• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Turkce karakterler gozukmemeye basladi

007

Kayıtlı Üye
Son 3 gundur bende turkce karakterle bozuk gozukmeye basladi..neden olabilir..baska web sitelerini gountulerken bu sorun olmuyor..

007

Kayıtlı Üye
Kendi yazdigim postlarda duzgun gorunuyor ama baskalarinin yazdiklari bozuk..

Ali

Kayıtlı Üye
eğer problem sadece internet tarayıcınızda oluşuyorsa..yani metin dosyalarınız da ( doc, txt ) bu sorun yoksa..

şuınu denemenizi öneririm

explorer kullanıyorsanız..herhangi bir sayfada sağ tık / kodlama / unicode(utf-8) veya türkçe seçili olmalı..

firefox kullanıyorsanız.. görünüm/karakter kodlaması/unicode(utf-8) veya türkçe..

YCO

Kayıtlı Üye
bi kaç defa bana da oldu ben de anlamadım nedenini..

PATRON

Administrator
eğer problem sadece internet tarayıcınızda oluşuyorsa..yani metin dosyalarınız da ( doc, txt ) bu sorun yoksa..

şuınu denemenizi öneririm

explorer kullanıyorsanız..herhangi bir sayfada sağ tık / kodlama / unicode(utf-8) veya türkçe seçili olmalı..

firefox kullanıyorsanız.. görünüm/karakter kodlaması/unicode(utf-8) veya türkçe..
Ali cevabı vermiş, sorun web tarayıcınızdan kaynaklanıyor. Başka web tarayıcılarla deneyip testte edebilirsiniz.

007

Kayıtlı Üye
3 gune kadar olmuyordu yeni basladi hicbir ayari degistirmedim..diger butun forumlarda ya da web sayfalarinda hicbir sorun yasamiyorum..firefoxda normal ama safaride boyle..ilginc.

007

Kayıtlı Üye
Simdi view sekmesinden text encoding seceneginde defaul durumdayken Turkish secenegini sectim..sitedeki harfler duzeldi ama diger butun siteler bozuldu..bence sitenin encoding'i ile bir problem olustu farkinda olmadan.

nedjo

Kayıtlı Üye
Simdi view sekmesinden text encoding seceneginde defaul durumdayken Turkish secenegini sectim..sitedeki harfler duzeldi ama diger butun siteler bozuldu..bence sitenin encoding'i ile bir problem olustu farkinda olmadan.
Biz de sizin yazılarınızda tr karakterleri göremiyoruz. Sorun site ile değil de sizin tarayıcınızla alakalı olsa gerek. Uzun süredir ilk defa hala safari kullanan birisine rastladım :) Google chrome veya mozillada deneyin. Zaten ff'da açılıyormuş dediğinize göre o yüzden sıkıntı safari'de bence.

Byefsane

Kayıtlı Üye
Site diline bi bak abi bendede tr karakterler gözükmemişti ie 8 de :D

Üst Alt