Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TSİ ve FSİ a lpg

Fsı motorların calısma mantıgını az cok bılıyorsanız lpg nın cok da uyumlu olmadıgını anlarsınız zaten.Fsı motorlar yanma odasına basıncı yuksek enjektorlerle yakıtı aktarırlar.Lpg enjektorlerının cok yuksek basınclı enjektorlerı olmaması durumunda uyumsuzluk bas gosterır.Kullananlar mutlaka vardır yok degıldır ama performansta mutlak dusus olacaktır.Bu tarz calısma sıstemlerıne sahıp arabalar alıp lpg ıle ugrasmaktansa en ıyısı dızel araba almaktır

Bu konu tsi aracina lpg takip kullanan bir uye forumda olmadigi surece acikliga kavusamayacak ne yazik ki..

FSI motorlara LPG takılmaz diyor herkes taktıranda var ama çok problemli oluyormuş özellikle performans kaybı ve lpgnin uyumsuzluğundan
dolayı sürekli olarak motor arıza lambası ve lpg beyninde dahi donmalar oluyormuş

Bu konu tsi aracina lpg takip kullanan bir uye forumda olmadigi surece acikliga kavusamayacak ne yazik ki..

abı ısın kullanıcısı olmak da bır cozum degıl bu konuda.Isın mantıgını bılmek lazım,teknık acıdan arastırmasını yapmak lazım.Yukarda da yazdım kullananlar mutlaka vardır hıc yok degıldır ama sorunsuz calısan,performans kaybının olmadıgı bır sıstem degıldır

abı ısın kullanıcısı olmak da bır cozum degıl bu konuda.Isın mantıgını bılmek lazım,teknık acıdan arastırmasını yapmak lazım.Yukarda da yazdım kullananlar mutlaka vardır hıc yok degıldır ama sorunsuz calısan,performans kaybının olmadıgı bır sıstem degıldır

Perf. kaybi olacagina %100 katiliyorum Can..ancak ozellikle brc gibi firmalarin bu konuda arge lerine ciddi anlamda yatirim yaptiklarini bilmemden hareketle en azindan stabil calisan sistemlerin olabilecegini dusunuyorum bende..

Perf. kaybi olacagina 0 katiliyorum Can..ancak ozellikle brc gibi firmalarin bu konuda arge lerine ciddi anlamda yatirim yaptiklarini bilmemden hareketle en azindan stabil calisan sistemlerin olabilecegini dusunuyorum bende..

lpg yapan sırketlerın genel hareketı beyınlerı ayarlarken orjınal beyıne gore adaptasyon yapmalarıdır.Dedıgın gıbı bu arabayı stabıl goturebılen bır sıstemdır.Ama asıl beyın ayarı yaparken arabanın AF degerlerını gozlemlemek gerekıyor bu adaptasyon sonrasında.Buna gore lpg beynı yenıden ayarlanmalıdır.Utkunun tanıstıgımız donemde 16v leonu vardı lpg lı ve ayarını ustası ıle kendısı yapmıstı yolda.Onemlı olan performans kaybını en aza ındırmektır.

Geri
Üst Alt