Su Fiskiyesindeki Sorun | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Su Fiskiyesindeki Sorun

seal

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eyl 2009
Mesajlar
52
Beğeniler
2
#1
Arkadaşlar Merhaba,
Bildiğiniz gibi aracımızın silecek kolunu kendimize doğru çektiğimiz zaman cama su püskürterek camlarımızın temizlenmesini sağlarız buraya kadar sorunda yok zaten.
Fakat fark ettiğim bir şey var bu hareketi yaparken önce silecekler çalışıyor sonra su püskürtüyor. Yani su püskürtmesi daha sonra devreye giriyor. Buda silecekler kuru çalıştığı için camda zamanla kılcal silecek izleri bırakıyor. Acaba Silecek kolumda bir arızamı var yoksa bütün hepsi böylemi calışıyor.
 

schumi

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
8,180
Beğeniler
1,222
#2
Pek dikkat etmedim ama,hatırladığım kadarıyla bende de dediğin gibi..Bu durumun normal olması lazım...
 

seal

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eyl 2009
Mesajlar
52
Beğeniler
2
#3
Eski arabam getz'di Onda silecek kolunu hafif hafif çektiğim zaman belli bir kademede tuttuğumda su püskürtmeye başlıyordu bende önce bol bol su püskürtüyordum sonra silecekleri çalıştırıyordum. Böylece cama daha az zarar veriyordu. Fakat şimdiki aracım 24 binde olmasına rağmen güneşe bakınca silecek izleri belli oluyor. (Benden önceki sahibi benim kadar titiz değilmiş zaten.:))
 

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#4
su kanalları biraz tıkalı olduğundan gecikiyo olabilir suyun çıkışı..piyasadaki cam suyu şampuanları bu tarz şeylere çözüm olur sürekli kullanmak lazım..sadece su doldurmamak lazım silecek suyuna..kışın da aynı şekilde şampuanların antifrizli olanlarından donmaları önlemek için -30, -40'a kadar var..
 
Üst Alt