Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT zehri size nasıl zerk oldu..?

alman teknolojisi ispanyol ateşi :eek:key:

Ailemin atlattığı büyük kazadan sonra donanımlı bir araç aramaya başladık. Sürekli Honda Civiclere bakıyorduk ama açıkçası biraz yavan geliyordu... bi gün babam aradı 2004 altea var fiyatı şu dedi baktım internette eğer dedim Stylance ise getirsin bakalım... Akşam bizim arabanın içine her girenin hayran olduğu gibi bizde hayran olduk... 1 tur attım tamam dedim sabah getir. Böyle başladı ama nasıl biter bilmiyorum :) Sanırım donanımı eksik olmamak ve en az 1 model büyük olmak şartıyla bi A3 yada bi subaru veya bir Volvo vaz geçirebilir... Üst modellerde var tabi saymaya gerek yok... Tabi o zamana kadar Seat aklımızı başımızdan alıcak bi araç çıkarmaz ise...
Not: İbiza Cupra olayı var o saydığım araçlardan önce... İbiza cupraya binmezsem gözlerim açık gidicek sanırım :)

bundan 2 yıl önce ramazan ayında yağmurlu bi günde iftar sonrası araba almaya gittik sanayinin aşağısına kaptırdık kendimizi ve mazdayla 3 serisi ateşli bi pazarlık yaptıkdan sonra eve gitmek için tekrar sanayiden yukarı çıkmaya başladık ve sol tarafda seat bayisi bakalımmı bakmayalımmı diye tartışırken birden seatın kapısının önünde bulduk kendimizi ve içeri girdiğimizde saygı değer exeo ile karşılaştık buralara yeni gelmişti hatta sabah tırdan inmiş ve biz akşam bakışıyorduk tabi bu 1.6 8 valfe olan motoru tabi exeonun güzelliğinden etkilenip yanında duran 1.4 tsi motorlu leonu sallamadık bile o gün 4 tane exeo aldık ve çıktık 2 hafta sonra aracımı teslim aldım ertesi gün şehir dışına çıktığım için taki sanayi yokuşuna vuruna kadar hevesliydim :D zaman sonra orasını burasını elleyip güzelleştirmeye çalıştım sade ve şık bişe çıktı ortaya her ne kadarda gitmesede seviyordum exeoyu taki seat bayisine leon 1.6 tdi gelene kadar bu aracı bu sefer 2 ay bekledim ve beklediğime değdi gibi 5-6 ay geçti aradan ve şuan yeni arayışlar içindeyim :D:D heygidi günler heyyyy
exeo =)

ben 1.4 TSI motorlu bişiler almak istiyodum..A3 zaten almazdım, Golf de almadım..Leon 1.4 TSI testine bi daha çıktım ve Leon aldım..
Seat'ı ben sonradan sevdim.. :)

ben de 1.4 fiesta almaya diye yola çıktım :D

1.6 dsg ye kadar çıktım hala nasıl oldu anlamıyorum:) ama görür görmez oldu onu biliyorum

aslında seat hiç aklımda yoktu skoda octavia alacaktım çok aradım taradım octovia herzaman renginden kaybetti
yeşil ve cırtlak mavisi yüzünden doğru düzgün bir renk bulamadım.. doğuşta gezinirken toledoyu gördüm varlığından
haberdar değildim cordoba zannettim içine binince tamam işte benım aradığım araba bu dedim ondan sonrada bir
toledo hastalığı başladı 4 aylık araştırma sonunda toledoma kavuştum

Yeni kasasının üretilmemesi beni çok sinir ediyor leon altea alteaxl toledo3 hepsininde tipi aynı bence bunu değiştirmeleri
gerekir cordoba gibi çok satan bir arabanın üretimi neden kalkar onuda anlamış değilim..

2006 da ilk aracım olan megane 2 hb almıştım o kadar hevesliydimki anlatamam..arabanın içinde yatıp kalkmak istiyordum..takiii o karanlıkların içinden çıkan yarasa görüntüsü uyandıran leonun türkiye pazarında bildiğim ilk reklamına kadardı..leon 2 yi bir gördüm bir anda seat leon hastalığı başladı arabayı aldığım 2. ayı arabamdan soğudum..megane artık bende sıradan bir arabaydı hatta araba bile denilemez..leonu aldım ve şuan en güzel araç leon :) ilk siyahına aşık olmuştukta beyaz kısmet oldu beyazda çok yakışıyor leona..bir üst araç almayı arada düşünüyorum fakat leonla araç ve sürücü arasındaki bağdan daha öte bir bağ var aramızda :)

babam saxo arabanı sat sana daha iyi bişeyler alalım diyince arabamı sattım ama babam kendime bmw alıp toledosunu bana vermişti.. öğrenci halimle bursada canını çıkardım arabanın ama bana mısın demedi hiç, ve bir öğrenci için çok lüks donanıma sahipti, o günden beri seatları ve hala toledowyu çok beğenirim.. daha sonra başka markalara binip satarken rahat satacağım ve çok yakmayan bir araba olarak leona geçtim (Tabi bunda birgün adamın birinin kumandadan aynaları katlamasının da etkisi oldu).. yine birkaç markaya binip en son 47bin TLye bu kadar güçlü ve dolu bir araba olamayacağı için ibiza cupraya geçtim..

benım sevgım bı arkadasım ve babam sayesınde olmustu. Babam BMW hastası bı adamken 5.30 la ınanılmaz sıkıntılar yasayıp aracı sattı ve Audi A6 3.0 TDI aldı neyse oo arabaya cıddı anlamda hayran kalmıstım ondan sonra jetta mız geldı oda ayrı bı etkıledı ben aracımı almadan 5 ay once arkadasım 1.4 tsı sıyah leon aldı ya dıbım dustu arabaya gıdısı guzel falan bende degısık araçlar arayısındaydım babam da bastırdı bak saglam arabalar bunlar gel sana leon alalım dedı en azından vw grubu bı araba olsun dedı acıkcası bende ıyıce beyenmeye baslamıstım sonra vosmere gıdıp beyaz sunroff lu leonu gelınce ufak bı ask yasadık orada ve sonuc bu olacak dedım seat askımız boyle basladı bundan sonrada alıcagım araba gene seat olacak :) I love Seat I love VAG :D :D

Kalıte guc konfor estetık gorunum butun bu olanlara ragmen dıgerlerın den ucuz vıtamıım benım

Geri
Üst Alt