Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Ugultu sesi ve gaz yememe sorunu

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında jvfc tarafından paylaşıldı.

1. jvfc

jvfc SCW Üyesi

119
    44
    28
    Arkadaslar merhaba,
    2012 dizel otomatik leonumda az once araca gaz verdikce bir ugultu mu desem zirilti mi desem bir ses gelmeye basladi. Sebebi ne olabilir acaba? Arac 35000 km'de.
    Bir de sesin sebebini ararken farkettim, park halinde gaz verince 2600 devirden sonra gaz yemiyor arac. Bu durum normal mi?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

2. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    mazot pompası arızalı veya aldığın mazot ta pislik var..ayrıca aracında yazılım varmı?

3. jvfc

jvfc SCW Üyesi

119
    44
    28
    Yok aracta hic bir sekilde ekleme cikarma yok. Mazotu da ya opet ya da bp den alirim hep. Park halinde 2600 devirde gaz kesmesi normal mi? Ama seyir halinde sorun yok. Sport modda 4500 i gordum

4. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    Park halinde 2600 devirde gaz kesmesi pompa veya pis mazot geliyor aklıma ilk olarak..yarın birdaha deneyin olmadı srv.baktırın.

5. jvfc

jvfc SCW Üyesi

119
    44
    28
    Daha once park halinde hic denemedim, bugun sesin sebebini ararken denedim. Sonradan acaba otomatik vites diye mi park halinde gaz kesiyor dedim. Anlamadim. Yarin sabah gideyim bari servise. Isin komik yani da arabanin garantisi bugun bitti. Neyse tesekkur ederim ilginiz icin.

6. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    srv.nereye gidiyorsun

7. jvfc

jvfc SCW Üyesi

119
    44
    28
    Erya'ya gidiyorum abi

8. PATRON

PATRON
    Administrator

10.661
    2.359
    113
    Araç park halindeyken devir kesici devreye giriyor ondan gaz yemez. Ama 2500 düşük devir sanki 4000 devirde kesici devreye giriyordu tam emin değilim? Turbo sesi olmasın birde o ?

Bunu beğendi. Mertkan bunu beğendi.
  9. Mertkan

Mertkan SCW Üyesi

1.462
    823
    113
    Erya da bizim adimizi verirseniz yardimci olurlar

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

10. jvfc

jvfc SCW Üyesi

119
    44
    28
    Simdi servise biraktim araci. 2600'de gaz kesmesi normalmis zira diger leonlara da baktim. Ses icin de v kayisi gevsemis olabilir ya da sanzuman bilyesi olabilir dediler. Motor sogukken bakacaklarmis. Aksama belli olacak bakalim. v kayisi gevsediyse 15 dk'lik ismis ama sanzuman bilyesi ise 3 gun yatar araba diyolar. Insallah bisey yoktur.
    Forumdan ve sizlerden bahsettim, insallah parca degisimine gerek kalmaz da basitce giderilir.
    Cok cok tesekkur ederim ilginiz icin, eksik olmayin.

Bunu beğendi. Leonm@nia bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş