Su Fiskiyesindeki Sorun | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Su Fiskiyesindeki Sorun

Konu, 'Mk2+Mk3 (1993-2002)' kısmında seal tarafından paylaşıldı.

 1. seal

  seal SCW Üyesi

  52
  2
  8
  Arkadaşlar Merhaba,
  Bildiğiniz gibi aracımızın silecek kolunu kendimize doğru çektiğimiz zaman cama su püskürterek camlarımızın temizlenmesini sağlarız buraya kadar sorunda yok zaten.
  Fakat fark ettiğim bir şey var bu hareketi yaparken önce silecekler çalışıyor sonra su püskürtüyor. Yani su püskürtmesi daha sonra devreye giriyor. Buda silecekler kuru çalıştığı için camda zamanla kılcal silecek izleri bırakıyor. Acaba Silecek kolumda bir arızamı var yoksa bütün hepsi böylemi calışıyor.
   
 2. schumi

  schumi SCW Üyesi

  8.181
  1.218
  113
  Pek dikkat etmedim ama,hatırladığım kadarıyla bende de dediğin gibi..Bu durumun normal olması lazım...
   
 3. seal

  seal SCW Üyesi

  52
  2
  8
  Eski arabam getz'di Onda silecek kolunu hafif hafif çektiğim zaman belli bir kademede tuttuğumda su püskürtmeye başlıyordu bende önce bol bol su püskürtüyordum sonra silecekleri çalıştırıyordum. Böylece cama daha az zarar veriyordu. Fakat şimdiki aracım 24 binde olmasına rağmen güneşe bakınca silecek izleri belli oluyor. (Benden önceki sahibi benim kadar titiz değilmiş zaten.:))
   
 4. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  su kanalları biraz tıkalı olduğundan gecikiyo olabilir suyun çıkışı..piyasadaki cam suyu şampuanları bu tarz şeylere çözüm olur sürekli kullanmak lazım..sadece su doldurmamak lazım silecek suyuna..kışın da aynı şekilde şampuanların antifrizli olanlarından donmaları önlemek için -30, -40'a kadar var..
   
 5. fnasif

  fnasif SCW Üyesi

  5.483
  284
  83
  her seatımda olan önemsiz bir sorun.
   

Sayfayı Paylaş