• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Teyp Sorunu

ahmtvc

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 2000 cordobamın teybi bu günlerde tamamen çalışmaz oldu. Önceden teyp üzerindeki TAPE, BAND, RDS,tuşları aktif durumdaydı şimdi hangisine basarsam basıyım ekranda "CHANGER" yazıyor ve değiştirmiyor. Ses ayar (On/Of) düğmesinden açıyorum 1 veya 5 saniye aralığında kendiliğinden kapanıyor, açıyorum kapanıyor. açma kapama düğmesi arızalı diye elektronikçiye gittim bir düğmede bir sıkıntı yok. Bir yerlerinde soğuk lehim falan olabilir diye söküp baktık bütün lehimleri tazeledik yine yok olmuyor. Yardımcı olabilecek birileri varmı acaba???

REİS38

Kayıtlı Üye
konuyla ilgili bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır. benim konu ile ilgili bilgim yok maalesef

sspolat

Kayıtlı Üye
elektrik akımını devre dışı bırakarak herhangi bir işlem yapıldımı yakın günlerde araca?

yukcell88

Kayıtlı Üye
Ahmet hocam hiç başımıza gelmemiş maalesef... Zaten bu seri teybe sahip olan az kişiyiz...

kamikaze

Kayıtlı Üye
Bu teyp için değil ama, bu tip garip arızalarda, teybin soketine giren şase bulunur, teybin dış aksamından araç şasesine bir kablo daha çekilir, bazen bu yol ile arıza giderilir.

Üst Alt