Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ufak bir sistem düşünüyorum..yardım

ben de istiyorum aynı şeyi biraz bas olsun diorum... bir anfi ve bass kutusu koymuştum bagaja fakat yer açısından söktüm onları... sonradan 16cm lik bass ların olduğunu keşfettim... kapı hoperlörlerinin yerine bunlardan 4 adet alıp yeteri kadar anfiyle beslediğinde verim alırsın diye düşünüyorum... 20cm lik tek basın sana yeterli olmayacağı kanısındayım... eğer kapı içlerine yaparsan bagajdaki yer problemi de ortadan kalkar... marka olarak da JL Audio araştırmanı tavsiye ediyorum... bulabilirsen kicker da olur...
4 adet kapı sub'ı alıcaksanız eğer,ses almak için arka panzotada en az 1takım kaliteli mid takımı girmelisiniz,yoksa ses değil tahta dinlersiniz..

orjinal haliyle yeterli, olan 2010 leon teybinin necvox ile değişmesi sonucu bende sesten şikayetçi olanlar kervanına katıldım. Araya bir yükseltici yada elektronik parça eklemesi ile orjinal hoparlörler kalsa bile bu ses düzelmezmi yahu? bu işi adam akıllı yapınca çıkan fiyatlar adamı ürkütüyor, sonu yok bu işlerin.
sonu kesinlikle yok abi,en az 10bin tl harcadım ve dwm ediyorum.necvox-navitech gibi ana ünitelerde maalesef hiçbir seride düzgün ses alınamıyor.mümkünse alpine,değil ise en az pioneer kullanılmalı.

kesinlikle düşündüğün gibi olmycak sadece bas takıyosun kapı kolonların yetersiz geliyo sadece dan dan bas sesi duyuyodun benm tavsiyem kapılarıda değiştir yada bası takma :S
sert bi sub kullanılırsa eğer,orjinal kolonlar kaç yollu olursa olsun istediği kdr middle desteklesin tabiki o sub ın yanında etkisiz kalmasada yetersiz kalacaktır

RCD510 zaten Treble-Middle-Bass olmak üzere 3 yollu ses veriyor..bunların treble kısmı kapı tutamağındakilere , middle ve bass kısmı kapı kolonlarına gidiyor..bana kapı kolonları tatminkar geliyo..ama kapılardaki bass biraz boğuyor..o yüzden bass'ı ayırıp bass vuruşunu hissetmek istiyorum sadece..
o dediğin rcd ve ya rns ile alakalı değil.2006 leonun orj teybide aynı ayarları veriyor.dediğin gibi treble kısmı kapı tutamağındakilere yani tweeter dediklerimize middle ve bass kısmı da kapı içindeki kolonlar ile alakalı.

murat ben kapılarda morel midd bass kullanıom bagajda da 38 cm JBL bass var teyp de necvox iki tanede amfi var biri mono digeri middler için,, sesden çok memnunum bassı istedigim zaman kısabiliyorum ama deneyebilirsen koltuk altı bassları dene onlar nasıl bi ses vericek
eski 302 pioneerların sesini verecek:)

arkadaşlar aracımda kısık seste dinlerken bile biraz bass hissetmek için 20cm sub almayı düşünüyorum..bagajıda kullandığım için 20cm diyorum..
dün mediamarkt da baktım alpine sbg-844br ve sony xm-gtx6020 ikilisini uygun buldum..düşünceleriniz nedir? tam anlamıyorum bu işlerden..
mesela amfilerde özellik olarak anlık bass vuruşu ve uzun süreli bass verme özellikleri vs varmış..kapı içi hoparlörlerimden memnunum sadece azcuk bass istiyrem :D
fiyat olarak ne kdr harcamayı düşünüyosun?malum bu işler sırf para...

Geri
Üst Alt