Stopladım. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Stopladım.

daywalkel2

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Pazar günü yola yeni çıkmıştım. Aracın içi sıcak olduğu için klimayı otomatik maksimumda çalıştırdım. Işıklarda durmak için 2. viteste giderken vitesi boşa aldım ve frene bastım sonra fark ettimki vitesi boşa aldığım gibi araba stoplamış. Klimayı bayağıdır kullanıyorum hiç böyle birşey olmamıştı sonra tekrar denedim fakat böyle birşey olmadı. Nedeni hakkında bilgisi olan varmıdır acaba?

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
bir anlık devir düşmüştür o yüzden stop etmiştir sürekli olmadıgına göre

REİS38

Kayıtlı Üye
bence bir bilgisayara bağlattır aracı belki bir arıza kaydetmiştir.

bluetouch

Kayıtlı Üye
ilk kez duyuyorum valla ilginç :( Hatta garantisi varsa direk servise götürün ve anlatın baksınlar bi problem varsa ilerlemeden çözülsün...

daywalkel2

Kayıtlı Üye
Servise götüreceğim en kısa zamanda bende devir düşmüştür diye tahmin ediyorum ama aklıma da takılmadı değil daha önce hiç böyle birşey yapmadı.

ilker_ismail

Kayıtlı Üye
benmde kılimayı açınca şoğpenlein çakmak sesi gibi ses geliyo dereceyi ayarlıyana kadar bide klima açıkkken rahatsız edici bi ses geliyo kulağıma

_AS_

Kayıtlı Üye
Normal değil stop etmesi motor rolanti devrini ona göre ayarlıyor otomatik jigle ile.
Ki zaten normalde rolantide anlık olarak 0.7l/h tüketen arabam klima ile 1.2l/h a çıkıyor. Ama servis gidip bunada "normal abi yapar bunlar" derse kafa da atılabilir o anlık sinirle. Servislere göre herşey normal her sorun bi özellik aslında biz hep yanlış anlıyoruz.:)