Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TSI motorda rodaj ?

Abi zaten buyuk bi sorun yaratıcagını sanmıyorum sorun olsa bile insanın hissedemiyecegi şekilde performasla alakalı olabilir... Tamamen metali alıştırmakla alakalı galiba...

---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:46 ----------

3200 Km diye duydum bende TSI lar için... Oyuzden actım burak demişti bana galiba Kayseri vw-seat-audi bayisi olduklarından oyle diyolarmıs arac alanlara..[/QUOTE]

2300km demiştim safa :) Yerinde olsam sabreder 2300 km boyunca arabayı sıkıştırmam.Arabanın gelmesini 3 aydır belkide daha fazladır bekliyosun Rodaj süresinide bekliyeceğini düşünüyorum.. :)

Hmm karıştırmışım 2300 müş :) Ona gelince bakarız burakcıgım... Ayrıyeten git birine sor su konuya acıklık getir burak :D

Tamam unutmassam Yarın Tekrar sorucam :)

Burak bu aracımı istediğim bişeyle değiştirebilirsem şu imzandaki golf gibi cayır cayır parlayan bişeyle kaplatmak istiyorum. sanırım renk gümüş :)

Burak bu aracımı istediğim bişeyle değiştirebilirsem şu imzandaki golf gibi cayır cayır parlayan bişeyle kaplatmak istiyorum. sanırım renk gümüş :)

Kim kaplatmak istemezki abi :) çok özel bişey olmuş bunu türkiyede yapan varmıdır acaba ?

kitapçığında ne yapman gerektiği yazıyor onlara uyarak 1500 2000 km idare et fazla sıkıştırma ondan sonra yavaş yavaş devirli kullan.

Bu kadar sık dokuyup eleme abi akısına bırak hayatı :D
Kitapcığa bakman yeterli her marka ve modelde değişiyor olabilir

Ben leonda 1 yada 2 kere redline gordum. 4000de zaten bağırıyor motor.. Ben de rodaja pek dikkat etmeyenlerdenim. 3000d de vites atıp 110-120 yi pek geçmeden kullanmıştım ilk zamanlar.

3K deviri geçmeden ve olabildiğince tam gaz vermeden 1.5-2K km yol yeterli olur bence..sonrasında abartmadan yüklenmeye başlarsın Safa..

bu rodaj sadece motor için değildir, şanzuman, frenler gibi parçaları da içine alır..
velakin diğer en önemli yanı bence araba daha yeniyken aracın davranışlarına alışmak için de bi zaman yaratıyo araç sahibi açısından da..

'netten bakın daha 1K km'yi bulmamış onlarca patlak R35 var..
araba kullanmak sadece koltuk ayarıyla biten bişi değildir zaten kanımca..

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:03 ----------

bi de Safa..

motor soğukken 30-40sn. her çalıştırmada 3-4sn. sıkıştırdıysan en az 40sn. rolantide çalıştırmakta fayda var bence turbo için..gazlayıp gazlayıp durup çat kontağı kapatma biliyosundur sen de zaten ama hatırlatıyım dedim..

3K deviri geçmeden ve olabildiğince tam gaz vermeden 1.5-2K km yol yeterli olur bence..sonrasında abartmadan yüklenmeye başlarsın Safa..

bu rodaj sadece motor için değildir, şanzuman, frenler gibi parçaları da içine alır..
velakin diğer en önemli yanı bence araba daha yeniyken aracın davranışlarına alışmak için de bi zaman yaratıyo araç sahibi açısından da..

'netten bakın daha 1K km'yi bulmamış onlarca patlak R35 var..
araba kullanmak sadece koltuk ayarıyla biten bişi değildir zaten kanımca..

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:03 ----------

bi de Safa..

motor soğukken 30-40sn. her çalıştırmada 3-4sn. sıkıştırdıysan en az 40sn. rolantide çalıştırmakta fayda var bence turbo için..gazlayıp gazlayıp durup çat kontağı kapatma biliyosundur sen de zaten ama hatırlatıyım dedim..

Teşekkur ederim yiğit tavsiyelerinden dolayı...

Geri
Üst Alt