Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ustaların Farklı Cevapları

Öncelikle, yolda giderken veya motor çalışmazken vitesteki sorun aynı mı ona bakın, motor çalışmazken sorun kalmıyorsa, baskı balata vs. hata aranır, vites kolunda sorun değişmemiş ise, harici parçalarda aranır.

Öncelikle, yolda giderken veya motor çalışmazken vitesteki sorun aynı mı ona bakın, motor çalışmazken sorun kalmıyorsa, baskı balata vs. hata aranır, vites kolunda sorun değişmemiş ise, harici parçalarda aranır.
. . .

Merhaba.

Geçen günlerde aracı kullandım. Zaten 1. vites sadece kalkışlarda kullanılıyor.
Bir ışıkta duruyoruz sorun yok çok rahat geçiyo kalkıyoruz, bir sonraki ışıkta vites zor geçiyo.
Aynı durum motor çalışmıyorken de var. Bazen geçiyo, bazen zor geçiyo.

Tamirciyede söyledim ama ondan değil dedi. Bende şöyle bir mantık oluşturdu. Mesela dişlilerin bir kaçı zedelenir. Durduğumuz anda o dişlilere denk geldiyse zorlama yapar. Ama sağlam dişlilere denk geliyorsa geçer. Olayı yaşayan olarak bende böyle düşündürdü.

. . .

Hangi dişliden bahsetmiş ki? Şanzımanı mı dağıtacak? Öncelikle motor çalışmazken de zorlanma var ise, vites kol terbitından başlanır, karpuz gibi şanzımana saldırmadan önce.....:confused:

Hangi dişliden bahsetmiş ki? Şanzımanı mı dağıtacak? Öncelikle motor çalışmazken de zorlanma var ise, vites kol terbitından başlanır, karpuz gibi şanzımana saldırmadan önce.....:confused:

. . .

Tamirci dişli demedi. Kullanırken yaptığı zorlamadan öyle birşey düşündürüyor. Şunu fark ettim viteste normalden fazla boşluk var. Bir vites geçisi kadar falan.

. . .

S.a

Aynı sorun benımde 1 hafta once aldıgım 1.8 glx ıbızamda var 94 model 1,3 ve 5 ıncı vıteslere araba calısırkende stop halındeykende gecmıyor elımle tutmak zorunda kalıyorum bende ankaradayım.. arkadasında dedıgım gıbı her ustadan farklı sesler cıkıyor.. hanı sahın dogan degılkı teslım edesın arabayı kararsız kaldık..

selametle

Geri
Üst Alt