Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Trafikte ani fren

Gvn

Kayıtlı Üye
Merhaba dün başıma gelen olaydan bahsetmek istiyorum. Yavaş akan trafikte önümde ki araçla olan mesafeyi koruduğum halde araç kendiliğinden gıcırdayarak fren yaptı ne olduğunu anlamadım ekranda da herhangi bir uyarı verilmedi normalde bildiğim kadarıyla front assist devreye girince gösterge panelinde kırmızı olarak yanıyor. Bu uyarı verilmedi aynı zamanda araç stop da etmedi durduktan sonra yoluma devam ettim. Front assist hassaslık düzeyi orta derecede bunu da belirtmek istiyorum. Sesli bir şekilde gıcırdayarak durması içimi huzursuz etti bu durumu yaşayan veya bilen varsa açıklarsa sevinirim. Aracım 2023 ibiza 1.0 style

Front assist her zaman sesli veya görsel uyarı vermiyor, bazen fren pedalını titreştiriyor bazende bastığınız frenin oranını arttırıyor. Sizin durumunuzda da daha uyarı vermeyi beklemeden hemen aksiyon almış. Bu olağan bir durum, aynı araç bende de var ve aynı durumla karşılaşıyorum.

Geri
Üst Alt