Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT zehri size nasıl zerk oldu..?

Sene 2005...
1P leon yollara çıkıyor. O zamanlar lisedeyim Seat a sempatim önceden beri vardı fakat birden o reklamı gördüm....

Dedim tamam... İşte benim arabam bu olacak ( abartmıyorum:)) O saatten sonra fanatiği oldum neredeyse... O zamanlar yine yeni çıkan Bmw 1 serisine bayılan arkadaşlarımla "ben leona onu değişmem" diyerek alay konusu bile olmuştum. Biliyordum 1 serisinin neredeyse her kulvarda üstün olduğunu ama aşk işte:) Ve 2010 Ekim ayında kavuştum pamuğuma:)

Bu arada bir tanede 1.4 tdi cordobam vardı ama onu çok sevmiyordum:D O da beni çok sevmedi heralde kendini direğe patlatıp intaar etti:)

Valla bi tanıdıkda Toledo vardı. Sana satayım dedi araba aradığımı duyunca. Toledo diye bi arabanın varlığından bile haberim yoktu. Ben leon ve cordoba yı biliyordum. Sonra başladı bi toledo sevadası. O arabayı satmaktan vazgeçti ama ben 3 ay aradım ve sonunda Toledo aldım.

2006 yılında ehliyetimi aldım leon daha yollarda hiç yok bayiler bile ne zaman geleceği konusunda karasız sadece birkaç foto var ellerinde siyah bir aslan ama ben bu aracı almalıyım tamamen beni yansıtan bir araç diye düşünüyorum ama o zamanlarda almak bir türlü kısmet olmadı maddi yönden değil nedense hep bi şekilde vazgeçtim ya fiyatta anlaşamadık yada istediğim gibisini bulamadım yada bayi istediğim aksesuarları 250 tl fark istedi diye vazgeçtim yani hep incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden en sonunda tam 6 yıl süren bir hasret sonunda leonumu aldım geçen 6 yıllık zaman zarfında 32 adet araç değiştirdim ama bu son aracı aldıktan sonra herkes bu aracında satılık ilanını bekledi ama Allah bir mani dert vermezse en az 6 yıl binerim zaten alacak arabada kalmadı hepsini kullandım puhaha

Bende Seat hastalığı zamanında bizim bi tane Opel Vectra Uzay Kasa Vardı Yeni Çıktığı Zamanları İdi Babam Biraz Maddiyattan Sıkıştığından Dolayı Arabayı Değiştirmek Zorunda Kalınca Kurşini Renkte Bir Seat Toledo Aldık.Onu Kullanmaya Başlamayla Başladı Seat Sevgisi.Daha Sonradan Biraz Zaman Geçtikten Sonra Siyah Seat Toledo Stella Aldık Onunla Zaten Tamamıyla Başladı Bende O Zamanda Hep Görüyodum Eski Kasa Leonları ve Çok Seviyodum.Hep Toledoyu Verip Onu Almak Taraftarıydım.Eski Kasa Leonları Hala Çok Seviyorum.Sonunda da Yeni Kasa Almak Kısmet Oldu Siyahlarını Sevmiyodum Yeni Kasaların Ama Beyazını Alıp Binmeye Başladıktan Sonra Daha Çok Sevmeye Başladım.Yeni Kasaların Siyahları Nedense İtici Geliyo :)

bana seat manyaklığı 8-9 yaşlarında başladı o zmanlar 2.0 94 ibiza kullanıyordum (dayımın kucağında)puhaha

arkadaşımın 1.9 lt tek kapı ibiza tdi si ile bi karadeniz turu yaptık samsuna kadar kullandım tamam dedim bu arabadan almalıyım. 1.9 bulamasam bile 1.4 aldım ama iyiki almışım. Aşk sevgiye dönüştü şimdi dolu dizgin yaşanıyor.

uniye giderken ilk arabami bakiyordum soyle okula gidip gelmek icin fiesta olsun polo olsun oyle amacsiz bi arayis icindeydim sonra isin icine girince en full donanima sahip we diger araclardan goruntu olarak hemen ayrilan ibiza carpti gozume ; polo high line ibizanin yaninda bos kalan bir aracti fiyatta makuldu hemen atladim aldim senelerce severek ve hic uzulmeden bindim aracima yani ibiza mk4 sport ile basladi bnm seat aski sonra uzulerekte olsa sattim ibizami ve markadan cok memnun kaldigim icin 2011 de seat leon aldim ve iyikide almisim :) 3. aracimda yine seat olak sasmaz :) ispanyol bogasi seat eski ibizamin arkasina bi sticker yaptirmistim :) designed in germany , built in span , perfected in turkey :) iste cocuklarim bnn:p

ilk goz agrim :)

Uploaded with ImageShack.us

vee yeni askim :p kiz arkadasim bu kelimeyi duysa keser herhalde beni :)

94 Model Mazda 323 üm vardı. Yüksek model gösterişli bir araç aramaktaydım ve astra focus gibi markalara bakıyordum. Ve olan oldu.... Seat Cordoba 1.4 TDI stylance.... Kara büyü . Pazarlık bile atmadım alırken yuh dedim bu ne. Böyle bişe olamazdı o çizgiler o yan dikiz aynaları ya o kimsenin beğenmediği 3 silindirli kötü polo motoru..:mad: O derinden motor sesi yaktı geçti. Şimdi volvo s40 ım var ama onun yerini hiç bire şey tutmuyor. Biliyorum mantıksız ama SEAT bambaşkaymış. Ve çok pişmanım sattığıma:(. En sonunda alacağım araç yine Seat Cordoba 1.9 TDI 130 bg Signo olacak. İşte bu Seat aşkıdır. :D

0 araba almaya karar verdigimde peugeot 207 milessim alıcaktım... hatta anlasmıstık bile :D
Fiat punto ve clio baktık ama onlarda biri cok eski kasa olması digeri de fiyat olarak gereksiz buldugumdan vazgectim.
son olarak İbiza bakalım dedim babama =) ama sadece meraketan bakıyorum :D kafam da pejo tamam bende :D

Neyse gittik kayadibine ibiza kenarda duruyor... 1.4 kırmızı referance =)
atladım içine araca oturdugum an bunu alıyorum dedim :D arabadan indigimde baba bunu alıyoruz yoksa baska araba istemiyorum dediğimi hatırlıyorum.

beni çeken neydi bilemiyorum ama oyurma pozisyonu ve kadranlar cok hosuma gitmişti. Hala arabama aşığım :D

Bende bu hastalıga yeni yakalandım yaşamıma giren ilk araba olması ayrı bir gurur oldu benim için, sitede konuşılanları dinledikten sonra doğru bir karar verdiğimi anladım.2011 seat ibiza şimdi alışmaya çalışıyorum.

Geri
Üst Alt