Teşekkürler NBC | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Teşekkürler NBC

Konu, 'Dünyadan Haberler' kısmında swotr tarafından paylaşıldı.

 1. swotr

  swotr Misafir

  Cannes film festivalinde, 'Bir Zamanlar Anadolu' filmiyle Jüri Büyük Ödülü'nü alan, başkaları gibi ülkesini yurtdışında kötüleyerek prim yapmak yerine, sanatıyla başarıyı yakalayarak, kendi deyimiyle 'Güzel ve Yalnız Ülkesini' bir kez daha onurlandıran, tüm filmlerini izlemiş olduğum, Nuri Bilge Ceylan'a çok teşekkürler ..

  ----


  "64. Cannes Film Festivali kapanış töreni ile sona erdi. Törende Nuri Bilge Ceylan, 'Bir Zamanlar Anadolu'da filmiyle 'Jüri Büyük Ödülü'nü kazandı. Ceylan "Jüri Büyük Ödülü"nü Eric ve Luc Dardenne Kardeşler ile paylaştı.

  Altın Palmiye ödülünü de, "The Tree of Life" filmiyle Terrence Malick kazandı.

  ..
  Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, ''Bir Zamanlar Anadolu''da filmiyle 5. kez Cannes Film Festivali'ne katıldı. Ceylan'ın Cannes Film Festivali tecrübesi, 1995 yılında başlamıştı.

  Ceylan'ın, ilk kısa filmi Koza, 1995 yılında Cannes'da gösterildikten sonra, yönetmen çektiği uzun metrajlı ''Uzak'' filmiyle 2003'te ''Büyük Jüri Ödülü''nü kazandı.

  Ceylan, 2006'da ''İklimler'' isimli filmiyle Cannes'da ''FIPRESCI'' ödülüne layık görüldü, son olarak 2008 yılında, ''Üç Maymun'' filmiyle festivalde en iyi yönetmen seçildi. Yönetmen Ceylan, 2009 yılında festival jürisinde yer aldı..
  "

  haber: http://www.ntvmsnbc.com/id/25215594/
   

Sayfayı Paylaş