Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

tepkisiz toplum oluşumuzla ilgili bir hikaye

Konu, 'Sohbet' kısmında mbarman tarafından paylaşıldı.

1. mbarman

mbarman SCW Üyesi

102
    13
    18
    padişahın biri vezirlerini sınamak için bir plan kurmuş. şehrin girişindeki köprünün başına bir görevli koymuş ve her geçenden 10 akçe almasını istemiş. bir süre sonra vezirlerini halkın arasına salıp ahalinin bir şikayeti olup olmadığını sormuş. vezirler kimsenin şikayeti olmadığını bildirmiş. padişah bu işe kıllanmış. demişki köprünün hem girişine hemde çıkışına bir görevli koyula köprünün iki başındada 10 ar arçe alına. emir uygulanmış. yine vezirler bir şikayet olmadığını bildirmiş. iyice huylanan padişah bu sefer köprünün ortasına bir s-*-k-*-c-i koyun geleni geçeni miksin demiş. yine ahaliden şikayet gelmeyince vezirlerin kendisine yalan söylediğini düşünüp ahaliyi meydanda toplamış ve sormuş.
    hey ahali köprü başını tutup para aldım sesiniz çıkmadı, çıkıştan para aldım sesiniz çıkmadı, topunuzu miktirdim sesiniz çıkmadı. yokmudur bir şikayetiniz. halinizden memnunmusunuz?
    içlerinden biri sıkıla sıkıla söz alır ve derki
    padişahım yüce devletlinin verdiği karara sesimizi çıkarmak ne haddimize. lakin şu mikici sayısını 2 ye çıkarsanız iyi olur. çok fazla kuyruk oluyor.

anlayana

Bunu beğendi. atom239 bunu beğendi.
  2. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Komik ama gerçek :(

3. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    eski ama acı gerçek toplum olarak bu moddayız..herkes de bunun farkında..

4. mrtcntkn

mrtcntkn SCW Üyesi

1.653
    323
    83
    gerçekten anlayana..

5. plajhavlusu

plajhavlusu SCW Üyesi

3.140
    205
    63
    evet sıraya kaynak yapmayalım beyler :) gercekten cok anlamlı ve gunumuzu anlatan bır hıkaye

Sayfayı Paylaş