genelde saygılar

Evet kesinlikle var ancak opsiyonel bir özellik standart değil

Geri
Üst Alt