Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Seçimle ilgili dikkat!

Konu, 'Sohbet' kısmında swotr tarafından paylaşıldı.

1. swotr

swotr Misafir

"Seçimlere beş gün kaldı ama... “Olası seçim hileleri”nin yarattığı endişeler bitmek bilmiyor!

Son günlerde yaygın olarak dolaşan bir e-posta, farklı bir kaygıyı gündeme getiriyor. Aynen şöyle:

Oyunuzu verirken pusulanızın üzerinde hiçbir işaret olmamasına dikkat edin. Çünkü pusulanın ön ya da arkasındaki en küçük bir kalem çiziği bile “işaret” sayılabileceği için, oyun iptaline neden olabiliyor. Diyelim ki size oy pusulanızı veren sandık başkanı, bir partiye sempati duyuyor. Oyunuzu hangi partiye vereceğinizi tahmin edebilir ve elindeki bir kalemle pusulanın herhangi bir köşesine ufacık bir çizik atabilir. Böylece de oyunuzun geçersiz sayılmasını sağlayabilir...”

Bizim gibi ileri bir demokraside kimsenin böylesine küçük oyunlara yelteneceğine ihtimal bile vermiyorum (!) ama... Siz yine de oy pusulanızı elinize aldığınızda, titizlikle incelemeyi ihmal etmeyin!"
    M.Mutlu -Gazete Vatan

2. YEKTA

YEKTA SCW Üyesi

6.736
    2.404
    113
    pusulaları ters katlamakta iyi bir yöntem zira bastığımız mühürün mürekkepi fazla ise katladığımızda diğer partiyede oy vermiş gibi olabiliyor buda geçersiz oluyor

3. swotr

swotr Misafir

evet bu da önemli vatandaşımız ne kadar dikkat ediyo bilmiyorum :)

4. effect1903

effect1903 SCW Üyesi

1.052
    80
    48
    Evet önemli bir noktaya değinmişsiniz gerçekten.. Oyumuzu kullanırken iyice dikkat etmek gerekiyor demek ki..

5. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    teşekkürler Ender abi.. :eek:key:

6. 24

24 SCW Üyesi

3.413
    179
    63
    Evet üstad aynen ama senin benim gibi yapmıyor çoğunluk...........

7. YCO

YCO SCW Üyesi

22.341
    79
    48
    aslında mürekkep bulaşsa bile %90 nereye basıldığı anlaşılıyo..ve sandığı açanlar aralarında %100 anlaşırsa o oy sayılır..
    referandumda görevliydim..oyları sayarken onlarca pusula çıkmıştı öyle..

8. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Oy kullanacak kişi sayısı 52 milyon...Basılan oy pusulası 69 milyon...!Yorum sizin..?

9. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.264
    113
    yorum asla yok sezgin kapalı

10. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113