Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Sogutma suyu yardim:(g12)

Konu, 'Servis ve Oto Bakım' kısmında arthur tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    Arkadaşlar benim sagutma suyu seviyem min altina düşmüş ona normal sumu koycaz yoksa başka özellikli sumu

2. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    Kitapçigi okudum da bişey anlamdim g11 morla kirmiziyi felan kariştirdiye bişey anlamdim mor ne kirmizi ne

3. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    soğutma sıvın büyük ihtimal pembedir bulabilirsen 1 litrelik pembe antifiriz ekle daha iyi olur soğuğa karşı derecesi yüksek olur bulamazsan saf su veya kapalı şişe suyu ekle...
    ve su dereceni ölçtür malum ankara eksi 20 lere gören bir memleket ben olsam antifirz eklerdim shell in kırmızı antifirizi veya orjinal g12 plus eklemelisin...

4. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    saol kareş bunu bütün benzinlikçilerde bulabilirmiyiz

5. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    bulamazsın arkadaşım cins bir antifirizdir genelde yapı marketleri veya büyük yağ marketlerinde yada netten sipariş edebilirsin G12 plus orjinal servisin kullandığı alman malıdır ben sanayi sitesinde buldum illa bunu bulman şart değil kırmızı olan model castrol shell ve gulf markaların da da var hangisini koysan farketmez yeterki kırmızı olsun.

6. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    antifirizin rengine göre ilave yap tam bilmiyorum ama kırmızı antifirz var diye biliyorum

7. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.209
    113
    aldıgında üzerindeki donma derecesine bak kardeşim antifirizi ona göre al -7 ile -37 yüksek olsun kışın ankara malum kayseri gibi 3lt 28 e aldım

8. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    hem g12 hemde antifirizmi alcaz yoksa sadece g12 yeter mi

9. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.209
    113
    Antifrizi motor üreticinizin tavsiye ettiği oranda su ile karıştırın. Saf antifriz kullanmayın. Eğer %50 oran yeterli korumayı sağlamıyorsa aşırı soğuklar için ilave antifriz katkıları var, onları kullanın.

Musluk suyu yerine 1 liraya hazır su alıp onu kullanarak kireçlenmeye de engel olabilirsiniz.

Aracınız yeni model ve/veya alüminyum radyatörlü ise organik kırmızı antifriz kullanın.

Organik(kırmızı) antifrizi 5 yılda bir, inorganik(mavi/yeşil) antifrizi 1 veya 2 yılda bir değiştirin. Glycomat ölçümünde yüksek oran görülse bile soğutma sıvısının yukarıda verdiğim periyodlarda değişimi şarttır hatta bulabiliyorsan g12 plus da olur plus+plus daha da iyi içinde su olsun yarıdan az dikkat et

10. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    saol kazım bakalımbula bilirsem alacam bizim buralar biraz mahremiyet bölgeside zor ama naparsın

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş