Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sizce çokmu yakıyor

leon sport aracımla ankara-adana yolculuğum sırasında yakıt değerlerini ölçtüm
113 tl ye adanadan fullediğim lpg (lpg 2.71) ile 450 km yol yaptım. buda 0.25 kr yapıyor.genelde hızım 110-120 arası idi.

sizce değerler nasıl.

geçen hafta denedim bende ipragaz lpg 2,29'dan 40lt. 91,6tlye doldu depo 470km.yaptım 110 hiç geçmeden bundan daha ötesinide düşünemiyorum sanırım çıkabilecek en iyi sonuç

1.6 102 beygir benzinli leonum var tüp taktırmıyorum 100 liralık benzinle 220 km ancak gidebiliyorum bence tüp çok yakıyor demeyin :D

1.6 leon çok yakıyor hocam bildiğin şehiriçi 25krş aşağı yakman imkansız gibi bişey

Daha bugün denedim, depoyu dün fulledim, 100 km gittim tekrar fulledim 26 tl gaz aldı. litre fiyatı 2,36 tl. yakıtı kuruş olarak hesaplarsak 0,26 kuruş yakıyor. litre olarak hesaplarsak 11 lt yakıyor şehir içi. bana yazın bu sıcaklarda çok yakıyor gibime geldi. 100 km 11 lt nedemek ya, bence aşrı fazla ayarsızlık falan var diye düşünüyorum. bu yazın bu değerlerde ise kışın vay halimize. gerçi yorumlarıda okuyunca olmaz ama normali bu heralde diye düşünmedim değil. en kısa zamanda yinede bir lpg cime gitcem.:rolleyes:

bence çok değil.bendede 1.6 102BG lık var aynı yakıyo.

Geri
Üst Alt