Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Stylance hakkında.

Konu, 'Mk5 (2008+Günümüz)' kısmında azizbaba61 tarafından paylaşıldı.

1. azizbaba61

azizbaba61 SCW Üyesi

103
    26
    28
    Merhaba Scw ailesi. Buradan okuduğum bir çok bilgiyle aracım hakkında daha fazla şeyi öğreniyorum sayenizde. Forumda arayıp bulamadığım iki konu var.

1- Aracım ile kasislerden geçerken tıs tıs gibi bir ses çıkıyor. Bu, otobüslerden gelen ses ile aynı. Camı sürekli kapalı kullandığım için ilk defa bugün duydum. Bu amortisörlerden geldiği belli de, sıkıntı mı var yoksa bu aracın bir özelliği mi? Bugün sanayide ayak üstü bir ustaya sordum, araç garantili dediğimde salladı zaten başından ve evet aracın özelliği dedi daha sesi duymadan, araca binmeden.

2- Koltuklara kılıf aradım tüm Nazilli'de. Fakat aracımızda yan taraflarda airbag olduğundan ve 2 bölmeli arka koltuk olduğundan kılıf yok. Özel diktirilecek ya da servisten alın diyorlar. Servisin fiyat listesinde yok böyle bir aksesuar. Bunu nereden bulabilirim ve serviste var mıdır? Aşağıdaki linkte özel dikim olduğu söyleniyor buldum bir tane ama işe yarar mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...oto-koltuk-kilifi-dosemecioglu-85811511/detay

Şimdiden zaman ayırıp okuduğunuz ve cevapladığınız için teşekkür ederim.

2. kaanoksuz

kaanoksuz SCW Üyesi

3.097
    1.288
    113
    1- Aracım ile kasislerden geçerken tıs tıs gibi bir ses çıkıyor. Bu, otobüslerden gelen ses ile aynı. Camı sürekli kapalı kullandığım için ilk defa bugün duydum. Bu amortisörlerden geldiği belli de, sıkıntı mı var yoksa bu aracın bir özelliği mi? Bugün sanayide ayak üstü bir ustaya sordum, araç garantili dediğimde salladı zaten başından ve evet aracın özelliği dedi daha sesi duymadan, araca binmeden.

Sıkıntı yok arıza degil normal bir ses çok teknik bilgim yok ama gönlün rahat etsin sorun degil servise gitmene gerek yok benim hoşuma bile gidiyor hatta
    :)

Bunu beğendi. azizbaba61 bunu beğendi.
  3. atay78

atay78 SCW Üyesi

2.583
    1.241
    113
    tıstıs sesınde sorun yok aksıne guzel bır sey bu ses aracın kasıslerden yumusak gecmesı ve daha yumusak bır gecıs ıcındır o

4. azizbaba61

azizbaba61 SCW Üyesi

103
    26
    28
    benimde çok hoşuma gidiyor zaten hatta otobüs sürüyor gibi geliyor :D

müjdat ve kaanoksuz bunu beğendi.
  5. mosaic

mosaic SCW Üyesi

51
    20
    8
    Gazlı amortisör sesidir. Tüm gazlı amortisörler aynı sesi çıkarır.Arka amortisörlerden yağlı model oldukları için o ses gelmez.

sakcit, azizbaba61 ve Çöllü bunu beğendi.
  6. M.Can

M.Can SCW Üyesi

102
    38
    28
    valla bu ses olayı benimde hoşuma gidiyor :D özellikle duymak için camı bile açıyorum bazen :D

7. azizbaba61

azizbaba61 SCW Üyesi

103
    26
    28
    Herkese teşekkürler. 1. sorum ile ilgili bir bilgisi olan var mı acaba?

8. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    Aksine benim hoşuma gidiyor o ses. Tıs tıs yumusak bır sekılde. Kılıf geçirmek yerine yeni yüzey diktirin daha iyi en azından üstünü kapatmıyor airbagin ve açılacağı şekilde dikiliyor

9. habildinar

habildinar SCW Üyesi

1.419
    638
    113
    dostum kılıf işine hiç girme , çok kötü duruyor. oturacağın yere küçük paspas, kilim tarzı bişey koy, daha iyi olur bence...

10. azizbaba61

azizbaba61 SCW Üyesi

103
    26
    28
    aslında onu da buldum da onun da rengi bi tuhaftı hacı arabası gibi oluyor ondan sonra. Ama orjinalde yaptırırsak güzel olur ama pahalı olur tabii varsa serviste

Bunu beğendi. habildinar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş