Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

sıfır otomobil acayip zorlanıyor. ne yapmalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sevgili dostlar merhaba 3 hafta önce kadar sıfır ibiza style paketi adım 1.4 85 hp. benzinli
araç yüzde 5'lik çok çok hafif bir rampada bile çok zorlanıyor.. yani performans acayip düşük. hızlanmasına bakayım dedim. sakarya nehri tem otoyolunu bilen bilir. düz uzun yol. belki de istanbul-ankara arasında hız yapılacak tek yer. orada 180'e çıkana kadar araba resmen ecel terleri döktü. zannedersiniz 20 yaşında araba.
nedeni ne olabilir? araç 1400 kiloemetrede ama uzun yolda bile hız olarak 95 100'ü geçmedim.(180 denemelik yaptım sadece) bundan olabilir mi yani sürekli yavaş gitmekten? araç "açılmamış" olabilir mi? gidip uun yolda aracı yüksek hızda kulanıp açmam mı lazım? yoksa servise götürmeli miyim? bu durum çok soğuttu beni . daha önce lpgli aracım vardı o bile asla böyle hantal değildi.
şimdiden teşekkürler
bana soracak olursan endişe etme ve 5000 e kadar fazla yüklenme , ben normalde 5000 e kadar kesiciye kaçta girdiğini bile bilmiyordum ama açıldıkça açılıyor , öyle çok basmana falan gerek yok yani bence..!

ayrıca 85 hp ama arkadaşta vardı 1.4 honda civic sport yanıma yaklaşamıyordu ve kızdı sattı hondasını 1.16 aldı , yani zamanla çok daha iyi olacak ama sonuçta 85 hp , birde bu arabayı uzun süre kulanacaksan hiç bekleme derim tak LPG yolunda çok ekonomik şekilde devam et bu motorlar lpg tam uyumlu ayrıca subap sorunu da yaşamassın 100 binlere gelince falan

bana soracak olursan endişe etme ve 5000 e kadar fazla yüklenme , ben normalde 5000 e kadar kesiciye kaçta girdiğini bile bilmiyordum ama açıldıkça açılıyor , öyle çok basmana falan gerek yok yani bence..!

ayrıca 85 hp ama arkadaşta vardı 1.4 honda civic sport yanıma yaklaşamıyordu ve kızdı sattı hondasını 1.16 aldı , yani zamanla çok daha iyi olacak ama sonuçta 85 hp , birde bu arabayı uzun süre kulanacaksan hiç bekleme derim tak LPG yolunda çok ekonomik şekilde devam et bu motorlar lpg tam uyumlu ayrıca subap sorunu da yaşamassın 100 binlere gelince falan
hocam teşekkürler. biraz da benim kullanımımdan kaynaklıymış. devirsiz kulanıyordum erken vites değiştrime vs. malum farklı bir marka, farklı sistemli bir araçtan sonra bu da alışma evresi oldu sanırım. lpg'yi yaza düşünüyorum 4 bin km gibi gitikten sonra. kısmet olursa

Biraz devirli ve dusuk vites kullanırsanız performanstan yana sıkıntı oluşmaz.

Yanlış anlamayın ama 1,4 85 hp. gücünde bir arabadan ne beklenebilir ki?

Benim merak ettiğim , 1.4 'ü küçümseyen arkadaşlar acaba nasıl arabalara biniyor?
Performanstan kasıtları nedir acaba?

Bora dogru söylüyor bende katılıyorum kendisine ve noktayı koyuyorum konu kilit
KONU ÇÖZÜLDÜ ARKADAŞLAR...

ÇoK yaratıcı birisiyim!.. Acayip sorun yaratırım

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt