Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon almayı düşünüyorum görüşlerinize ihtiyacım var...

arkadaşlar, önerileriniz için teşekkürler. seat leon dan ailemin baskısıyla vazgeçtim. scirocco siparişi verdim. maddi olarak biraz zorlanıcam ama sanırım böylesi daha iyi oldu.

arkadaşlar askere gitmeden önce scirocco 1.4 tsi 160 bg aracım vardı. aracımı satıp öyle askere gittim. şimdi askerden geldim. evlenmeyi düşündüğümden otomobil almak için ayırdığım bütçemi kısmaya karar verdim. bu yüzden scirocco dan sonra tarz olarak beğendiğim 2. araç olan seat a yöneldim.

sorularıma gelince

1) 1.4 tsi 125 ve 1.2 tsi 105 arasında kaldım. fiyat-ekonomi-performans açısından değerlendirirsek hangisini önerirsiniz??? 125 bg in gidişi nasıl?(son hızı vs)

2) leonlarda plastik aksamdan vs. çok ses geliyor mu? yol sesi, lastik sesi falan çok mu?

3) sunroof tavsiye eder misiniz?

4) seat leon ların 2. eli kuvvetli mi?(scirocco mu 1 günde satmıştım)

5) seat leon 1.4 tsi 125 bg lerin motor sesinin oldukça güzel olduğunu duydum. doğru mudur? eski 1.6 102 bg deki gibi güzel bir ses mi? (scirocco mun motor sesi pek iyi değildi)

5) kısacası leon'u önerir misiniz?

1. 1.4 TSI..
2. yalıtımı daha kötü olduğu için daha çok yol gürültüsü alır..aracın içinin ses yapması da biraz tuhaf bişi çünkü bende hiç ses yok 2 yaşını geçti araba ama ilk günden itibaren ses yaptığını söyleyen üyeler de var..
3. evet..
4. Scirocco'nun bekleme süresi olup stoklanmadığı için 1 günde satılmış olması normal bi durum..Leon daha fazla sayıda olduğu için biraz şans işi..1 günde de satılabilir 10 günde de..
5. 1.6 8V'in sesi egzostundan geliyo..1.4 TSI'ın egzostu daha sessiz..güzel sesler için spor hava filtresi ve kapağının açık kalması yeterli..

Leon alıp burda bazı kisilerden bir suru olumsuz beylik eleştirileri alicaginiza rocco iyi bir tercih olmuş..hayırlı olsun:eek:key:

arkadaşlar, önerileriniz için teşekkürler. seat leon dan ailemin baskısıyla vazgeçtim. scirocco siparişi verdim. maddi olarak biraz zorlanıcam ama sanırım böylesi daha iyi oldu.

Bende Leon cuprayı almadan önce scirocco yu baya araştırmıştım. Zaten aynı fiyata biraz dolu 1.4 tsi scirocco alabiliyordum.
Sciroccuyu seçtiğine göre sanırım 2 kapılı olması ve iç hacminin çok dar olması sorun olmayacaktır.
Sipariş vermeden umarım scirocco forumlarını incelemişsindir. Çünkü benim vazgeçme nedenlerimden bazıları 2 kapılı ve dar (arkası 2 kişilik, basık vs) olması dışında motorunda, manuellerde debriaj sisteminde ve dsg lerde yüzde 99 unda problem olması idi. Resmen kumar scirocc almak.ben almadığım için verilmiş sadakam varmış diyorum,,nitekim alan bütün arkadaşlarımda pişman.Şu an forumlarda birbiri ile aynı onlarca kronik sorunu var bu araçların ve ciddi masrafa yol açabilecek sorunlar..

Bunun yanı sıra ben olsam forumlarda uygun fiyata çok çok dolu sciroccolar var. Onlarada bakardım.

Ayrıca kurdan dolayı fiyatlarda 8000 tl kadar artmış, o araca değermi bilmiyorum

Bende Leon cuprayı almadan önce scirocco yu baya araştırmıştım. Zaten aynı fiyata biraz dolu 1.4 tsi scirocco alabiliyordum.
Sciroccuyu seçtiğine göre sanırım 2 kapılı olması ve iç hacminin çok dar olması sorun olmayacaktır.
Sipariş vermeden umarım scirocco forumlarını incelemişsindir. Çünkü benim vazgeçme nedenlerimden bazıları 2 kapılı ve dar (arkası 2 kişilik, basık vs) olması dışında motorunda, manuellerde debriaj sisteminde ve dsg lerde yüzde 99 unda problem olması idi. Resmen kumar scirocc almak.ben almadığım için verilmiş sadakam varmış diyorum,,nitekim alan bütün arkadaşlarımda pişman.Şu an forumlarda birbiri ile aynı onlarca kronik sorunu var bu araçların ve ciddi masrafa yol açabilecek sorunlar..

Bunun yanı sıra ben olsam forumlarda uygun fiyata çok çok dolu sciroccolar var. Onlarada bakardım.

Ayrıca kurdan dolayı fiyatlarda 8000 tl kadar artmış, o araca değermi bilmiyorum

şimdi seyredin ne cevaplar geliyor..konu leonun ön plana çıkması ise yeri gelince şahin bile leondan daha binilesi araç oluyor burda:cool:

şimdi seyredin ne cevaplar geliyor..konu leonun ön plana çıkması ise yeri gelince şahin bile leondan daha binilesi araç oluyor burda:cool:

Aslında Leonu savunmadım, scirocco un kötü yanlarını belirttim. Çok büyük risk taşıdıgını söyledim.

Bencede 1.4 TSI Tavsiye Ederim.Bende de Herhangi Bir Ses vs. Mevcut Değil.Gayet Memnunum Yakıt Konusunda Biraz Dertliyim Oda Sıfır Olduğundan Kaynaklı Zamanla Yakıt Performansı Oturacaktır.Bütün Sıfır Araçlarda Olduğu Gibi.Alacaksan 1.4 TSI Al Bence.

Her araba az çok içeriye lastik ve yol kaynaklı ses alır. Sportif araçlar daha çok alır.Bu neden bu kadar önemli bir konu onu anlamıyorum.Amaç sessizlik ise farklı segmente yönelmek lazım.
Uzun yolda rahatsız olurum diyorsanız bilemicem , ben açıyorum müziğimi rahat rahat yoluma bakıyorum...

ilginize teşekkür ederim. seat leon çok kaliteli bir araç bence. ancak ben 1 yıl boyunca scirocco kullanmıştım zaten. çevremde de birçok arkadaşımda scirocco var. ben de çevremdekilerde bir problem yaşamadılar. kronik bir sorunu yoktu scirocco'nun. ancak bu hiç sorun çıkmıyor anlamına da gelmez tabii... ben düz vites 1.4 tsi sipariş verdim. önceki aracımın aynısı... rengi falan da aynı. arkadaki diz mesafesi geniş ancak arkaya geçiş problemli scirocco da. bu durum beni düşündürüyor. ancak geniş bir aileye sahip değilim çok zorlanmam umarım. benim siparişim 2012 model olarak gelecek ağustos sonu gibi aracı teslim edecekler o zamana kadar kur çok artmaz umarım. herşey kısmet işte... :)

Geri
Üst Alt